2020-10-28, trečiadienis, 20:05.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:29, leidžiasi 17:00, dienos ilgumas 9:30.

Raseinių liberalai: Raseinių krašto žmonių darbštumas turi būti įvertintas! (21)

Raseinių liberalai: Raseinių krašto žmonių darbštumas turi būti įvertintas!

Vieni iniciatyviausių Liberalų sąjūdžio Raseinių skyriaus narių Rosvaldas Kunickas, Saulius Matelis ir Ramūnas Maciukevičius pasidalino savo mintimis, ko reikėtų, kad Raseiniai  taptų augančiu ir klestinčiu vidurio Lietuvos regionu.

 

 

- Turite sėkmingus verslus, kodėl nusprendėte eiti į politiką, Rosvaldai?

- Tradiciškai lietuviai įpratę viskuo skųstis. Tačiau, paklausus, ką konkrečiai padarė, kad geriau gyventų, daugelis neturi atsakymo. Renkuosi ne verkti, o veikti. Auginu didelę šeimą ir noriu, kad į Raseinius gyventi ir dirbti norėtų grįžti ir mano vaikai, o vėliau ir anūkai. Noriu su padidžiavimu sakyti, kad gyvenu viename iš gražiausių ir labiausiai išpuoselėtų rajonų Lietuvoje. O kad svajones įgyvendinčiau, žinau, kad turiu dirbti, o ne laukti ir tikėtis malonės iš kitų. Turiu aiškią klestinčio Raseinių rajono viziją - dėl to ir nusprendžiau eiti į politiką.

 

 

- Didžiausią grėsmę kiekvienam regionui mokslininkai įvardija senėjimą bei emigraciją. Sauliau - manote, kad Raseiniai gali to išvengti?

- Kaip ir didžiajai Lietuvos daliai, taip ir Raseiniams ši problema labai aktuali. Tačiau problemų reikia ne vengti, o jas spręsti. Žinoma, rezultatai neateis per vieną dieną, bet plėsti galimybių ribas tikrai galima.


Siekiant stabdyti senėjimą ir emigraciją, būtina į rajoną pritraukti kuo daugiau jaunimo. Tam, visų pirma, svarbu kurti kuo daugiau patrauklių ir įvairių darbo vietų. Išvykę į užsienį gal ir daugiau uždirba, bet ką dėl to tenka paaukoti? - šeimą, laisvalaikį, neretai sveikatą. Išvykusieji dažnai dirba po10-12 valandų per parą, be šeštadienių, gyvena susispaudę kokiam kambarėlyje ar treileryje, toli nuo šeimos, maitinasi kruopomis ir vis tiek tėra tik tos šalies ne itin pageidaujami “imigrantai”. Kad Norvegijos braškių laukai nešviestų kaip laimės žiburys, privalome čia - savo rajone sukurti tokias darbo vietas ir sąlygas, kurios, suskaičiavus visus kaštus, nusvertų “užsienietiškąsias”.


Kita vertus, be darbo vietų jaunimą į didmiesčius traukia aktyvesnis ir įvairesnis kultūrinis gyvenimas. Būtina labiau įsigilinti į jaunimo poreikius ir kuo visapusiškiau juos tenkinti sudarant galimybes sportinei, kultūrinei, kūrybinei saviraiškai, prasmingesnio laisvalaikio leidimui. Viena iš konkrečių idėjų - multimedijų centro steigimas, kuriame jauniems žmonėms būtų sudaryta galimybė realizuoti kūrybinius poreikius.


Taigi, atsakymas: jauni žmonės rajone turi turėti darbo ir tikėti, kad ir jų vaikai čia turės ateitį.
O įmanoma viskas, tiesiog tam, kas neįmanoma, reikia daugiau laiko.

 

 

- Taip, jūsų programa taip ir prasideda - Raseiniai - tai kraštas, kuriame gera gyventi! Kaip jūs tai įsivaizduojate? Ir ko dar tam reikia, Ramūnai?

- Gera gyventi tvarkingame, saugiame ir patogiame rajono centre, jaukiuose ir darbą garantuojančiuose miesteliuose bei kaimiškose gyvenvietėse, išpuoselėtose sodybose ir klestinčiuose ūkiuose, kur žmonės laimingi, o senjorai pensiją pasitinka su optimizmu, o ne baime.


