2020-05-28, ketvirtadienis, 14:24.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:03, leidžiasi 21:52, dienos ilgumas 16:49.

Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo dienos atlaidai

2013-08-19, paskelbė Airinas JERMOLAJEVAS
Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo dienos atlaidai

Švč. Mergelės Marijos Dangun ėmimo diena. Pasakojama, kad po Jėzaus motinos Marijos mirties apaštalai budėjo prie jos kapo. Petras išvydo, kaip Marija prisikėlė iš numirusiųjų ir Viešpats ją paėmė į dangų. Atidarę patikrinti karstą, apaštalai Marijos kūno neberado - karste buvo tik daugybė gražių gėlių. „Ir pasirodė danguje didingas ženklas:  moteris, apsisiautusi saule, po jos kojom - mėnulis, o ant galvos dvylikos žvaigždžių vainikas“ (Apr 12, 1). Taip apaštalas Jonas aprašo regėjimuose matytą Saulėtąją moterį – Bažnyčios, kovojančios prieš žemės blogį, biblinį slibiną, simbolį. Marijos dangun ėmimo dogma paskelbta tik 1950 m., tačiau liturginis šio įvykio minėjimas žinomas nuo V amžiaus.

Kiekvienais metais Lietuvos bažnyčiose rengiami iškilmingi Žolinės atlaidai. Bažnyčiose šventinamos vaistingos laukų žolelės, gėlės, javai ir daržovės.

Atlaidai vyko ir pas mus Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo Į Dangų bažnyčioje.  Nešini gyvomis spalvingomis gėlėmis rinkosi raseiniškiai į atlaidus, kuriuos aukojo  kun. mons. jubil. Lionginas Vaičiulionis. Po Šv. Mišių visi rinkosi  į bažnyčios kiemą prie Lurdo koplytėlės, kur vyko Žolinių koncertas. O koncertavo Paupio mokyklos-daugiafunkcio centro saviveiklininkai ( vadovė Gerda Lapinskaitė). Bet yra labai gaila, kad vieni kuria, stengiasi dėl mūsų visų raseiniškių, puošia mūsų bažnyčią gyvomis gėlėmis, o kiti naktį ima ir pavagia gražių rožių krūmelius iš šventoriaus...

Autoriaus nuotraukos.


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144