2020-09-18, penktadienis, 09:56.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:11, leidžiasi 19:38, dienos ilgumas 12:26.

Nužudymo byloje paskelbtas nuosprendis

2020-07-03, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Nužudymo byloje paskelbtas nuosprendis

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Raseinių rajone gyvenantis 64 metų V. B. buvo kaltinamas nužudymu, fizinio skausmo sukėlimu ar nežymiu sveikatos sutrikdymu. Nė karto anksčiau neteistas vyras šioje byloje savo kaltę pripažino tik iš dalies.

 

Bylos duomenimis, V. B.  nusikalstamos veikos padarytos  2018 ir 2019 metais Raseinių rajone, Akstinų kaime. Iš pradžių baudžiamoji byla V. B. buvo iškelta  už tai, kad vyras 2018 m. gruodžio pabaigoje būdamas apsvaigęs nuo alkoholio susiginčijo su savo sūnėnu, kuriam per kivirčą sužalojo kaklą.

 

2019 m. birželio pirmosios pavakarę taip pat apsvaigęs nuo alkoholio V. B. įsivėlė į konfliktą su kitu taip pat neblaiviu vyru. Vyrai susikivirčijo neva dėl moters. Kivirčo metu nukentėjusiajam peiliu buvo smogta 6 kartus, nuo patirtų sužalojimu auka mirė įvykio vietoje.

 

Ir per ikiteisminį tyrimą, ir teisme V. B. teigė, jog per konfliktą jis gynęsis ir priešininkui dūręs tik kartą, iš kur aukos kūne atsirado dar penki sužalojimai, jis teigė nežinąs. Dėl sūnėno sužalojimo V. B. kaltę pripažino visiškai.

 

Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, jog V. B. padarytas nusikaltimas yra įrodytas kaltinamojo, liudytojų parodymais, kita byloje esančia medžiaga. Teismo medicinos ekspertas  teisme parodė, kad tikrai abejoja, ar bent vieną iš 6 išvardytų sužalojimų peiliu nukentėjusysis galėjo pasidaryti sau pats. Nukentėjusiojo  kraujyje nustatyta  3,61% (promilės) etilo alkoholio koncentracija. Anot teismo, iš paties V. B. parodymų matyti, kad jis aukai dūrė peiliu ne aktyvių veiksmų grumiantis metu, o nukentėjusiajam gulinčiam ant žemės, o tai dar kartą paneigia V. B. versiją apie būtinąją gintį, ir teismas laiko tokią versiją kaip siekimą išvengti atsakomybės ir bausmės už  vyro nužudymą. Teismas V. B. atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatė. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad V. B. abu nusikaltimus padarė būdamas neblaivus.

 

Teismas V. B. pripažino kaltu ir už padarytas nusikalstamas veikas jam skyrė 9 metų laisvės atėmimo bausmę, kuria jis turės atlikti pataisos namuose. Teismo sprendimu nužudytojo nepilnamečiam sūnui iš V. B. priteista  10 tūkstančių eurų neturtinei žalai atlyginti.

 

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

                                                                                                                               Šiaulių apygardos teismo informacija

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144