2020-10-31, šeštadienis, 19:08.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:35, leidžiasi 16:53, dienos ilgumas 9:18.

Paupio mokykloje-daugiafunkciame centre vyko Kaziuko mugė

2014-03-07, paskelbė Vytautė Garbaliauskaitė
Paupio mokykloje-daugiafunkciame centre vyko Kaziuko mugė

Su Kaziuku užgavėsi – greit pavasarį iškviesi

    Visus visus, ratuotus ir pėsčius kvietėme į Kaziuko mugę, kuri organizuojama  Paupio mokykloje-daugiafunkciame centre. Kovo 4 d. iš visų pašalių rinkosi linksmai nusiteikę kermošiaus mylėtojai. Mūsų mokykloje minėta mugė jau tradicinė. Į ją renkasi ne tik mokiniai, bet ir visa mokyklos bei kaimo bendruomenė. Džiugu, kad mes kiekvienais metais vis augame, tobulėjame, plečiamės.

 

    Susirinkusių į mugę buvo paklausta apie tai, ar yra Kazimierų ir Kazyčių, ar seneliai turi anūkėlių tokiu vardu. Tyla. Senas tradicijas turinčiam Kazimiero vardui gresia išnykimas. Paskutiniais metais Kaziuko vardas suteikiamas  taip retai, kad netrukus šį vardą primins tik triukšminga pavasarinė mugė. Tačiau mes vis dar galime didžiuotis ir džiaugtis – turime patį tikriausią Kazimierą! Tai ilgametis buvęs mūsų mokyklos direktorius Kazys Blinstrubas. Kazys  - mūsų mugės simbolis ir puošmena, stiprybė...  Sveikinome Kazimierą su vardadieniu, raginome prekeivius jam daryti didžiules nuolaidas.

 

    Kazimierą ir visus susirinkusiuosius pasveikino mažieji mokinukai lietuvių liaudies dainele „Lakštingalėli“, kvietė pavarlinėti kartu su gandru, atlikdami dainelę „Varlių choras“. O koks kermošius be žaidimų, šokių! Kvietėme prisiminti, kaip reikia šienauti („Pjovė šieną“), kaip užauga pavasarį sėti augalėliai („Pasėjau žilvitį“). Šoko visi: vaikai, mokytojai, tėveliai, seneliai su Kazimieru priešakyje! Mums grojo nepailstantys kaimo muzikantai: Elena Pijoraitienė, Jonas Globys, Vincas Ačas.

 

     Ši šventė mūsų mokykloje sutampa su III-io trimestro pabaiga. Visada malonu, kai turime galimybę pasidžiaugti geriausiųjų mokinių rezultatais kartu su visa bendruomene. Mokyklos administracija kartu su Kazimieru įteikė mokiniams atminimo dovanėles, padėkos raštus už gerą pažangumą ir lankomumą. 

 

     Kai nuo prekystalių dingo baronkėlės ir suktiniai, verbos ir kiaušiniai, duona, sagės ir karoliai, į salę įvirto nepažįstamieji – kaukėtos būtybės. Taip, tai Užgavėnių personažai! Muzikantai dar trankiau būgnu užgrojo, visus į būrį suviliojo. Netrukus kaukių vedami išėjome į lauką. O ten.., o ten – karštas žemaitiškas šiupinys, karšti troškinti kopūstai, bulvės, muzika, šokiai... Kanapinis Lašininį nesunkiai nugalėjo, nes pastarasis nespėjo storo sluoksnio lašinių užsiauginti – per trumpa žiema buvo.

 

    Visi į namus išsiskirstėme su pilnomis pintinėmis gėrybių, pilnais pilvais šiupinio ir kopūstų, širdyje su gera nuotaika. Lauksime dar linksmesnių ir prasmingesnių didžiųjų švenčių – Šv. Velykų.

 

                                                                                                                                                             Daiva Matusevičienė 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990