2020-10-26, pirmadienis, 18:26.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:25, leidžiasi 17:04, dienos ilgumas 9:39.

Viduklės bibliotekoje jau 14-tą kartą vyko tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė tema „Šiaurės salos“

Viduklės bibliotekoje jau 14-tą kartą vyko tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė tema „Šiaurės salos“

Lapkričio 13 -19 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Pati savaitė Šiaurės šalyse rengiama 21-mą kartą, Baltijos šalyse-20-tą, o Viduklės bibliotekoje 14-tą kartą. Tai tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė, skatinanti puoselėti skaitymą balsu. Šiųmetinės savaitės tema – „Šiaurės salos".

 

Šiemet Suomija mini 100-ąsias nepriklausomybes metines ir šia proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį skyrė suomių literatūrai. Todėl ir skaitymams buvo siūlomi suomių autorių tekstai.

Šiaurės šalyse yra nesuskaičiuojama gausybė salų, nuo pačių mažiausių iš vandens kyšančių kauburėlių, uolėtų salelių iki didžiausios pasaulyje salos Grenlandijos. Salos tūkstančiais išsidėsčiusios palei Švedijos, Norvegijos ir Suomijos krantus. Apsuptos jūrų jos su savo gyventojais ir ypatinga gamta tampa nuostabiu fonu istorijoms, įkvėpusioms tiek daug kūrėjų Šiaurės šalyse. Salų gyventojai dažnai vadinami ypatingai stipriais, ištvermingais ir savarankiškais. Daugelis, gyvenančių žemyne, salas sieja su atostogomis ir poilsiu gamtoje.

Visos šių metų skaitymams siūlomos knygos siejasi su tema „Šiaurės salos". Kadangi rekomenduojamos knygos skaitymui neturėjome, tai tekstą atsispausdinome iš interneto. Degant žvakutėms jaukioje, ramioje ir šiltoje aplinkoje skaitėme suomių rašytojo M. Kuno (Mauri Kunnas) knygos „Lobių sala" ištrauką, kurią vėliau su vaikais aptarėme.

Knygos personažai keliauja į Kaulų salą ieškoti paslėpto lobio. Lobių sala – tai nuotaikingas garsios Roberto Luiso Styvensono (Robert Louis Stevenson) istorijos apie jūrų piratus perpasakojimas. Mauris Kunas (Mauri Kunnas) humoristiškai pažvelgia į istoriją apie lobio ieškotojus.

Kasmet ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ savaitės proga yra išleidžiamas plakatas. Šių metų plakato autorė – estų dailininkė Regina Luk-Tomperė (Regina Lukk-Toompere). Ta proga plakato autoriumi parinktas dailininkas iš Baltijos šalių. Regina Luk-Tomperė – garsi estų dailininkė, iliustravusi ir apipavidalinusi daugiau kaip 70 knygų, vinilinių plokštelių viršelių, plakatų, atvirukų, pelniusi ne vieną reikšmingą apdovanojimą ir nominaciją, jos darbai net 12 kartų atrinkti tarp penkių geriausių Estijos knygų vaikams iliustracijų. Ši dailininkė yra daugkartinė Astridos Lindgren atminimo premijos laureatė, ne kartą apdovanota Talino knygų iliustracijų trienalėje.

Visą savaitę vaikai rinkosi į biblioteką, netilo jų klegesys, virtualiai keliavo po šiaurės šalis, daugiausia literatūros ieškojo apie Suomiją ir Švediją. Bibliotekoje veikė parodėlė „Šiaurės rašytojų knygelės! Paskaitykime jas!". Moksleiviai apžiūrinėjo paruoštą parodėlę, prisiminė kokias knygeles skaitė, dauguma knygelių buvusių parodėlėje iškeliavo į vaikų namučius.

Visi vaikai dalyvavę šioje popietėje nuoširdžiai stengėsi, todėl buvo pavaišinti saldainiais, o atsakę į bibliotekininkės užduotus klausimus gavo dar saldžių prizų.

Šią savaitę bibliotekoje lankėsi ir vaikų darželio grupė „Spalviukai" su jų auklėtoja Rasa Usiniene. Bibliotekininkė ir jiems papasakojo, jog ši savaitė tai šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kad vyko garsinis skaitymas su moksleiviais. Mažieji darželio ugdytiniai apžiūrėjo parodėlę, skirtą šiaurės šalims, bibliotekininkė papasakojo apie tai, kas knygelėse gyvena, parodė pačią storiausią ir pačias mažiausias knygutes. Vaikučių auklėtoja pasiėmė iš bibliotekos storą pasakų knygą ir pažadėjo ją perskaityti ir vėl ateiti į biblioteką. Išeinant bibliotekininkė vaikus pavaišino saldainiais, visi nusipaveikslavo. Tad iki kitų susitikimų!

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990