2020-10-31, šeštadienis, 19:25.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:35, leidžiasi 16:53, dienos ilgumas 9:18.

Pramedžiavoje svečiai: Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ mėgėjų teatro kolektyvas

2014-05-05, paskelbė Lina Jašauskienė
Pramedžiavoje svečiai:  Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“  mėgėjų teatro kolektyvas

 Labai jų laukėme: švarinome aplinką ir patalpas, ruošėme vaišes, rinkome reikalingas scenai  dekoracijas. Lūkesčiai pasiteisino su kaupu.  Atvykęs darnus, 8 žmonių kolektyvas iš karto ėmėsi sau priimtinos veiklos- atsakingai ruošėsi spektakliui.  Nekeldami jokių papildomų klausimų, tvarkėsi, dėliojo  dekoracijas, rengėsi senovėje dėvimais rūbais, repetavo svarbesnes vaidinimo sceneles.  Dirbo kaip  vienalytė komanda, kuriai susiklausymo pavydėtų bet kuris  bendruomenės aktyvas.  

Renginį pradėjo Pramedžiavos kaimų bendruomenės pirmininkė, specialistė kultūrai  Lina Jašauskienė.  Gausiai susirinkusiųjų paprašė šiltai paploti visiems Pramedžiavos kaimų bendruomenės jubiliatams, kurie per 2014m.  pirmąjį pusmetį  minėjo savo apvalųjį jubiliejų.   Po gražių žodžių, bendruomenės pirmininkė supažindino gyventojus su bendruomenės veiklos ataskaita už 2013m. Visiems atvykusiems į renginį buvo išdalintos skrajutės su bendruomenės veiklos ir finansine ataskaitomis bei 2013m. bendruomenės vykdytais projektais.  Buvo pristatyti aktualūs klausimai, kuriuos paprašyta apmąstyti ir pateikti sprendimą sekančiame bendruomenės susirinkime.

 Neilgai teko laukti kulminacinio momento-Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ spektaklio,  J. Žemaitės 2 dalių komedijos „Apsiriko“.  Į sceną skubriai įžengė pagrindinė veikėja Veronika(Violeta Sinušienė). Na ir prasidėjo...„čia šnekam, čia paliekam“. Vienam sakė vieną, kitam kitą, su trečiu dar kitaip pakalbėjo. Pasiutus ta Veronika. Bet gudri, linksma, išmani ir sukta. Scenoje pasirodė ir senovinio kaimo ūkininkai-Šiupiniai(Neringa ir Saulius Chormanskiai) , kuriems labai svarbu „Levikę(Vaida Sinušaitė)  išleisti už vyro“, gerą reikalą prasukti, sūnų (Ž. Tunaitis) paauklėti.  Energingai savo teisę į moteriškąją prievolę-ištekėti- pareiškė stotni merga Bugumila(A. Platiakienė).  O dalybų objektas, vargonininkas (A. Kazlauskas), visiškai ramiai, kaip ne lietuvis, o belgas būtų, pareiškė, kad.... .O kas „kad...“ sužinokite patys, nuvykę į šio mielo kolektyvo iš Šiluvos pasirodymą.  Plojome visiems aktoriams, šio spektaklio režisierei Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“pirmininkei Violetai Sinušienei, kolektyvo padėjėjams, sakėme ačiū už teatrinio meno puoselėjimą, lietuviškosios dramaturgijos propagavimą ir džiugias akimirkas suteiktas kaimo gyventojams.

Kaip visuomet, renginį užbaigėme smagioje diskusijoje prie arbatos puodelio, sotaus ir labai gardaus „kugelio“.  Aptarėme abiejų bendruomenių tolimesnį bendradarbiavimą, planus, susitikimus, vis pagirdami aktorius už jų šaunų pasirodymą, išryškėjusius „Holivudui prilygstančius“ talentus.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990