2020-05-28, ketvirtadienis, 15:51.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:03, leidžiasi 21:52, dienos ilgumas 16:49.

Pramedžiavos „Rudens dainų pynė“

2019-10-18, Audrius Noreika
Pramedžiavos „Rudens dainų pynė“

Darganotas ir lietingas spalio 12 dienos oras niekam nesutrukdė atvykti į Pramedžiavos kaimų bendruomenės šventę „Rudens dainų pynė“. Susirinko daug vietinių gyventojų ir svečių. Labai maloniai nustebino gerbiamo Seimo pirmininko pavaduotojo Arvydo Nekrošiaus ir jo padėjėjos Skaidrutės Žuvelaitienės apsilankymas.

 

Džiugu buvo klausytis mūsų kraštietės, tarybos narės Aldonos Radčenko nuotaikingo pasakojimo ir jos kurtų eilių apie gimtą Pramedžiavos kraštą. Sveikinimo ir gražius žodžius apie mūsų bendruomenės žmones tarė Girkalnio seniūnė Justina Šaulienė, bendruomenės „Girkalnis“ atstovai Janina ir Vladas Aleksandrovai, Girkalnio miestelio bibliotekininkė, kraštotyrininkė Virginija Šileikienė.

 

Renginys, kaip ir kiekvieną rudenį, buvo skirtas padarytiems darbams aptarti, pasikalbėti, palinguoti, paniūniuoti skambant kaimo kapelos „Alksna“ ir moterų vokalinio ansamblio dainoms.

 

Pristačius nuveiktus darbus, atėjo eilė svarbiausiam akcentui – buvusios Pramedžiavos pagrindinės mokyklos patalpose įkurto krašto muziejaus „Grinčia“ atidarymui. „Grinčios“ įkūrėjai - ilgamečiai buvusios Pramedžiavos mokyklos pedagogai Vidutė ir Jonas Vaičaičiai, papasakojo kaip kilo idėja, kaip sekėsi kurti muziejų, paminėjo ir apdovanojo visus, kurie prisidėjo savo eksponatais prie „Grinčios“ muziejaus ekspozicijos užpildymo.

 

Po muziejaus atidarymo ir apžiūrėjimo, visi ilgai sėdėjo, kalbėjosi, vaišinosi skaniu bulvių plokštainiu ir kitomis vaišėmis, lingavo bei sukosi grojamų kapelos dainų ritmu...

 

Už finansinę  pagalbą rengiant renginį, tariame ačiū Raseinių rajono savivaldybės administracijai, Kaimo plėtros komitetui, Girkalnio seniūnijai, Raseinių rajono kultūros centrui ir Pramedžiavos kaimų bendruomenei.

 

Teksto autorė:

Pramedžiavos kaimų bendruomenės valdybos narė Kristina Vilkaitienė

Teksto nuotraukos Linos Jašauskienės

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144