2020-10-22, ketvirtadienis, 08:51.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:17, leidžiasi 18:13, dienos ilgumas 9:56.

Triukšmingai palydėtos Užgavėnės

Triukšmingai palydėtos Užgavėnės

Nemakščių seniūnijoje, kaip ir visoje Lietuvoje, per Užgavėnes triukšmingai palydima žiema, prasideda artėjančio pavasario laukimas. Ši šventė, kurią šešti metai iš eilės organizuoja Nemakščių seniūnijos kaimų bendruomenės, Nemakščių seniūnija, Raseinių rajono kultūros centras Nemakščiuose, jau tapo vienu iš tradicinių renginių. Į bendrą persirengėlių būrį sukviečiami ir maži, ir dideli. Kad šventė būtų įdomi ir įsimintina, kiekvienais metais ji organizuojama vis kitoje bendruomenėje, o organizatoriai pateikia naujų ir originalių sumanymų.

 

 

Šiemet į triukšmingą Užgavėnių šventę visus maloniai pakvietė Balčių kaimo bendruomenė. Visos raganos, čigonės, baidyklės, ubagai, daktarai, velniai ir ožiai pirmiausiai rinkosi Nemakščių seniūnijos aikštėje. Įspūdinga persirengėlių eisena aplankė linksmai Užgavėnes švenčiančią Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos bendruomenę.

 

Didelis triukšmas ir linksmybių šurmulys sklido po visą Nemakščių seniūniją. Šiek tiek pasisvečiavę, kartu pašokę pasivaišinę gardžiais blynais ir arbata, išskubėjome į Balčių kaimo bendruomenę, kur vyko pagrindinė šventės dalis. Prigužėjus pilam kiemui persirengėlių prasidėjo tikrosios linksmybės: šokome, dainavome, vaidinome, dalyvavome įvairiuose rungtyse.

 

Ar žiema tikrai nebegrįš, ar tikrai sulauksime pavasario, buvo spėjama iš Lašininio ir Kanapinio dvikovos baigties. Kad ir kiek stengėsi storulis Lašininis, dvikovos nugalėtoju vis tik tapo išstypęs, džiūsna Kanapinis.

 

Po rimtos dvikovos, skambant trankiai muzikai, visi vaišinosi mieliniais blynais, spurgomis, gardžiu kugeliu, šildėsi karšta arbata.

 

Garsiais šūksniais lydint buvo atsisveikinta su More ir žiemos blogybėmis. Sudeginę Morę, šventės persirengėliai sulipo į ,,vežimaičius“ ir važinėjosi po visą seniūniją, iš kiekvieno kiemo žiemą gindami, iki vėlumos šokdami ir dainuodami.

 

Tauta gyva, kol prisimena savo tautos tradicijas. Smagu, kad turime bendraminčių, norinčių ir sugebančių švęsti tradicines šventes, pagal lietuvių liaudies papročius. Tikiuosi, kad ši šventė teigiamai įtakos Nemakščių seniūnijos bendruomenės narių požiūrį į tradicines vertybes, jų sklaidą ir išsaugojimą ateities kartoms.

 

Nuoširdžiai noriu padėkoti gausiam būriui bendraminčių, prisidėjusių prie šios gražios šventės organizavimo: Balčių kaimo bendruomenei, pirmininkei ir seniūnaitei Angelei Zubrickienei, Nemakščių seniūnui Remigijui Laugaliui.

 

Už aktyvų dalyvavimą šventėje, įspūdingai sukurtus Užgavėnių personažus bei nuotaikingus pasirodymus dėkoju: Nemakščių bendruomenės santalkos aktyvui, pirmininkei Linai Mejerienei; Pašešuvio kaimo bendruomenės aktyvui, pirmininkei Jolantai Žalkauskienei, seniūnaičiui Sauliui Lušai; Užkalnių kaimo bendruomenės aktyvui, pirmininkui Gitanui Kybartui, seniūnaitei Genovaitei Samušienei; Mažosios Viduklės kaimų bendruomenės aktyvui, pirmininkui Rolandui Baltrušaičiui, seniūnaičiui Leonui Janušauskui.

 

 

Raseinių rajono kultūros centro Nemakščiuose specialistė kultūrai

Lina Andrulienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990