2020-10-25, sekmadienis, 06:33.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:23, leidžiasi 17:06, dienos ilgumas 9:43.

Ugdymo įstaigų darbas prilygsta žygdarbiui

2020-04-06, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Ugdymo įstaigų darbas prilygsta žygdarbiui

  Visame pasaulyje vykstančios permainos paveikė ir švietimo sistemą. Todėl prabėgus lygiai savaitei nuo nuotolinio ugdymo pradžios, atėjo metas apžvelgti pirmąsias patirtis. Norėtųsi pradėti nuo to, kad perėjimas prie nuotolinio mokymo vyko žaibo greičiu. Visa sistema buvo parengta per dvi savaites. Spėju, kad jeigu perėjimą prie nuotolinio mokymo būtų lėmęs politinis sprendimas, o ne pasaulinė COVID-19 pandemija, reformai veikiausiai būtų prireikę ir visų metų. Todėl tai, ką padarė mūsų ugdymo įstaigos, prilygsta žygdarbiui.

  

Per dešimt darbo dienų mokykloms teko begalė iššūkių: įsivertinti ugdymo įstaigos galimybes mokymo procesą organizuoti nuotoliniu būdu, parengti priemonių planą ir susitarti dėl mokymo nuotoliniu būdu taisyklių, parengti ir sukaupti skaitmeninę mokomąją medžiagą, užduotis, skirtas mokiniams mokytis nuotoliniu būdu, pedagogai turėjo pasiruošti mokyti nuotoliniu būdu, informuoti mokinių tėvus (globėjus, rūpintojus), kaip bus organizuojamas ugdymas. Tai tik dalis visų darbų. Daug nerimauta dėl kompiuterinės įrangos, svarstyta, kaip pasirūpinti mokiniais, kurie savo namuose neturi kompiuterių. Nuspręsta mokiniams, neturintiems kompiuterių namuose, suteikti galimybę naudotis mokyklų įranga. Be to, dalies kompiuterių dar laukiama iš ŠMSM. Viliamasi, kad jie netrukus pasieks mokinius.

 

  Pasaulinė pandemija paliečia įvairias veiklas, tad jei gydymo srityje pirmose kovos su koronavirusu gretose stoja medikai, švietime svarbiausią vaidmenį atlieka mokytojai bei mokyklų administracijos. Be susitelkimo, gerosios patirties sklaidos, vienas kito padrąsinimo, palaikymo, nebūtų pavykę pasiruošti ir visame Raseinių krašte užtikrinti nuotolinį ugdymą.

  

Raseinių krašte mokyklos ne tik pasiruošė teikti ugdymo paslaugas, bet ir buvo pasirengusios suvaldyti rizikas, kylančias dėl galimų programinių sistemų trikdžių. Laikas parodė, kad kolektyvų įžvalgumas leido sklandžiai vykdyti darbą tuomet, kai visoje Lietuvoje girdėjome nusiskundimus dėl elektroninio dienyno keliamų iššūkių. Todėl net ir sunkiausiomis akimirkomis ugdymo procesas nesutriko. Būtent šis pasiekimas yra vertas didžiausios mūsų pagarbos.

  

Įžengiant į antrąją nuotolinio ugdymo savaitę streso, baimių, išbandymų jau šiek tiek mažiau. Nemaža dalis mokytojų džiaugiasi įgavę naujos patirties. Tuo tarpu tėvelius kviesčiau palaikyti savo vaikus, motyvuoti juos, padėti žengti pažinimo keliu. Visiems, kurių gyvenimuose švietimas užima reikšmingą vietą, linkiu išlikti supratingiems. Vykstantys pokyčiai simbolizuoja didžiulių permainų metą tiek mūsų gyvenimuose, tiek ir visoje švietimo sistemoje. Vykstant permainoms kartais klystama, tad jeigu darysime klaidas, prašome būti atlaidžius. Visos klaidos bus ištaisytos, o mūsų ugdymo procesas taps dar geresnis nei buvo iki šiol. Prasmingos antrosios nuotolinio ugdymo savaitės.

 

                                                                   Teksto autorė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Modesta Lukoševičienė

                                                                                         Raseinių raj. savivaldybės informacija

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990