2020-10-31, šeštadienis, 18:47.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:35, leidžiasi 16:53, dienos ilgumas 9:18.

Paupio mokykloje-daugiafunkciame centre vyko Joninės

2013-06-27, paskelbė Vytautė Garbaliauskaitė
Paupio mokykloje-daugiafunkciame centre vyko Joninės

 

       Pavasarį buvo parengtas projektas ,,Per lauko veiklas ir masinį sportą ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, kaip priemonę sveikai gyventi, įtraukti jaunus žmones į veiklas ir skatinti juos aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime“, kurio tikslas - suburti savanoriškos veiklos pagrindu veikiančių asmenų grupę, įtraukti Paupio kaimo jaunimą į veiklas. Gavus dalinį finansavimą  buvo organizuota viena iš šio projekto veiklų Joninių šventė, kurią organizavo  Paupio mokykla-daugiafunkcis centras ir Paupio kaimų bendruomenė.

     Šventės metu vyko sportinės varžybos: jaunimas žaidė tinklinį, krepšinį, futbolą, atliko įvairias sportines rungtis. Nugalėtojai buvo apdovanoti prizais.Šventėje dalyvavo nemažas būrys varduvininkų, kurie buvo pagerbti ąžuolo vainikais. Po šventinio sveikinimo visi Jonai bei Janinos buvo vaišinami tradicine žuviene, kurią virė Paupio mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Vytautas Dargvainis.

    Be abejo, vyko ir paparčio paieškos, degė Joninių laužas. Žinoma, kintanti kultūra keičia ir žmonių tradicijas. Galbūt dabar daugeliui Joninių šventė pirmiausia asocijuojasi su linksmybėmis ir netgi fejerverkais, tačiau pirmenybė dar yra skirta seniesiems lietuvių liaudies papročiams, be kurių neįsivaizduojama jokia Joninių šventė. Todėl ši diena per daugelį metų neprarado savo tikrosios vertė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990