2020-10-28, trečiadienis, 20:25.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:29, leidžiasi 17:00, dienos ilgumas 9:30.

Veiklios moterys spėja ir šeima rūpintis, ir darbo vietas kurti (2)

Veiklios moterys spėja ir šeima rūpintis, ir darbo vietas kurti

Šios moterys – aktyvios, išsilavinusios, sukūrusios verslus, išauginusios po kelis vaikus ir puikiai suderinančios darbą, šeimą bei visuomeninę veiklą ir politiką. Ariogališkė Rožė Žičkienė ir raseiniškė Ieva Grinaveckienė sako tikinčios gimtuoju kraštu, todėl jame ir kuria savo šeimos gerovę. Taip pat jos žino - jeigu nori pokyčių, turi jų imtis. Tai ir suvienijo skirtingose Raseinių rajono vietose gyvenančias aktyvistes.

 

 

 

 

Suprantu smulkųjį verslą


   Prieš septynerius metus Lietuvos kūno kultūros akademijoje sporto edukologijos studijas baigusi Rožė Žičkienė  netikėtai paliko darbą mokykloje ir pasuko į verslą. Dabar  ji vadovauja sėkmingai veikiančiai gėlių parduotuvei.
„Tai – šeimos, gal teisingiau pavadinti - giminės verslas, kuriame dirba visi, net ir vaikai. Jie privalo matyti, kaip uždirbami pinigai. Juk būtina išugdyti įpročius dirbti, tegul jie supranta, kad visa ko pagrindas yra darbas“,- įsitikinusi reiklioji R. Žičkienė.


Moters vyras dirba užsienyje, tad tris vaikus auginančiai mamai nėra taip paprasta. Kaip pati sako, „vaikams tenka pabūti ir mama, ir tėčiu“. Tačiau ji randa laiko politikai ir visuomeninei veiklai. Rožė ne tik priklauso darželio ir mokyklos tėvų komitetams, bet ir mielai prisideda prie Ariogalos bendruomenės veiklos.


„Jei ji žino, kad reikia pagalbos, paskambins reikiamam žmogui ar tarnybai ir padės“. “„Šalia tvirtų savybių ji labai nuoširdi, gerbia ir supranta šalia esančius“. Tai – tik maža dalkis bendruomenės narių atsiliepimų apie R. Žičkienę.
Paklausta, kodėl ėmėsi politikos, moteris nusišypso: „Nuo vaikystės domėjausi šalies ir rajono įvykiais, tačiau gana rezervuotai žvelgiau į rajone veikiančius politikus, kol Raseiniuose buvę liberalai atgijo su nauja jėga. Susirinko energingi ir veiklūs žmonės. Suprantu, kad esu naujokė, tačiau žinau, kad su stipria komanda galime daug nuveikti.  Aš dirbu su žmonėmis ir žinau, ko jiems reikia, suprantu sunkią smulkaus verslo kasdienybę ir žinau būdų, kaip leisti žmonėms dirbti ir užsidirbti.“

 

 

Visas gyvenimas – šeima

  Verslininkė Ieva Grinaveckienė sako, kad užauginusi tris sūnus ir išplėtojusi verslą – Ievos drabužių parduotuvę, užuolaidų saloną ir dvi kavines, ji jau gali laiko skirti ir rajono bei bendruomenes, kurioje gyvena,  gerovei  kurti.

 

„Mano veikla ir aktyvi, ir įvairiapusė. Džiaugiuosi, kad sūnūs sėkmingai sukūrė šeimas ir įsitvirtino Lietuvoje. Nepaprastai džiaugiuosi, kad jie neišvažiavo, o ėmėsi kurti gyvenimą čia. Norėčiau, kad daugiau jaunų žmonių surastų save būtent Lietuvoje. Tai ir yra mano pagrindinis tikslas politikoje - kad visi galėtume džiaugtis vaikais gimtinėje. Ir mano patirtis sako, kad žinau kaip tai padaryti. Reikia padėti jaunam žmogui rasti save, skiepyti pasitikėjimą, padėti žengti pirmus savarankiškus žingsnius. Visa kita padaro jis pats. Ir labai gerai padaro. Tai matau žvelgdama į sūnus“.

 

Moteris tiki liberalų perspektyvomis. „Man atrodo, kad turi ateiti naujų žmonių su naujomis idėjomis, jei norime realių ir teigiamų pasikeitimų. Suprantama, politikoje moterims sunkiau, tačiau mes galime parodyti, ką sugebame. Mes nenutolusios nuo žmonių ir jų rūpesčių, žinome, ko jiems reikia“,- sako I. Grinaveckienė.

 


--------------------------
Apie kandidates:


Rožė Žičkienė  -  ariogališkė, smulkaus verslo atstovė, Lietuvos kūno kultūros akademijoje baigusi sporto edukologijos studijas. Veržli, aktyvi, visuomeniška. Ji - žmogus puoselėjantis viltį, kad pagaliau bus rasta išeitis ir mūsų vaikams nereikės emigruoti iš savo šalies.


Ieva Grinaveckienė -  verslininkė, Žemės ūkio universitete įgijusi ekonomisto-organizatoriaus specialybę, nuo 1998 metų - UAB Rakada savininkė-direktorė. Jos įmonėje dirba per 20 žmonių. Aktyviai dalyvavo pirmųjų valstiečių ūkių įkūrime rajone, buvo išrinkta rajono ūkininkų sąjungos pirmininke. Su vyru Alfredu išaugino tris sūnus.Visi sėkmingai sukūrė šeimas ir įsitvirtino Lietuvoje.

--------------------------

 

Liberalų sąjūdžio komanda - atgaivinsime Raseinių kraštą!

R.Kunickas: Raseiniuose kiekvienas gali uždirbti tiek, kiek Kaune ar Vilniuje

Saulius Matelis: esu žemaitiškai užsispyręs siekti tikslo

 

Politinė reklama, bus apmokėta iš politinės partijos „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ politinės kampanijos sąskaitos

 
 
Contact form

 

komentaras 2015-01-29 22:20:25 IP: 78.62.15.242

Apie ką su tom moterytėm galima pakalbėti. Vargas,. Ypač su Rože

 

to roze 2015-01-26 16:42:18 IP: 78.62.154.27

Rozyte,geb moteryte,geliu kioskelis ARIOGALOJE,kur esate SKAMARAKO seselyje,tai ne RASEINIU savivaldybes TARYBA,i kuria verziasi ne tokie DEDES su storomis piniginemis,kaip kaip JUS.JUK pradine kaina politiku saraso penketuke eina nuo 2000 ir daugiau EURO

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990