2020-10-31, šeštadienis, 19:02.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:35, leidžiasi 16:53, dienos ilgumas 9:18.

Porciunkulė Paupyje

2014-08-08, paskelbė Vytautė Garbaliauskaitė
Porciunkulė Paupyje

Paupiškių kaitra neišgąsdino

            Jau tradicija tapusi Paupio kaimo šventė – Porciunkulės atlaidai vyko rugpjūčio 3 d. O kokia nuostabi diena buvo - saulutė kiek įmanydama šypsojosi, net lūpytė jai tikriausiai plyšo! Tačiau rugpjūčio medžių pavėsis visus šventės dalyvius gelbėjo, vėjelis pagailėdavo, kartais pro šalį nubėgdavo...

 

            Šiemet šventės pradžia ypatinga – Šv. Mišias Paupio Šv. Šeimynos bažnyčioje aukojo Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius.  Daug jaunimo buvo, kuriems gerbiamas svečias suteikė sutvirtinimo sakramentą. Džiugu, kad arkivyskupas palaimino ne tik bažnyčioje esančius žmones, bet išėjo į lauką ir visus, netilpusius į bažnytėlę taip pat nuoširdžiai palaimino. Šis įvykis Paupiui – didelė garbė, mes tuo didžiuojamės.

 

            Po iškilmingų Šv. Mišių -  simbolinis naujai suremontuotos I. Gudavičiaus gatvės atidarymas.  Tai dar vienas reikšmingas įvykis Paupiui, kurio labai laukėme ne vienus metus. Svečiai ir kaimo gyventojai sako, kad dabar turime autostradą per gyvenvietę! Simbolinę juostelę perkirpo Raseinių meras Algimantas Mielinis, tarybos narys Gytis Šulinskas, Viduklės seniūnė Daiva Ulinskienė, Paupio kaimų bendruomenės pirmininkė Reda Skirmantienė. Ši gatvė papuošė visą šventę, nebuvo gėda laukti garbingų svečių.

 

            Naująja gatve visi patraukė link mokyklos, kur koncertavo Paupio kaimo saviveiklininkai, svečiai iš Vadžgirio – vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Šebukai“ .  Sveikinimo žodžius tarė tarybos nariai Č. Kenstavičius, G. Šulinskas,  Eržvilko seniūnas G. Kasputis.Kaip ir kasmet, pagrindiniam šventės rėmėjui ir garbės svečiui Česlovui Kenstavičiui – išskirtinis dėmesys. Labai gražiai sutampa - gerbiamo svečio Česlovo gimtadienis. Todėl mums labai malonu atsidėkojant už paramą ir pasveikinant su gimtadieniu, Jam tarti nuoširdžius sveikinimo ir padėkos žodžius ir įteikti dovanėlę, su didžiausia meile pagamintą kaimo šeimininkių.

 

            Po koncerto ir sveikinimo žodžių, vyko sportinės varžybos, kuriose dalyvavo komandos iš Viduklės, Kartupių (Jurbarko r.), Paupio. Varžybų, rungčių nugalėtojai buvo paskatinti prizais. Visi norintys galėjo išbandyti save šaudymo varžybose, vamzdžio movimo ant kuolo rungtyje, virvės traukime, rąsto kėlime, rankų lenkime...

 

            Kaimo šventės kulminacija – Nemakščių vyrų koncertas. Saulutė vakarop jau ne taip šypsojosi, taigi galėjome džiaugtis vyrų muzika ir pajudėti iki valios ne tik medžių pavėsyje.

 

Organizatoriai labai tiki, kad šventė pavyko, nes tropinis karštis neišvaikė dalyvių, nes rytojaus dieną buvo girdėti kalbant, kad skauda kojas, nes daug šoko, kad daugeliui buvo proga susitikti klasės draugus ir su jais paišdykauti... 

 

Visų dalyvių ir svečių vardu tariu AČIŪ pagrindinei šventės koordinatorei Paupio kaimų bendruomenės pirmininkei Redai Skirmantienei ir jos komandai.     

 

Daiva Matusevičienė

 
 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990