2020-10-31, šeštadienis, 19:17.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:35, leidžiasi 16:53, dienos ilgumas 9:18.

Rudens šventė Pramedžiavoje

2014-09-30, paskelbė Lina Jašauskienė
Rudens šventė Pramedžiavoje

 ,,Jau saulelė vėl nuo mūs atstodama ritas..“, kaip sakė K. Donelaitis, rugsėjo 27-osios šeštadienio rytą nenoriai kilo virš horizonto, švietė, bet mažai šildė, todėl pramedžiaviškių numatyta rudens šventė persikėlė į kultūros namų salę.

 

 

                      Nuo ankstaus ryto ten pradėjo triūsti specialistė kultūrai Pramedžiavoje, kaimų bendruomenės pirmininkė L. Jašauskienė, seniūnaitis J. Vaičaitis. Šiek tiek vėliau į šventę rinkosi pramedžiaviškiai, ražaitėliškiai, aplinkinių kaimų gyventojai.

 

                      Kvietime buvo nurodyta, jog Pramedžiavos gyventojai  ruoš patiekalus, suvenyrus  ir  kompozicijas iš vaisių ir uogų,  o Ražaitėlių žmonės – iš daržovių . Rinkosi dalyviai, atsinešdami visko: medaus, sūrių, uogienių, užtepėlių, kepsnių, sumuštinių,  D. Vičiūnienė visiems dalyviams pagamino visą bidoną giros, ražaitėliškės atsivežė kugelio net dviejų rūšių- iš bulvių ir net iš morkų su tam reikalingais priedais. Dauguma skanavusių net prašė šio patiekalo recepto. Valgių buvo daug,  kaip sakoma, net stalai lūžo nuo  gausos. Ir viskas skanu.

 

                      Šventę vedė specialistė kultūrai Lina Jašauskienė, o jai padėjo mūsų kaimo vaikai. Visus nustebino praėjusią žiemą išmokti linijiniai šokiai, kuriuose šoko  vaikai, merginos ir suaugusios moterys. Linksmą šokį , vadovaujami šokėjų, mėgino šokti visi renginio dalyviai. Aišku, ne visi su jais spėjo, o tai salėje sukėlė daug šurmulio ir juoko, bet buvo labai smagu ir netikėta. Šoko net senoliai,  kaip žmonės sako, sulaukę net žilo plauko.

 

O su kokiu ūpu dalyvavo  estafetėse, kur varžėsi net 3 komandos, iš kurių viena – mūsų vaikai. Varžybas, aišku,  laimėjo draugystė.

 

Vedėjai apie duoną  surinko patarlių ir priežodžių. Vaikai pradėjo patarlę, o dalyviai turėjo pabaigti. Gudriausieji buvo apdovanoti  saldžiais prizais, kai kada  šaukė net visa salė, tai teko  visiems po saldainį.

 

Vasarą kaime buvo gražiausių sodybų apžiūra. Nuotraukų stendas atspindėjo rezultatus. Nušvito apdovanotųjų veidai, nes visi laukia padėkų už savo triūsą. Kitų veiduose matėsi truputėlis ir pavydo, gal tai pagimdė ryžto kitais metais nepasiduoti ir labiau puošti savo sodybą, o tuo pačiu kaimą ir visą Lietuvą.

 

 Baigiantis šventei, senukas Antanas pasidžiaugė, kad buvo labai smagu, jis to nė nesitikėjęs, nes dalyvavo tik pirmą kartą. Šventės rengėjai mano, kad kitą kartą ateidamas  į šventę, jis būtinai atsives ir savo žmoną, ir kaimynus.

                                                      

 

 Pramedžiavos kaimų bendruomenės narė Vidutė Vaičaitienė

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990