2019-10-17, ketvirtadienis, 05:36.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:05, leidžiasi 18:27, dienos ilgumas 10:21.

Šiluvos tautinių šokių kolektyvas „Aušrinė“ Pakražančio Joninių šventėje

2019-06-28, Audrius Noreika
 Šiluvos tautinių šokių kolektyvas „Aušrinė“ Pakražančio Joninių šventėje

Birželio 24 dieną Pakražančio seniūnijos gyventojai tradiciškai susibūrė į Joninių šventę „Suspindo krištolo rasa laukų žolynai“. Dar prieš šventės pradžią Pakražančio seniūnijos jaunimas susirinko kupoliauti bei pinti vainikus.

 

Šiais metais Joninių šventė prasidėjo ypatingai. Pakražančio Šv. Mergelės Marijos bažnyčioje buvo minimi ne tik Šv. Jono atlaidai, bet vyko ir Sutvirtinimo sakramentas. Šv. Mišias aukojo jo ekscelencija Šiaulių vyskupijos vyskupas Eugenijus Bartulis. Šventei persikėlus iš bažnyčios į šalia jos esančią aikštelę, Pakražančio seniūnas Alfonsas Sakalauskas, Grinių kaimo bendruomenės pirmininkas Zigmas Gaidauskas bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kelmės skyriaus pirmininkas Vytautas Barkauskas pagerbė ir apdovanojo visus Jonus, Janinas ir Rasas. Iš gausybės vainikų buvo išrinkti patys gražiausi. Šventę tęsė koncertinė programa, kurioje pasirodė Pakražančio kultūros centro merginų šokių kolektyvas (vad. Gintarė Guželienė), solistė Emilija Strelkauskytė (vad. Viktorija Jagaudienė), Pakražančio kultūros centro liaudiška kapela (vad. Saulius Venckus), Kelmės A.Lipeikos menų mokyklos mergaičių liaudies šokių kolektyvas (vad. Laisvė Monkevičienė), Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje tautinių šokių kolektyvas „Aušrinė“ (vad. Milda Urniežienė), Užvenčio kultūros centro šokių kolektyvas „Putinėlis“ (vad. Agnė Laurinavičiūtė).

 

Šventės dalyvius ir svečius vaišino Grinių kaimo bendruomenės gaspadinės. Šventės programą užbaigė atlikėjas Paulius Stalionis. Renginį rėmė Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos, Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupė ir ūkininkas Vytautas Barkauskas.

 

Teksto autorė:

Pakražančio kultūrinių renginių organizatorė Rūta Palubeckienė

Teksto nuotraukos Gintarės Guželienės

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144