2020-05-25, pirmadienis, 02:18.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:07, leidžiasi 21:48, dienos ilgumas 16:41.

Pradedama nagrinėti prekybos žmonėmis baudžiamoji byla

2020-04-22, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Pradedama nagrinėti prekybos žmonėmis baudžiamoji byla

Šiaulių apygardos teismas šių metų balandžio 29 d. numato pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje penki jauni įvairių šalies regionų gyventojai kaltinami prekyba žmonėmis, iš jų vienas kaltinamas ir vaiko papirkimu ar pardavimu. Šeštajam vyrui pareikšti kaltinimai dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo, arba realizavimo ir pasipriešinimo policijos pareigūnams. Kaltinamieji, kurių amžius nuo 27 iki 37 metų, anksčiau ne kartą teisti už įvairius nusikaltimus.

 

Bylos duomenimis, nusikaltimas galėjo būti padarytas 2014–2016 metais. Ikiteisminis tyrimas,     kurį atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo valdybos pareigūnai, buvo pradėtas gavus informacijos, jog yra verbuojami vyrai ir vežami į Vokietiją bei Nyderlandus. Kaltinamieji 17–28 metų socialiai pažeidžiamų vyrų ieškodavo Raseinių apylinkėse. Ieškomi asmenys buvo verbuojami ir vežami į minėtas šalis iš ten į Lietuvą parvairuoti vogtus automobilius. Jauniems vyrams neretai buvo meluojama, jog šiems svetimose šalyse teks dirbti statybose. Vieni kaltinamieji aukų ieškodavo, antri jas verbuodavo, treti su jais vykdavo į užsienį ir koordinuodavo nusikaltimų veiksmus.

 

Už kiekvieną parvairuotą į Lietuvą vogtą automobilį užverbuotam asmeniui buvo žadama mokėti po 500 erų, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, sumokama buvo mažesnė suma, su kai kuriais ir visai neatsiskaityta.

 

Ne visi kaltinamųjų sumanymai vyko sklandžiai, pavyzdžiui, užverbuotas nepilnametis atsisakė parvairuoti automobilį į Lietuvą, kitas vyras pakeliui į Lietuvą buvo sulaikytas Lenkijoje.

 

Teismo posėdžiai numatyti: balandžio 29 d. 13.00 val., gegužės 5, 15 ir 22 dienomis 9.15 val.  Dėl koronaviruso (COVID-19) grėsmės Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus karantiną, galima teismo posėdžių korekcija.

 

                                                                                                                           Šiaulių apygardos teismo informacija

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144