2020-07-06, pirmadienis, 06:15.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:03, leidžiasi 22:08, dienos ilgumas 17:4.

Rudens koncertai Raseiniuose

2015-09-13, Arūnas Kazlauskas
Rudens koncertai Raseiniuose

Rugsėjis – pirmasis rudens mėnuo, alsuojantis sausos vasaros prisiminimais, tačiau tai jau žingsnis į naują gamtos ciklą, kitą žmogaus, kaip gamtos dalies, vidinę būseną. Šiai idealią harmoniją papildyti gali tik geros muzikos skambesys. Taigi, rudens nostalgojos terapijai nevyriausybinė organizacija “Idėjų upė” siūlo įdomių koncertų ciklą Raseiniuose ir šalia jų.

 


Tai jau antrus metus įgyvendinamas projektas “Muzikos kelionių vadovas”, kurį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Šių metų rudens koncertų tema – džiazas ir šiuolaikinė klasikinė muzika. Kodėl pasirinkome būtent šiuos žanrus? Visų pirma, tokia muzika tikrai retai skamba mūsų rajone. Antras dalykas – šio stiliaus muzikos reikia klausytis “gyvai”, įrašas niekada neperteiks tokios gaivališkos ekspresijos, reikia tiesiog “matyti” kaip čia ir dabar gimsta šį neįtikėtina garsų harmonija.

 


Pirmasis ciklo koncertas jau penktadienį, rugsėjo 18 d. 16.30 val. Raseinių meno mokyklos salėje. Trumpai apie atlikėjus. Pirmoje koncerto dalyje koncertuos gitaristas Andrius Masilionis. Muzikos mokslus baigęs Lietuvoje, šiuo metu studijuoja Ispanijoje, Conservatorio Superior de Música de Córdoba. Jis yra plačiai pasaulyje koncertuojančio dueto Occo Duo narys (kartu su Jonu Kublicku). Penktadienio koncerte skambės autoriniai Andriaus Masilionio kūriniai bei improvizacijos žymiausiomis flamenko temomis- Farruca, Buleria, Granaina, Guajira, Rumba.

 


Antroje koncerto dalyje – puikus merginų duetas iš Vilniaus “Jazz by Two”. Lotynų amerikos pulsas, svinguojanti afroamerikiečių kultūra, prancūziškas „gippsy“ draivas - visa tai skambės dueto atliekamose džiazo standartų aranžuotėse. Vokalistė, klavišininkė, kompozitorė ir tekstų autorė Ieva Marija Baranauskaitė 2010 metais su grupe „Such‘a‘Trip“ užėmė pirmą vietą festivalyje-konkurse „Rebel Rock“, o su grupe „In albedo“ jai teko ne kartą pasirodyti ir pristatyti savo kūrybą tarptautinio lygio festivaliuose. Ieva yra bendradarbiavusi su tokiais užsienio muzikantais kaip kontrabosistu Tim Isfort, saksofoninku Andre Meisner ir gitaristu Thorsten Töpp.

 


Vokalistė, gitaristė, kompozitorė ir tekstų autorė Anna Polukord mokėsi Juozo Tallat Kelpšos konservatorijoje, vėliau gitaros studijas tęsė Muzikos ir Teatro Akademijoje. Šiuo metu ji aktyviai koncertuoja, kuria ir dirba įrašų studijose. Ji yra tokių grupių kaip „Night Life“, „Volumetears“ ir „One Night Band“ narė, bei yra bendradarbavusi ir kartu grojusi su tokiomis Lietuvos pop ir džiazo žvaigždėmis kaip Linas Adomaitis, Vidas Bareikis ir kiti.

 


Grupės “Jazz by two” pasiklausyti galima čia:


Taigi kviečiame geros muzikos mylėtojus ateiti į koncertą, tikrai nenusivilsite. Ir prašome nevėluoti, meno mokyklos salėje telpa tik 100 žmonių... Koncertas nemokamas.

 

 

Projekto kuratorius Arūnas Kazlauskas, tel. +37068224218
Projekto partneriai:
Raseinių meno mokykla
Raseinių rajono kultūros centras
Žinių portalas “Mano Raseiniai”

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144