Norint visa tai paversti realybe reikia drąsos. Tiek padedant vietiniam verslui, tiek kalbinant užsienio įmones. Natūralu - mes turime sutarti su tomis įmonėmis, kurios jau sukūrė čia darbo vietas. Nes jos dabar - pagrindinės rajono bei šalies biudžeto pildytojos. Pinigai iš niekur neatsiranda - juos mokesčiais sumoka verslas ir dirbantieji. Mane stebina, kai kiti politikai kalba taip, tarsi pinigus centrinė šalies valdžia gamintų pati. Ne - pinigus valstybei bei rajonui uždirbame mes visi.


Drąsos reikia ir dėl užsienio investicijų. Deja, bet vis dar galvojama, kad užsienio įmonės yra taip pat sunkiai pasiekiamos kaip mėnulis. Aš žinau - ne mums reikia važiuoti dirbti į Angliją, Norvegiją ar Vokietiją. Tai pas mus turi atvykti verslininkai iš šių šalių ir pastatyti čia savo gamyklas. Tokias kaip pastatė danai prie Raseinių, ar anglai Ariogaloje. Aš pats dalyvavau šių įmonių kūrimo procesuose. Bendravau su danais, anglais bei amerikiečiais. Ir daugelis nustebtų, bet jiems, visų pirma, reikia mūsų dėmesio. Svarbus ir kalbos mokėjimas:  su vienintele rusų kalba nei skandinavų, nei vokiečių neprikviesi, o tik atrodysi kaip kokia Rusijos provincija. Juolab rusai Vakaruose dabar ne itin mėgstami.

 

 

- Antras jūsų programos punktas kalba apie gerą atlyginimą ir kokybiškas darbo vietas garantuojančias investicijas. Rosvaldai, manote tam Raseiniuose dar yra vietos?

- Manęs taip klausė prieš kelerius metus pradėjus įgyvendinti naują “Danspin” gamybos plėtros projektą. Daug buvo abejojančių, ar Raseinių rajone gali išsilaikyti tokio dydžio įmonė, kokia ji dabar tapo. Tačiau šiandien netgi iš tų, kurie labiausiai abejojo ir kritikavo, aš gaunu prašymus priimti į darbą. Tai turbūt geriausiai ir parodo galimybes Raseiniuose plėsti verslą ir kurti naujas darbo vietas.


Taip, aš tikiu, kad tiek Raseinių, tiek Ariogalos galimybės dar neišnaudotos. Taip pat yra erdvės ir kitose rajono vietose įsikurti naujoms įmonėms. Tačiau norint, kad užsienio kapitalas ir verslas ateitų į Raseinius, reikia aktyviai jį kviesti. Turime tam ruoštis, parodyti, kad esame pasirengę padėti šiam verslui kurtis. Turime plėtoti infrastruktūrą, didinti rajono patrauklumą galimiems investuotojams. Tam reikia tik noro, energijos ir sugebėjimo.


Mūsų komandos žmonės turi visas šias savybes ir dar daugiau - jie turi sveiką užsispyrimą ir kantrybę. Kitaip nebūtų nei Danspin su 360 darbuotojų, nei Bilderio su daugiau kaip 150.


Tam, kad žmonės uždirbtų padorius atlyginimus turi atsirasti sveika darbo jėgos konkurencija, atlyginimo dydį turėtų apibrėžti darbuotojo kvalifikacija, kompetencijos ir darbštumas. Neturėtume būti atokia provincija, patrauklia tik dėl pigios darbo jėgos. Kuo daugiau bus įmonių, siūlančių darbą, tuo didesnės galimybės kilti darbo užmokesčiui.
Manau, mes jau dabar daug prisidedame prie rajono ir jo žmonių gerovės kūrimo. Būdami Taryboje galėsime padaryti dar daugiau. Žinome, kaip dirbti, kad viskas būtų gerai.

 

 

- Programoje kalbate apie sukurtas sąlygos emigrantams grįžti namo. Nuo ko pradėtumėte?

- Galiu tik pasikartoti, nuo investicijų pritraukimo ir naujų darbo vietų kūrimo, - atsakė Rosvaldas. Tačiau reikėtų ir daugiau bendravimo bei dėmesio emigrantams ir jų šeimos nariams.  Mane šiek tiek juokina centrinės valdžios rodomas susirūpinimas emigracija. Nes nematau nė vieno realaus žingsnio padėti žmonėms. Aš nekalbu apie tuos, kurie jau nebegrįš. Aš kalbu apie išvykusius studijuoti, apie pinigų šeimai uždirbti išvykusius šeimų tėvus. Kas jų klausė, ko jiems tikrai reikia? Būtent rajono valdžia tai turi daryti nuolat - juk jokia ministerija neturi tiek informacijos apie rajono žmones, kaip savivaldybė.  Man tenka daug bendrauti su išvykusiųjų šeimomis ir su jais pačiais, kai žmonės grįžta per Kalėdas ar vasaromis. Dauguma jų mielai iškeistų sotesnį emigranto duonos kąsnį į galimybę gyventi gimtinėje turint kad ir kuklesnes pajamas išlaikyti šeimą.

