2020-10-28, trečiadienis, 20:24.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:29, leidžiasi 17:00, dienos ilgumas 9:30.

Pagrindinis stabdis kūrėjams – politikų mąstymas

Pagrindinis stabdis kūrėjams – politikų mąstymas

Aistė Pociūtė

 

 

„Tik nepradėkite pasakoti apie provinciją ir centrą. Nėra tokio dalyko, kaip provincijos kultūra. Kiek Raseiniai išugdė nuostabių kūrėjų! Ir kuo jie kitokie negu gyvenantys Vilniuje ar Kaune? Jų talentas mažesnis dėl to, kad jie gyvena Raseinių krašte? Nesąmonė. Tokių šviesių veidų, kokių aš sutinku jūsų krašte, miestuose dar paieškoti reikia“, – su užsidegimu kalbėjo Seimo narė, liberalė Dalia Teišerskytė. Ji prieš kelias dienas viešėjo Raseiniuose ir dalyvavo Liberalų sąjūdžio Raseinių skyriaus organizuotame susitikime-diskusijoje apie kultūrą provincijoje.

 

Prioritetas – koldūnai ar jauni kūrėjai?

Diskusiją moderavęs Liberalų sąjūdžio Raseinių skyriaus kandidatas į Tarybą, bardas ir kūrėjas  Albinas Stakauskas susirinkusiuosius provokavo klausimais, ar provincijoje esanti kultūra gali būti elitinės kultūros dalimi? „Ar mes, gyvendami Raseiniuose, Betygaloje ar Viduklėje, esami tokie pat pastebimi, kaip vilniečiai ar kauniečiai? Daug su pasirodymais keliauju po rajoną ir matau daug nuostabių žmonių, bet ar juos mato rajono valdžia?“ – klausė jis.

 

Atsakydama į šį klausimą tautodailininkų bendrijos „Sodžius“ pirmininkė Nijolė Rimkienė pripažino, kad „Sodžiaus“ nariai šiuo metu kituose rajonuose sulaukia daugiau ir dėmesio, ir padėkų dėl savo veiklos negu gimtajame krašte. „Galiu tik prisiminti, kaip buvo tvarkomi reikalai, kai savivaldybėje kultūrai atstovavo A. Stakauskas – mus tada ne tik išklausydavo, bet ir išgirsdavo. Dabar mes esame kažkur toli ir žemai – politikai taip užsiėmę savo svarbumu, kad net nebemato mūsų“, – karčia tiesa dalijosi šalyje pripažinta tautodailininkė ir pabrėžė, jog šie žodžiai – tai ne dėmesio prašymas, o situacijos konstatavimas.

 

A. Stakauskas teigė suprantantis, kad tautodailininkams, kaip ir kitiems menininkams, nereikia stebuklų – pakanka elementaraus palaikymo. „Mes turime aiškiai nubrėžti prioritetus – ar keliasdešimt tūkstančių litų Koldūnų šventei, ar jaunų talentų ugdymas ir dėmesys brandiems menininkams? Skyriaus programoje sakome tiesiai – kultūra turi būti pasiekiama kiekvienam. Nuo savęs noriu pridėti – ne išskirtinai „švogeriams“ ir jų šventėms, kiekvienai bendruomenei“, – po diskusijos kalbėjo A. Stakauskas.

 

Seimo narė liepė auklėti valdžią

Diskusijoje dalyvavęs liberalas Ramūnas Maciukevičius pabrėžė, kad valdžios dėmesys bus tik tada, kai valdžia jaus žmonių pilietiškumą. „Rinkimuose dalyvaujate? Ne visi? Tada kodėl jums nepatinka valdžia, jeigu jūs nedalyvaujate ją renkant? Ateikite ir balsuokite už tuos, kurie girdi žmones, kurie supranta, kaip svarbu yra ugdyti jaunus žmones“, – sakė R. Maciukevičius.

 

„Puikūs žodžiai! Juk jūsų rajono valdžia – tai žmonės, kuriuos jūs puikiai pažįstate. Išauklėkite valdžią, kad ji padėtų jums“, – pritarė D. Teišerskytė.

 

Saulius Matelis, priklausantis menininkų bendrijai „Pegasas“ ir taip pat kandidatuojantis į rajono Tarybą, prisiminė, kiek nedaug tereikia jauniems tapytojams, kad jie gautų impulsą kūrybai. „Pamenu, kaip rajono valdžia anksčiau per susitikimus su draugiška savivaldybe iš Estijos, Raplos, organizuodavo parodas. Jeigu mūsiškiai važiuodavo ten – nuveždavo mūsų darbų. Tai man, jaunam tapančiam žmogui, buvo labai svarbu. Mes privalome padėti talentingiems jaunuoliams – žinau, kaip svarbu „išeiti į žmones“. Todėl mes ir sieksime stiprinti bendruomenes, kad jos turėtų visas galimybes vystyti projektus, remti ir skatinti savo krašto, savo miestelio talentus, nesvarbu, ar jie šokėjai, ar muzikantai, tapytojai ar audėjai – turime žmonėms grąžinti tikėjimą, kad jų talentas ir pastangos reikalingos ir gerbtinos“, – po diskusijos apibendrino S. Matelis.

 

Liberalų sąjūdžio Raseinių skyriaus programa:
1. Raseiniai – tai kraštas, kuriame gera gyventi!
2. Gerą atlyginimą ir kokybiškas darbo vietas garantuojančios investicijos.
3. Sukurtos sąlygos emigrantams grįžti namo.
4. Pagarba žmogui. 
5. Stiprios ir savarankiškos bendruomenės.
6. Stipri ir atsakinga savivalda.
7. Kultūra prieinama kiekvienai bendruomenei.


 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI  --------------------------

Raseinių jaunimui ir liberalams pabodo korumpuota politika

Raseinių liberalai: Raseinių krašto žmonių darbštumas turi būti įvertintas!

Nori padėti Raseinių žmonėms - nebijok drąsių žingsnių!

Veiklios moterys spėja ir šeima rūpintis, ir darbo vietas kurti

Liberalų sąjūdžio komanda - atgaivinsime Raseinių kraštą!

R.Kunickas: Raseiniuose kiekvienas gali uždirbti tiek, kiek Kaune ar Vilniuje

Saulius Matelis: esu žemaitiškai užsispyręs siekti tikslo

 

Politinė reklama, apmokėta iš politinės partijos „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ politinės kampanijos sąskaitos

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990