2020-05-28, ketvirtadienis, 11:04.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:03, leidžiasi 21:52, dienos ilgumas 16:49.

Raseinių ligoninės direktorius: ,,Šešiasdešimt tuščių lovų šiandien yra ligoninėje“ (1)

2019-10-28, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Raseinių ligoninės direktorius: ,,Šešiasdešimt tuščių lovų šiandien yra ligoninėje“

Š. m. spalio 30 - ą dieną vyks Raseinių rajono savivaldybės devintojo šaukimo tarybos dešimtasis posėdis. Kaip reikalauja Tarybos darbo reglamentas, posėdžio darbotvarkės klausimai pirmiausiai apsvarstomi  komitetuose.

 

Sveikatos komitetas, vadovaujamas Tarybos nario M. Tamaliūno, apsvarstė dešimt darbotvarkės klausimų. Daugeliui jų buvo pritarta be didesnių diskusijų. Daug klausimų politikams kilo tik dėl vieno klausimo - ,,Dėl VšĮ Raseinių ligoninės struktūros pertvarkymo“.

 

Kaip informavo klausimą pristatęs ligoninės direktorius V. Merkliopas, siūloma mažinti penkiomis aktyviojo gydymo lovomis: viena lova - Vidaus ligų skyriuje, viena lova - Chirurgijos skyriuje, viena lova - Dienos chirurgijos posteryje, viena lova - Ortopedijos - traumatologijos skyriuje ir viena lova - Vaikų ligų skyriuje. Dabar ligoninėje yra 85 aktyviojo gydymo lovos, po sumažinimo jų liktų 80. Skaičiuota atsižvelgiant į praėjuių metų rodiklius ir šių metų devynių mėnesių lovos funkcionavimo rodiklius. Struktūroje numatomas ir dar vienas pokytis - Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius keistųsi į Skubios pagalbos skyrių.

 

Po klausimo pristatymo komiteto nariai direktoriui uždavė daug klausimų. Į klausimus direktorius atsakė cituodamas teisės aktus. Komiteto pirmininkas M. Tamaliūnas perskaitė Raseinių ligoninės bendrosios chirurgijos, ortopedijos - traumatologijos skyriaus gydytojų kreipimąsi, kuriame jie išsakė neigiamą nuomonę dėl Chirurginio, Ortopedinio - traumatologinio ir Dienos chirurgijos skyriuose stacionaro lovų skaičiaus mažinimo.

 

Po kreipimosi perskaitymo buvo leista tuo klausimu pasisakyti vienam iš besikreipusiųjų - Tarybos nariui, gydytojui G. Kunigiškiui. Esminė jo pasisakymo mintis - sumažinus lovas pablogėtų teikiamų paslaugų kokybė.

 

Į tribūną grįžęs direktorius gavo dar daug Tarybos narių klausimų ir pasiūlymų. Atsakė jis į juos argumentuodamas privalomumu laikytis įstatymų ir pateisindamas situaciją stabiliai mažėjančiu rajono gyventojų skaičiumi. Pateikęs šios dienos ligoninės užimtumo statistiką, direktorius pabrėžė, kad šiuo metu ligoninėje yra net šešiasdešimt tuščių lovų. ,,Nėra lovų trūkumo ligoninėje“ - pasisakymo pabaigoje šypsodamasis užakcentavo vadovas.

 

Ilgose diskusijose neradus sutarimo ir paaiškėjus, kad balsavimui dėl šio klausimo neužtenka kvorumo bei komiteto pirmininkui informavus, kad jo iki lapkričio 11 - os dienos nebus, sprendimo priėmimas atidėtas nenumatytam terminui...

 

Posėdžio vaizdo įrašas:

 

 
 
Contact form

 

linksmas vaizdelis 2019-10-28 20:09:38 IP: 78.58.40.112

Konservatorių atstovai galėtų turėti vieningą poziciją...

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144