2020-02-22, šeštadienis, 02:04.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:38, leidžiasi 17:50, dienos ilgumas 10:11.

Šimtmečio Joninės Šiluvoje

2018-06-26, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Šimtmečio Joninės Šiluvoje

Trumpiausia metų naktis neįsivaizduojama be tradicijų, linksmybių, Jonų ir Janinų sveikinimų bei kitų pramogų. Šiais metais Mažoji Lietuvos kultūros sostinė Šiluva visus sukvietė į šimtmečio Jonines, kurios dovanojo daug gerų emocijų ir akimirkų.

 

Birželio 23 dieną Šiluvoje buvo kuriama šimtmečio Joninių šventės istorija. Ji prasidėjo dar ankstyvą rytmetį, kuomet Šiluvos miestelio Jonai ir Janinos sulaukė bendruomenės narių apsilankymo ir sveikinimų. Vakare, nudirbę visus darbus, kas poromis, o kas gausesniais būreliais traukė į Jono Pauliaus II nusileidimo aikštę, kur visų laukė istorijos tęsinys. Šios šventės pagrindiniu akcentu tapo 100 metrų ilgio vainikas, kurį Šiluvos seniūnija skyrė Lietuvai šimtmečio proga. Visus savo pasirodymais džiugino Tyrulių pramogų ir šokių salės saviveiklininkai, Katauskių šokių kolektyvas „Atgaiva“ ir Šiluvos bendruomenės šokių kolektyvas „Aušrinė“.

 

Šventės metu vyko loterija, kurioje buvo dalinami vertingi prizai, tradicinis ir labai šiluviškių pamėgtas karpių gaudymas, šimtmečio paveikslo tapymas, kitos linksmos ir originalios rungtys. Šventėje liepsnojo Šiluvos seniūnijos bendruomenių pirmininkų ir Šiluvos seniūno uždegtas laužas, vyko paparčio žiedo paieškos, iki vėlyvo vakaro visi susirinkę linksminosi gegužinėje, grojant šauniems muzikantams iš Jurbarko, ir grožėjosi šventiniais fejerverkais. Be visų šių pramogų ir linksmybių VO Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“ nepamiršo pasirūpinti apsilankiusiųjų saugumu, vykdydama saugaus eismo akciją ir dovanodama šviesą atspindinčias priemones.

 

Kiekvienas, apsilankęs Joninių šventėje Šiluvoje, kūrė tokią istoriją, kuri dovanojo gražias akimirkas, leido džiaugtis šalia esančiais žmonėmis, pamiršti rūpesčius ir linksmintis. Už tokią galimybę dėkojame Kultūros ministerijai, Šiluvos seniūnijos bendruomenėms ir visiems, kurie prisidėjo prie to, kad šiluviškiai ir miestelio svečiai galėtų mėgautis švente.

 

                                                                                                                                                              Judita Stoškienė


 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144