2020-05-31, sekmadienis, 06:06.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:00, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 16:56.

Sirpsto šventė Pašaltuonyje

2019-07-30, Audrius Noreika
Sirpsto šventė Pašaltuonyje

Liepos 27 dieną Pašaltuonyje buvo švenčiama tradicinė Sirpsto šventė. Sirpstas – tai derliaus prinokimo, subrendimo ir pagerbimo šventė, kurią švęsdavo senovės lietuviai. Po šiuo šventės pavadinimu slepiasi ne tik senovės papročių ir tradicijų puoselėjimas, tačiau tai ir Pašaltuonio krašto žmonių pagerbimo šventė: pačių aktyviausiųjų, pačių veikliausiųjų, kurie garsina savo gimtą kaimą gražiomis veiklomis, darbštumu, bendruomeniškumu.

 

Tai ir Onų vardo dienos šventė, nes Sirpstas ir Oninės ta pati šventė tik pakeitusi pavadinimą tam tikru istoriniu laikotarpiu.

 

Organizatoriai labai džiaugiasi žmonių gausa renginyje. Visą dieną šurmuliavo bendruomenės namų kiemas ir sporto aikštynas. Nuo 12 val. vyko vaikų piešinių konkursas ant asfalto „Mano kraštas“, tinklinio varžybos, mamų ir vaikų kvadrato varžybos, linksmos ir išradingos estafetės vaikams. O kad nebūtų karšta piešti ir sportuoti parūpinome visiems dalyviams didžiulę pintinę gaivių arbūzų.

 

19 val. prasidėjo vakarinė šventės dalis – iškilmingas atidarymas, saviveiklos kolektyvų pasirodymas, apdovanojimai ir grupės „Trivašis“ koncertas. Sulaukėme šventėje gražaus būrio svečių: Raseinių rajono savivaldybės mero Andriaus Bautronio, Raseinių rajono savivaldybės tarybos narės Aldonos Onos Radčenko, Kalnujų seniūnės Reginos Čepurnovienės, laikraščio „Ūkininko patarėjas“ korespondento Stasio Bielskio, aplinkinių kaimų bendruomenių pirmininkų ir seniūnaičių.

 

Išklausę svečių sveikinimus, įteikėme padėkos dovanas savo rėmėjams, visiems pašaltuoniškiams, kurie vienaip ar kitaip prisideda prie Pašaltuonio krašto kultūrinio ir socialinio gyvenimo, kuriems svarbu, kad Pašaltuonio vardas gražiai skambėtų žmonėse.

 

Meninėje šventės programoje dalyvavo moterų ansamblis „Serbenta“, merginų duetai, vaikų klubo „Šypsena“ vaikai. Nuo 20 val. koncertavo grupė „Trivašis“, palikusi puikų įspūdį ir glėbį gerų atsiliepimų.

 

Šventę organizavo Raseinių rajono kultūros centras Pašaltuonyje ir bendruomenė „Šaltuona“. Džiaugiamės rezultatu, gražiai pavykusiu renginiu, juk ne veltui sakoma: kiek įdėsi, tiek gausi atgal.

 

Teksto autorė:

RRKC Pašaltuonyje kultūrinių renginių organizatorė Lina Zorubienė

Teksto nuotraukos Enrikos Nakvosaitės

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144