 

Deja, šiandien visų norinčių negalime įdarbinti nei aš, nei Saulius nei kiti mūsų kolegos. Yra gana griežtos atrankos, reikia parodyti savo gebėjimus. Tačiau tiek „Danspine“,  tiek “Bilderyje” jau dirba gana daug buvusių emigrantų, sugrįžusių iš Anglijos ar Norvegijos bei kitų šalių. O jeigu būtų daugiau tokių įmonių kaip mūsų, grįžtų dar daugiau. Geroms įmonėms reikia dešimčių ir net šimtų darbuotojų. Tai ir būtų naujos galimybės tiek dirbantiems čia, tiek tiems, kurie toli nuo šeimų vis dar ieško laimės svetur.

 

Jie reikalingi savo kraštui, savo vaikams, tėvams. Tik gimtinė turi parodyti, kad jai svarbus kiekvienas.

 

 

Autorius Aistė Pociūtė.

Nuotr. Salius Matelis (iš kairės), Rosvaldas Kunickas ir Ramūnas Maciukevičius įsitikinę – Raseinių krašte yra erdvės naujoms darbo vietoms, kurios garantuotų tokius solidžius atlyginimus, kad nesinorėtų išvažiuoti iš gimtojo krašto.

 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI  --------------------------

Nori padėti Raseinių žmonėms - nebijok drąsių žingsnių!

Veiklios moterys spėja ir šeima rūpintis, ir darbo vietas kurti

Liberalų sąjūdžio komanda - atgaivinsime Raseinių kraštą!

R.Kunickas: Raseiniuose kiekvienas gali uždirbti tiek, kiek Kaune ar Vilniuje

Saulius Matelis: esu žemaitiškai užsispyręs siekti tikslo

 

Politinė reklama, bus apmokėta iš politinės partijos „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ politinės kampanijos sąskaitos

 
 
Contact form

 

Rūta 2015-02-10 16:52:13 IP: 77.90.101.65

Kiekvienas kandidatas kalba kaip svarbu pritraukti užsienio investicijas į rajoną,kurti naujas darbo vietas,kiek daug turime bedarbių.Nors daugelis žinome,bet garsiai nekalbame apie tai,kad ištikrųjų nelabai rastume,kas dirbtų tose naujai sukurtose darbo vietose.Juk puikiai žinome,kas yra pagrindiniai bedarbiai:tai vyresni žmonės,be kvalifikacijos,nemokantys užsienio kalbų.Juk darbai dabar nebe tokie,kokie buvo sovietiniais laikais ūkiuose.Dabar darbai su įrengimais,ir gan sudėtingais įrengimais ir mašinomis,apie kuriuos reikia ir šiek riek nusimatyti ir saugoti juos reikia,nes brangiai kainuoja.Išsilavinęs jaunimas ir dabar dažniausiai turi darbą,o darbo neturi tie ,kurie nori turėti darbą kaip senais laikais.Bet tokie laikai nebesugrįš,ir darbdaviams nebe tokių darbininkų reikia.Todėl užsienio investicijoms čia labai sunku,na nebent jauni išsilavinę emigrantai sugrįžtų namo.Nevisada ir darbdavius kaltint reikia,juk mes žmonės dažnai nesugebam pateisinti jų lūkesčių.Juk prasigėrusių,nieko nenusimanačių apie sudėtingesnę techniką prie jos nepatatysi.

 

Ramunai nesiteisink 2015-02-10 11:20:44 IP: 78.62.195.59

Ramunai kad tu nieko nesugebi ir dar teisiniesi lyg tų čia nei prie ko, nuvarei vargšo Aco firmele , pardavei už 1 lt "gelbėtojams" kad lavonui reanimacija padarytų ir dabar vėl ieškai kur prisiglausti...

 

pastebėjimas 2015-02-10 08:36:12 IP: 78.62.240.201

Taikliausias komentaras yra komentatoriaus ,,jo".

 

dar 2015-02-10 01:41:35 IP: 78.57.148.157

visai neseniai raseiniškiai ir ariogališkiai matė, kaip ant tų pačių ačo, kaip Seimo nario priimamojo durų puikavosi ir Liberalų sąjūdžio reklama, nors jam pačiam durys ten buvo užtrenktos oi kaip seniai. Supratę, kad taip ilgai žmonių nepamaustys,pradėjo vaidinti einą atskirai. Tai tiek to LS savarankiškumo...

