2020-10-31, šeštadienis, 18:36.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:35, leidžiasi 16:53, dienos ilgumas 9:18.

Pramedžiavoje- Jaunimo dienos

2014-06-10, paskelbė Lina Jašauskienė
Pramedžiavoje- Jaunimo dienos

 

                             Apie opiausias kaimo jaunimo problemas – nedidelį darbinį užimtumą, turiningo laisvalaikio stoką,  mažas galimybes kūrybinei saviraiškai, rašoma ne vienam kaimo gyvenimą analizuojančiam leidinyje. Vasaros laikotarpiu vaikai ir jaunimas ištisas dienas dažnai praleidžia prie kompiuterio ir televizoriaus. Suaugusiųjų patarimai, kad tai nesveika akims,  nejudrumas kenkia augančiam organizmui, jaunimui ir vaikams-tušti plepalai.  Tenka „pakrapštyti“ rimtai galvą, kai nori jaunimui ir vaikams pasiūlyti įvairesnes užimtumo formas, suorganizuoti įdomius renginius.  Su šia užduotimi turėjo susidoroti specialistė kultūrai Pramedžiavoje,  bendruomenės pirmininkė Lina Jašauskienė, pasiūliusi  savaitės trukmės renginį „Jaunimo dienos“, sugalvojusi užsiėmimų veiklas, organizavusi jų vyksmą, rinkusi ir pateikusi informaciją bukletuose apie kiekvieną naują savaitės veiklą.   

                 Pirmąją dieną, birželio 16-ąją, pramedžiuviškiai rinkosi  į linijinių šokių užsiėmimą. Susirinkusios merginos  prisiminė seniau išmoktus žingsnelius, sukūrė ir čia pat vietoje sustatė vieno šokio choreografiją. Nereikėjo atvykstančių profesionalių šokėjų, puikiausiai išsivertė savo kūrybinėmis pajėgomis. Jolanta Bakutienė ir  Gita Gliaudytė viena vaduodama kitą, siūlė įvairius žingnelių pavyzdžius. Nuo jų neatsiliko ir likusios merginos. Visoms užsiėmimas patiko, todėl šia kryptimi darbuosimės toliau. Čia pat vietoje susidaręs šokėjų kolektyvas renkasi birželio 26 d. 19 val. Kas norite -prašom prisijungti prie mūsų. Tolimesnės repeticijos-mūsų susitarimo reikalas.

                      Birželio 17-ąją mūsų laukė nauja veikla-piešimas ant vandens arba piešimas Ebru technika.  Žinojome, kad šio užsiėmimo „asė“ -Girkalnio darželio auklėtoja, mūsų kaimo gyventoja Kristina Vilkaitienė.  Ji labai jaudindamasi, atskubėjo anksti ryte, kad pasitikslintų ar visos priemonės tikrai yra suruoštos, ar visi tilps prie užsiėmimų stalo, ar užteks dažų ir dar daug ar..Bet nuogastauti, kad kas nors nepavyks, visiškai nereikėjo. Susirinkę dalyviai gražiai įsiliejo į Kristinos sukurtas kūrybines lauko dirbtuves. Teškėjo vanduo, po lašelį lašėjo dažai, šiek tiek tepliojosi rankos, popieriaus lapeliai mirko vandenyje.  Piešėjai savo kūrybiškumu žavėjosi, nemažai darbelių paliko organizuojamai parodėlei bendruomenės namuose. Brangiųjų vandens dažų dar liko, taigi pamėgta veikla bus dar pakartota ateityje.

                      Sekančią dieną, birželio 18-ąją, susipažinome su aitvarų gamyba. Juos pamokė pagaminti šaunus vyrukas Tomas Budrikas. Dalyviai nekantraudami jo klausinėjo apie aitvarus, o Tomas ramiu balsu paaiškindamas visus privertė užsiimti aitvarų gamyba. Kas prie stalo, kas ant žemės įsikūrė,  kiekvienas patogiai ir tyliai darbavosi prie savo kūrinio. Vieno Tomo būtų neužtekę patenkinti nemažo būrio dalyvių smalsumo bei noro padaryti teisingai ir kokybiškai. Visiems dalyviams padėjo dvi  padėjėjos- Kristina Budrikienė ir Rasa Rūkštelienė. Pastaroji buvo planavusi vienu aitvaru nustebinti  savo šeimos narius, bet...nebuvo laiko. Po dviejų valandų dalis konstruktorių jau buvo pasigaminę aitvarus, keletas nespėjo. Nutarėme, kad dar rinksimės: pratęsime aitvarų gamybą, susipažinsime su aviamodeliavimo pagrindais, stebėsime aviamodelių viražus danguje. Tik yra viena sąlyga. Teks laukti ramaus, nelietingo oro.

                      Sporto diena-paskutinis renginio „Jaunimo dienos“ užsiėmimas.  Susirinkome į aikštę žaisti mūsų kaimo gyventojo Jono Vaičiaičio pasiūlytus žaidimus „Voverės ir riešutai“  ir „ Trečias bėga“. Bėgome ne tik pagal išdėstytas žaidimo taisykles, bet dar labai dažnai ir nuo lietaus. Pasirinkimas nedidelis-sena, išskleidusi savo dideles šakas, liepa. Įsigudrinome ir ten pažaisti.  Lenktyniaudami su lietumi, sportininkai išsiaiškino, kuri komanda stipresnė kvadrato varžybose ir krepšinio baudų metime. „Pasidavę“ lietui dalyviai sugužėjo į bendruomenės salę, kurioje jų laukė prizai ir saldumynai

                   Kiekvienas dalyvis nepamiršdavo perklausti- o ką veiksime rytoj. Susidomėjimas buvo juntamas užsiėmimų dalyvių žodžiuose, blizgančiose akyse, o rankos lietė pasigamintus  įvairius dirbinius.  Galima tvirtinti, kad visi užsiėmimai buvo kūrybiški, kultūringi ir naudingi. Visą vasarą jaunimo ir suaugusiųjų laukia tolimesni įvairų laisvalaikio praleidimo būdą skatinantys renginiai. Liepos 6d. 12val.- foto kelionė: fotografavimo pradžiamokslis, liepos 18 d. vykstame į kultūrinę kelionę, kuri vyks Naisiuose.

              Neužsibūkime prie žydrųjų ekranų, mirguliuojančių kompiuterių monitorių. Mokykimės, kurkime, rinkime sau naudingą informaciją, susipažinkime su kultūriniais objektais, reiškiniais, dalyvaukime profesionalų ir mėgėjų rengiamuose koncertuose. Tik tokiu atveju pajusime, kad kažkas vyksta aplink jus įdomaus ir prasmingo.  

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990