2020-10-21, trečiadienis, 04:37.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:15, leidžiasi 18:15, dienos ilgumas 10:i.

Pamoka Simono Stanevičiaus sodyboje

2016-11-03, paskelbė Romena Antanavičienė
Pamoka Simono Stanevičiaus sodyboje

Ar žino Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos pirmokai, kas buvo tas žmogus, kurio vardu pavadinta gimnazija, kurioje jie mokosi? Ką jis veikė? Kokie jo nuopelnai? Kodėl gimnazija pavadinta jo vardu? Tokių klausimų lydimi, su kuprinėmis ant pečių,  išvykome Kanopėnų kaimo kryptimi, pasiruošę rasti atsakymus į mums rūpimus klausimus. Ir ne tik... Mūsų uždaviniai buvo labai dideli: išmokti papasakoti padavimą „Kaip atsirado Puntuko akmuo“  ir jį iliustruoti.

 

 

Kaip ir kasmet - ruduo ten labai gražus. Takas link sodybos visus nuramino ir įkvėpė rimtam darbui. Mus pasitikęs Klemensas Krolys pirmokus supažindino su Raseinių krašto medžio drožėjo Ričardo Ramanausko darbais, kurie papuošė Simono Stanevičiaus sodybos kiemą, ir papasakojo, kokia pasakėčia čia pavaizduota. Visi susidomėję klausėmės pasakėčios apie gudrią lapę ir juodvarnį, ir jau truputį tapo aiškiau, kas gi buvo tas Simonas Stanevičius. O dar iš kelmo kyšojo ir meškos galva, bet apie ją sužinosime vėliau. Gal net šį pavasarį?

 

Pravėrę namo duris ir įkvėpę senovės kvapo, pamatėme, kad labai trūksta šviesos. Maži langai ir... tiesiog nėra elektros. O buvo tik 11 valanda ryto! Tokiomis sąlygomis turėjome ne tik mokytis pasakoti, bet ir iliustruoti pasirinktą padavimą. Supratome, kaip sunkiai gyveno, mokėsi ir kūrė čia gyvenęs žmogus. Galbūt todėl visiems labai sekėsi: sklandžiai, vienas po kito liejosi sakiniai apie Anykščių krašte velnio neštą ir pamestą akmenį, popieriaus lapuose ridenome vieną iš didžiausių Lietuvos riedulių ir, žinoma, prisiminėme garsiuosius mūsų lakūnus – Darių ir Girėną.

 

Ant didelio stalo padėtas juodos duonos kepalas, varškės sūris ir obuoliai buvo neįtikėtino skonio vaišės, o kad prie šio stalo tilpo visa 1a klasė, vaikai suprato, jog  žmonės čia mokėjo gyventi draugiškai.

 

 Raigeda Buzienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990