 

liberalai- ačo- kenstavičiaus pr 2015-02-10 01:28:52 IP: 78.57.148.157

ar jau pamiršote, kas LS sukūrė? Tiksliau atėmė iš Kliknos? Viską padarė ačas, tik po to pats nebuo ten priimtas. kaip ir į jokias kitas partijas.Tame tarpe net ir tų pačių darbiečių, kuriuos taip pliekė. Tada teko kurti Tavo Raseiniai judėjima, po kurį maskatuojasi tie patys veidai kaip ir liberaluose. Tad balsuodami už vieną ar kitą gausite tą pačią panelę, tik kita suknele...

 

idomu 2015-02-10 00:22:28 IP: 77.90.97.67

manau socdem., darbieciai ir tvarkieciai turi lygias galimybes, liberalai pakankamai soidziai taip pat atrodo, acas jau griovy guli, 1mandata gaus konservai ir pora gal rasai.Cia tik mano deliones.

 

aha 2015-02-09 23:37:20 IP: 78.62.155.129

bet žiūriu šitie vyrukai įvarė baimės seniems pirdyloms, kad taip uoliai visas šiukšles traukia į paviršių. :)

 

juokai ima 2015-02-09 23:13:20 IP: 77.90.97.67

na paskaitom: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/verslas-raseiniuose-merui-stogas-is-savivaldybes-uzsakymas.d?id=59644179

 

Ramūnas 2015-02-09 22:36:36 IP: 90.142.185.12

Gerbiamasis, aš su tamstos minima įmone neturiu nieko bendro jau visi metai, todėl į tamstos klausimą atsakyti negaliu. Tiesiog nežinau kas ką ir kodėl.

 

to IP: 37.0.219.95 2015-02-09 21:05:18 IP: 78.62.195.59

taigi taip nesunku rasti :) http://rekvizitai.vz.lt/imone/vianre_lietuvos_ir_vengrijos_uab/bylos/

 

to 2015-02-09 20:10:51 IP: 78.62.149.181

Alytaus meras parodė ką mąsto valdžiažmogiai.Nemanau,kad Raseiniškių ponų mąstymas būtų kitoks.Todėl, tokiems kaip jūs aš galiu ir už kalvį Ignotą pabūti

 

to 78.62.149.181 2015-02-09 19:59:17 IP: 37.0.219.95

Ponas gal dievas būsi,kad tik vienas Teisybę žinai? O gal koks kalvis Ignotas?

 

mazai uždirbanciam 2015-02-09 18:40:20 IP: 78.62.76.225

pritariu !!!

 

ANTANUI 2015-02-09 16:57:12 IP: 78.62.149.181

Teisybė niekada purvu nesivadino

 

Antanas to IP: 78.62.149.181 2015-02-09 16:37:25 IP: 78.62.43.48

Vėl purvai...

 

to Remyga 2015-02-09 16:34:39 IP: 37.0.219.95

Kad nerandu niekur kad bankrutavo? Prie bankrutavusių nėra.

 

jo 2015-02-09 16:11:32 IP: 78.62.149.181

Kam meluoti,kad VISKAS BUS GERAI,jeigu patys žinote ,kad su jumis pačiais ne viskas gerai.Be to Matelis neturėtų eiti į tarybą,nes BILDERIO viešieji pirkimai eina per savivaldybę.

 

Remyga 2015-02-09 16:00:30 IP: 78.62.195.59

Ramūnai, papaskaok kaip ten buvo su UAB Vianrė, turbūt daug investicijų darei ir rimtus atlyginimus mokėjai, kad bankrutavo?

 

Antanai 2015-02-09 15:39:54 IP: 78.62.149.181

Kažin, kaip Mateliui su tom bylom baigės.Gal jūs žinot ,tai parašykit ,juk rinkėjai turi žinoti ką renka.

 

Antanas to IP: 78.62.149.181 2015-02-09 12:58:03 IP: 78.62.43.48

Atsakymas tekste, tarp eilučių, įdėmiau skaityk.

 

mažai uždirbantis 2015-02-09 10:29:23 IP: 78.62.149.181

Tai ,kas vaikinai, trukdo jau dabar mokėti solidžius atlyginimus,kad nesinorėtų išvažiuoti iš gimtojo krašto.Kodėl jūs juos didinsite tik jei tapsite merais ir tarybos nariais.Jau senai galima buvo tą padaryti.

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990