2019-09-17, antradienis, 15:32.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:08, leidžiasi 19:42, dienos ilgumas 12:34.

Raseinių greitosios medicinos pagalbos stoties medikai - III vietos laimėtojai

2019-05-30, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Raseinių greitosios medicinos pagalbos stoties medikai - III vietos laimėtojai

  XIII Lietuvos greitosios medicinos pagalbos (GMP) žaidynės šiais metais buvo organizuotos Birštone. Dalyvauti žaidynėse užsiregistravo 40 GMP komandų, apie 30 Šaulių sąjungos narių, taktinės medicinos mokymo instruktoriai ir svečiai iš užsienio: Kazachstano, Latvijos, Ukrainos, Vokietijos, Baltarusijos.

 

  Šiose žaidynėse dalyvavo ir puikiai pasirodė VšĮ Raseinių rajono greitosios medicinos pagalbos brigada – skubios medicinos pagalbos specialistė Nida Vizbarienė, vairuotojai – paramedikai Liutauras Balseris ir Andrius Naujokas. Raseinių GMP brigada laimėjo III vietą mažųjų miestų kategorijoje.

 

  Žaidynės prasidėjo įspūdingu renginiu - greitųjų pagalbų automobilių paradu. Kiekvienai komandai teko atlikti po septynias užduotis – dalyvauti masinės nelaimės vietoje, kurioje buvo imituojamas smurto protrūkis mokykloje, gaivinti pasikorusį žmogų, priimti gimdymą ir išgelbėti kūdikį. Komandos susidūrė su iššūkiu, nes viena iš užduočių buvo stalo pratybos, kuriuose buvo imituojama masinė nelaimė. Birštono mokykloje GMP brigados mokė moksleivius teikti skubią pagalbą ir tinkamai elgtis nelaimės metu.

  

GMP brigadoms skirtos užduotys buvo atliekamos atvirose erdvėse, kad kuo daugiau gyventojų, moksleivių galėtų stebėti GMP brigadų darbą. Teikiant pagalbą komandos atliko veiksmus, atsižvelgiant į situaciją ir paciento būklę, kaip ir realiame GMP darbe. Žaidynės skirtos profesinės kvalifikacijos tobulinimui, bendravimui.

  

Kaip pažymėjo Nerijus Mikelionis, Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos pirmininkas, nuo šiol daugiau dėmesio bus skirta visuomenės švietimui, nes su visuomenės pagalba GMP darbo rezultatai būtų žymiai geresni.

  

Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynes organizavo Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija, Lietuvos skubiosios medicinos draugija, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ekstremalios medicinos katedra.

 

                                                                     VšĮ Raseinių rajono greitosios medicinos pagalbos stoties administracija

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144