2019-09-17, antradienis, 16:00.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:08, leidžiasi 19:42, dienos ilgumas 12:34.

Raseinių meno mokyklos jubiliejinė 60 metų veiklos šventė „Mokykla – tarsi paukštis“

2019-06-06
Raseinių meno mokyklos jubiliejinė 60 metų veiklos šventė „Mokykla – tarsi paukštis“

Nuo to laiko, kai buvo įkurta Raseinių meno mokykla praėjo jau 60 metų. Prabėgusios akimirkos – tai mūsų laiko atspindys – tarsi esančio dabar, tačiau jau tampančio praeitimi, veikla, kuri perduodama iš kartos į kartą.

 

Gegužės 31 diena buvo itin šventiška, pakili ir jaudinanti, kupina jaunystės klegesio, šurmulio ir muzikos. Jubiliejinę 60 metų šventę pradėjome Žemaičio aikštėje, šokėjų  ir pučiamųjų orkestro pasirodymu, mokyklos direktorės Albinos Damašauskienės pasveikinimu su švente, mokyklos tarybos pirmininkės Daivos Lipčienės kalba, vaikų  skanduote ir spalvotų balionų paleistų į dangų skrydžiu. Smagiai  ir pakiliai nusiteikę su šventinėmis vėliavėlėmis iš aikštės žygiavome į  Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, kurioje  turėjo prasidėti jubiliejinis  koncertas „Mokykla – tarsi paukštis“ (režisierė Ilma Garšvienė).

 

„Mūsų mokykla yra sukurta mūsų vaikams. Jie yra pagrindinis mokyklos gyvenimo variklis, mūsų džiaugsmas, meilė ir rūpestis. Mokyklos bendruomenė yra laiminga, kai laimingi ir gerai jaučiasi mokykloje vaikai. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mokykloje niekada netrūko mokinių, moko stipri mokytojų komanda, vyksta aktyvi kultūrinė meninė veikla. Mokykla nuolat auga ir stiprėja, mokiniai savo pasiekimais garsina Raseinių kraštą šalies ir tarptautinio kultūrinio gyvenimo erdvėse. Meno mokykla  – tarsi plačius sparnus išskleidęs skrendantis paukštis, o visi mes - tarsi to paukščio lizdo vaikai. Tas paukščio lizdas stebuklingas, jame gimsta muzikos, teatro, šokio, dailės kūriniai. Meno mokyklą visus tuos 60 metų kūrė mokyklos vadovai, mokytojai, mokinių tėveliai, visa mokyklos bendruomenė, rūpestingai globojo steigėja Raseinių savivaldybė, visuomenės veikėjai. Per  60 metų mokykla įgijo daug įvairių patirčių, įveikė iškilusius sunkumus, džiaugėsi mokinių ir mokytojų laimėjimais, svariais darbais. Sveikinu visus su prasmingu 60 metų kūrybinės veiklos jubiliejumi. Gražios šventės visiems.“ – kalbėjo mokyklos direktorė Albina Damašauskienė ir perskaitė Vytauto Mačernio eilėraštį  „Paukščiai“.

 

Turiu aš paukščių didelius pulkus,
Didžiausių grifų, sakalų, erelių;
Ištiesę spindinčius, žvalius kaklus,
Dangaus erdvėn laisvi jie kelias.

Ir jiems nutūpti žemė per maža.
Išdidūs ir sparnais nubraukdami žvaigždes
Ir nepavargę niekada

Per šaltas, dideles dangaus erdves
Kaskart platėjančiais sparnais
Manieji paukščiai skrenda amžinai.

 

Gausiai susirinkusius, muzikiniais kūriniais, dainomis, šventės dalyvius sveikino mokyklos mokiniai ir mokytojai, buvę mokyklos mokiniai: Ieva Goleckytė-Jarašė – Kauno muzikinio teatro solistė, Aretas Baranauskas, Tomas Matkus ir Linas Klebauskas – Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro "Trimitas" atlikėjai, projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja Kotryna Juodzevičiūtė. Netrūko šventėje ir malonių staigmenų, teatralai („Svajoklis“) paruošė įspūdingą regalijų įnešimo ir įteikimo ceremoniją. O kiek gerų emocijų suteikė mokytojų atlikta daina ir sveikinimas mokyklos direktorei Albinai Damašauskienei, mokyklos bendruomenei. Gera nuotaika ir šypsenos puošė susirinkusiųjų veidus.

 

Į mokyklos jubiliejinę šventę atvyko Seimo narė Vida Ačienė ir jos padėjėja, Savivaldybės tarybos narė Jūratė Garliauskienė, administracijos direktorius Edmundas Jonyla,  Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus specialistai Danutė Vizbarienė, Jonas Tamošaitis, Švietimo pagalbos tarnybos direktorė Reda Kunickienė, Kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė, pavaduotojas Justas Dargevičius, Krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos direktorė Irena Jankevičienė, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos direktorė Danutė Janukienė ir kiti.

 

Visi nuoširdžiai sveikino su prasmingu 60 metų kūrybinės veiklos jubiliejumi ir linkėjo mokyklai brandinti kitas sukaktis ir jubiliejus, paruošti kuo daugiau gabių mokinių. Tėvelių vardu sveikino Darius Bagdonas, mokinių vardu – Austėja Kuzmarskytė.

 

Savivaldybės  administracijos direktorius Edmundas Jonyla įteikė padėkas už ilgalaikį, sąžiningą ir atsakingą darbą mokytojoms: Birutei Galdikienei, Eugenijai Kumpikevičienei, Stanislavai Vežbavičienei, VijoletaiVolungienei, Zitai Žemaitienei, dirba ilgiau nei 35 metai.

 

Jubiliejinė šventė baigėsi. Atmintyje liko gražios ir prasmingos akimirkos.

 

Labai dėkojame Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios dekanui Vytautui Paukščiui už bendradarbiavimą, suteiktą galimybę  jubiliejinį koncertą rengti bažnyčioje.

 

Dėkojame Edgarui Juškai ir Saulei Rukaitei už jubiliejinio koncerto vedimą, rėmėjams UAB „Dero“ ir UAB „Raseinių statyba“, partneriams: Raseinių parapijai, kultūros centrui, informaciniams rėmėjams: laikraščiams „Alio, Raseiniai“, „Naujas rytas“,  portalams manoraseiniai.lt, www.raseiniai.lt, kraštietis.lt. ir visai mokyklos bendruomenei už pagalbą rengiant mokyklos jubiliejaus šventę.

 

Dalia Margevičienė

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144