2019-11-20, trečiadienis, 13:24.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:13, leidžiasi 16:19, dienos ilgumas 8:5.

Viktorina "O, lietuviškas žodi!"

2019-03-01
Viktorina "O, lietuviškas žodi!"

Ketvirtą kartą Valstybinė lietuvių kalbos komisija kviečia visas įstaigas prisidėti prie lietuvių kalbos dienų organizuojant įvairius renginius ir ketvirtą kartą Ilgižių mokykloje-daugiafunkciame centre 7-10 klasėms organizuojama viktorina „O, Lietuviškas žodi!“, kurios tikslas nėra vien patikrinti žinias. Viktorina skatina mokinius pasidžiaugti gimtąja kalba, žodyno turtingumu, lankstumu, skambumu, įvairumu.

          

    Kaip ir kasmet mokiniai išsirenka keturis dalyvius, sugalvoja komandai pavadinimą ir prisistatymo šūkį, kaskart džiugina mokinių išradingumas pasivadinant „Lituanica“, „Lietuviukais“ ar „Šmaikštukais“. Pirmoji užduotis priverčia mokinius pasukti galvas ir iš vieno duoto žodžio raidžių, sugalvoti kuo daugiau daiktavardžių. Šiais metais ši užduotis itin sėkmingai įveikta. Tada mokiniai pakviečiami sudėti atsakymus iš raidžių, kabančių jiems ant pilvo ir nugaros. Pasirodo, atsakymą sugalvoti lengva, bet sustoti, kad pasirodytų reikiamas žodis, nėra taip paprasta. Vėliau mokiniai išbando jėgas kirčiavimo žaidime „Kietas riešutėlis“, aštuntokai visus nustebino žaidime perėję lyną nenukrisdami nė karto – visus žodžius sukirčiavo teisingai! Šiemet nauja užduotis „Taip ar Ne?“ privertė gerai pamąstyti, ar mokytojos pateiktas teiginys apie kalbą teisingas ar ne. ir greitai sureaguoti pakeliant teisingą atsakymą. Išbandėme ir mokinių kūrybiškumą: mokiniai išsitraukė 5 raides – jomis turėjo prasidėti eilėraščio eilutės, taigi reikėjo sukurti penkiaeilį tema „Ši diena“. Neapsiėjome ir be kapitono užduotis: per minutę kapitonas turi atsakyti į kuo daugiau klausimų, susijusių su kalba, tautosaka, literatūra, rašytojais.

         

     Mokiniai iš tiesų stebino, išryškėjo nauji lyderiai, tikiuosi, kad ir žinių kraitelė pasipildė. Vertinimo komisija suskaičiavusi taškus paskelbė nugalėtojus, mokiniams įteiktos padėkos ir atmintinės su meninės raiškos priemonėmis ir sudėtingos rašybos žodžiais, kad kitąmet dar daugiau mokėtų, žinotų, suprastų. Dėkoju vertinimo komisijai I. Kimbarienei, A. Ačienei, B. Leskaukienei už pagalbą vertinant mokinius. Dėkoju mokiniams už aktyvų dalyvavimą, gerą nuotaiką ir meilę lietuvių kalbai.

                                                                                    

                                                                                                                       Irma Rupeikienė, viktorinos organizatorė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144