2020-10-22, ketvirtadienis, 09:16.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:17, leidžiasi 18:13, dienos ilgumas 9:56.

R. Klevinskienė: svarbiausias tikslas yra pagalba šeimai, o ne kontrolė

2020-02-02, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
 R. Klevinskienė: svarbiausias tikslas yra pagalba šeimai, o ne kontrolė

Socialinės srities specialistų susitikimuose neretai iškyla klausimas dėl prevencinių reidų į šeimas tikslingumo ir teisėtumo. Raseinių rajono krizių centre organizuotoje diskusijoje bene daugiausia dėmesio taip pat sulaukė ši tema.

 

Išsakyti nuomonę šiuo klausimu, įvertinant, kad tose šeimose auga vaikai, buvo paprašyta ir susitikime dalyvausi Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Regina Klevinskienė.

 

„Manau, kad negavus konkrečios informacijos apie tai, kad šeimoje tuo metu susiklostė aplinkybės, dėl kurių turi reaguoti tarnybos (neblaivūs tėvai, neprižiūrėti vaikai ir t.t.), neturėtų būti trikdomas privatus gyvenimas“, – kalbėjo R. Klevinskienė.

 

Patarėja akcentavo, kad mažose bendruomenėse žaibiškai pasklinda žinia, tad įvairūs panašaus pobūdžio apsilankymai šeimose, turėjusioje tam tikrų sunkumų, tik bereikalingos sumaišties įneša, o kontrolė tai nėra pagalba. „Galvoti turėtume ir apie vaikų reakcijas. Nesvarbu, koks šeimos gyvenimo būdas yra ar buvo, visi turi teisę į privatų gyvenimą“.

 

R. Klevinskienė priminė, jog Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija sako, kad valstybė į privatų šeimos gyvenimą gali ir turi įsikišti tik dviem atvejais: teikdama tėvams paramą, reikalingą tinkamam vaikų auklėjimui ir priežiūrai, ir imdamasi visų reikiamų teisinių, administracinių, socialinių ir švietimo priemonių, siekiant apginti vaiką nuo priežiūros nebuvimo ar nerūpestingo elgesio, kuriuos vaikas gali patirti iš tėvų ar kitų jį globojančių asmenų.
 

                                                                                                                             Ramunė Liubinaitė

                                                                                                        Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus
                                                                                          Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990