2020-10-31, šeštadienis, 19:24.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:35, leidžiasi 16:53, dienos ilgumas 9:18.

Pramedžiuviškių derliaus šventė

2013-10-07, paskelbė Lina Jašauskienė
Pramedžiuviškių derliaus šventė

Per laukus ruduo ateina,

Jį nubalina šalna.

Mes laimingi, nes turtingi -

Mūsų derlius namuose!

 

   Tai vienas iš keleto ketureilių, kuriuos kūrė šventės dalyviai. Po niūrių, lietaus gausiai laistomų dienų, pagaliau, kaip mums užsakytas, išaušo saulėtas rugsėjo 28-sios, šeštadienio, rytas. Ypatingai jis džiugino mus, pramedžiuviškius, nes visa tai, ką mes suruošėme Rudens šventei, nereikėjo nešti į salę, galėjome viską „išreklamuoti“ lauke, erdviame bendruomenės namų kiemelyje.

 

 

   Kiekvienas stalas turėjo pavadinimą - „Ražaitėliai“, „Centras“, „Bitininkai“, „Užprūdis“ ir kvietė gyventojus pagal gyvenamą vietą puošti stalus, rodyti  įdomiausias rudens gėrybes, girtis skaniausiais ekologiškais patiekalais. Iš keturių pusių pakvipo „namų darbais“ - verdama daržovių sriuba, kepamomis ant grotelių daržovėmis ir vaisiais, saldžiaisiais kukurūzais, verdama žirnių koše bei kepta žuvimi.

 

 

   Šventės vedėja, specialistė kultūrai Lina Jašauskienė, negalėdama viena aprėpti visų gėrybių, pasikvietė  į pagalbą pagalbininkes Aureliją ir Karoliną bei visiems darbams vertinti garbingą komisiją. Užvirė linksmas rudeninis konkursas. Komisija atidžiai išklausė ką tik sukurtus ketureilius, dainas apie rudenį, vertino vietoje gaminamas mišraines, pieštus piešinius, atsakymus į klausimus. Šventės  metu buvo pasveikinti gražiausių sodybų šeimininkai, padėkota gyventojams už pagalbą bendruomenės  darbuose. Renginio pabaigoje, susumavus bendrus rezultatus. paaiškėjo konkurso nugalėtojai - puošnus „Ražaitėlių“ stalas.

 

 

   Bet...varžėmės  draugiškai, vieni kitus papildydami, paragindami, todėl pralaimėjusių irgi nebuvo - laimėjo gera nuotaika, geri norai, o džiugiausiai pabaigoje nuskambėjo klausimas: „Kada susibėgsime vėl?“. Manau, kad tai bus greitai... O kaip kitaip, juk Mes - mažas, draugiškas kolektyvas, kuris, pajudintas ir susitelkęs padarome tikrai nemažus darbus.

 

 

   Ačiū, mielieji, už sau ir kitiems padovanotą gražų renginį.

 

                                  

 

 

 

 

Kristina Vilkaitienė,

Pramedžiavos kaimų bendruomenės narė

 

 

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990