2020-01-21, antradienis, 10:40.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:40, leidžiasi 16:43, dienos ilgumas 8:3.

Prasideda projektas „Prabylančios miesto erdvės“

2015-08-27, Arūnas Kazlauskas
Prasideda projektas „Prabylančios miesto erdvės“

Penktadienį, rugpjūčio 28 d. prasidės projekto “Prabylančios miesto erdvės” (Urban Art Raseiniai'15) renginiai. Jame dalyvaus tikrai daug įvairaus žanro atlikėjų, taigi pabandysime nors trumpai visus pristatyti. Viename straipsnelyje būtų net sunku tai padaryti, taigi pradžioje papasakosime apie penktadienio programos atlikėjus, kitus pristatysime prieš tos dienos pasirodymus.

 


Jau nuo trečiadienio Raseinių turguje kuria grafičių meistras Tadas Vincaitis. Tadas Vincaitis (Plūgas) studijavo VDA architektūrą. 5 metus dirbo reklamos įmonėse. Šiuo metu dirbai kaip laisvai samdomas profesionalas, specializuojasi grafinio dizaino srityje. Jau 20 metų domisi graffiti.


16 val. Raseinių krašto istorijos muziejuje bus atidaryta estų menininko Tarrvi Laamann paroda. Tai tikrai unikalus menininkas, dirbantis senovine japonų medžio raižinio technika. Muziejaus galerijoje bus eksponuojami 33 spalvoti atspaudai.


18 val. oficialus projekto atidarymas Raseinių rajono kultūros centro galerijoje. Čia pamatysime performansų atlikėjo Arma Agharta pasirodymą “Devachan”. Nuo 2007m. Arma atliko arti 200 performansų daugumoje Europos šalių, Rusijoje, Ukrainoje, JAV ir Kanadoje. Armos Agharta garsiniai performansai skleidžiasi plačioje teritorijoje tarp nežabotų chaotiško triukšmo proveržių ir hipnotiškų psichodelinių ritualų.


20.30 val. aikštelėje prie “LKlubo” įvyks K.Karpavičiūtės pjesės “Mylėk savo artimą” skaitymas (režisierė Jolanta Šimaitienė). Tai bus pirmasis bandymas pristatyti teatro meną neįprastoje erdvėje.


22 val. - dar vienas įdomus įvykis Kauno šokio teatro “Aura” ir džiazo grupės “Ąžuoliniai berželiai” bendras performansas. Šokio teatro “Aura” tikriausiai nereikia plačiau pristatyti, jo vadovė Birutė Letukaitė išraiškos šokio mokėsi pas Kirą Daujotaitę ir 10 metų šoko jos vadovaujamame kolektyve „Sonata“. Dalyvaudama šokio festivaliuose ir seminaruose studijavo įvairias modernaus bei džiazinio šokio technikas pas žymiausius Europos ir Amerikos pedagogus.


Trio “Ąžuoliniai berželiai” yra multiinstrumentinis trio, kuriame kiekvienas iš narių yra meno vadovas. Analogų šalyje neturintis derinys be tradicinių instrumentų į savo pasirodymus įjungia kartu ir labai netradicinius. Trio pasirodymai paprastai įvardijami ne kaip koncertai, o tam tikras improvizacinis aktas ar įvykis, neapibrėžiamas uždarose laiko rėmuose, nes jų papraščiausia nėra. „Ažuoliniai berželiai“ turi ilgametę grojimo kartu patirtį, todėl puikiai pažįsta kiekvieno individualų tembrą ir ritmą. Grupė aktyviai koncertuoja tiek Lietuvoje, tiek Europos šalyse.


Ir pagaliau programos pabaigoje, 23 val. – LMTA kino ir televizijos katedros magistrantų trumpametražinių filmų programa Kultūros centro galerijoje. Pamatysime tris įdomius ir skirtingus filmus - Akvilės Gelažiūtės “Marijos nebuvo”, Živilės Mičiulytės „Fuga“ ir Linos Pranaitytės “Tarp”.


Kviečiame apsilankyti renginiuose, gauti renginio programą ir rinkti dalyvio antspaudus. Aktyviausių laukia vertingi meno kūrinėliai.


Informacija tel. 868224218

Arūnas Kazlauskas

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144