2020-05-28, ketvirtadienis, 15:03.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:03, leidžiasi 21:52, dienos ilgumas 16:49.

Vilniuje nuskambėjo festivalio „Gaidų pynė’2019“ baigiamojo koncerto garsai

2019-10-14
Vilniuje nuskambėjo festivalio „Gaidų pynė’2019“ baigiamojo koncerto garsai
Šiemet Vilniuje festivalyje- konkurse „Gaidų pynė – 2019“  dalyvavo 20 muzikuojančių šeimų ansamblių iš visos Lietuvos  ir svečiai iš užsienio – muzikuojanti šeima iš Rygos (Latvija).
 
 
Konkursinius pasirodymus vertino autoritetinga komisija – smuikininkas prof. Petras Kunca (komisijos pirmininkas), Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos direktorė Laimutė Užkuraitienė, LMTA pedagogai – kompozitorius, orkestrų dirigentas Kazys Daugėla, chorų dirigentas Rolandas Aidukas, LOBT operos solistė Sofija Jonaitytė, Kauno J. Gruodžio konservatorijos pianistė Paulė Gudinaitė.
 
 
Ansambliai konkuravo trijose kategorijose – pramoginės, liaudies ir akademinės muzikos. Laureato diplomus pelnė kolektyvai iš kiekvienos muzikos kategorijos, surinkę daugiausiai vertinimo komisijos balų. Festivalio akademinės muzikos kategorijos mėgėjų pogrupyje laureatu tapo Kamerinis ansamblis iš Girkalnio ir Norgėlų (Raseinių raj., Raseinių meno m- la) sesės Julija ir Rugilė Nainytės, Gita Gliaudytė; sesės Gabija ir Emilija Maciukevičiūtės; akademinės muzikos kategorijos profesinės krypties pogrupyje laureatėmis tapo sesės Lyja ir Vėja Germanavičiūtės iš Viduklės (Raseinių raj., Raseinių meno m- la). Ansamblius parengė mokytojos J Turčinskienė ir L. Juodytė.
 
 
Festivalis „Gaidų pynė“ (vadovė muzikologė Aldona Juodelienė), organizuojamas Šv. Kazimiero ordino iniciatyva, subūrė gausų bendraminčių ir partnerių būrį, tarp kurių: žymūs menininkai, pedagogai, nemažas Lietuvos muzikos mokyklų būrys, Lietuvos Kultūros Taryba.
 
Gražu girdėti ir matyti, kaip šeimos muzikuoja ir bendrauja scenoje. Muzikuodamos jos padeda išsaugoti meilę širdyse. Ir ne tobulas kūrinio atlikimas čia svarbiausia, o buvimo kartu džiaugsmas, kuris tarsi žiedas skleidžia grožį ir šilumą visiems aplinkiniams.
                                                              
                                                                     
                                                                                                                                   Iš Aldonos Juodelienės straipsnio
 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144