2020-11-26, ketvirtadienis, 18:05.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:26, leidžiasi 16:10, dienos ilgumas 7:44.

Nustokime barti - pradėkime girti

2015-04-20, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Nustokime barti - pradėkime girti

Taip vadinasi VšĮ Paramos vaikams centro bei bendradarbiaujančių organizacijų tinklo „Eurochild“  inicijuota socialinė akcija balandžio 20-26 d. vykstanti visoje Lietuvoje.

 


Akcijos metu - siekiama atkreipti dėmesį į vieną iš prievartos rūšių - emocinį smurtą prieš vaikus. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo įstatymo projekte emocinis smurtas apibūdinamas kaip ,,kito asmens nuolatinė neigiama nuostata dėl vaiko, jo individualumo nepripažinimas, pozityvios socializacijos trikdymas, sukeliantis ar galintis sukelti žalą vaiko fizinei, psichikos, socialinei sveikatai ar raidai“.

 


Būna, kad tėvams (o kartais ir mokytojams) atrodo, kad jie ,,kariaudami“ su vaiku, jau  yra išbandę viską ir ne vieną kartą - pokalbius, prašymus, grasinimus, bauginimus, gąsdinimus, šaukimus, rėkimus... (kai kurie tėvai, netekęs kantrybės – netgi gąsdinimą diržu arba ir mušimą...) ir sako, kad ,,niekas neveikia, nieko aš jam negaliu padaryti...“. Iš tiesų, nėra vieno stebuklingo recepto, galinčio išspręsti ne vienerius metus besikaupiančias problemas, bet - nenuleiskite rankų - ir  pabandykite dar kitaip. Išbandykite dar vieną, ko gero, per retai naudojamą būdą - gyrimą. Išdrįskite ir atraskite už ką pagirti, kad ir labiausiai ,,prisidirbusį“ sūnų, dukrą, mokinį. O gal suveiks??? Girkite ir tą vaiką, kuris ir šiaip visada viską gerai daro, tinkamai elgiasi, pasakykite ,,ačiū“. Juk vaikui, kaip ir kiekvienam žmogui, labai svarbu būti pastebėtam, išgirstam, išklausytam, svarbiam ir mylimam. Kai vaikas to nepatiria ir tai tęsiasi ilgą laiką - tada jam kyla abejingumas, pyktis, agresija. 

 


O jeigu, nustojus barti ir pradėjus girti, situacija vis tiek nesikeis – kreipkitės konsultacijai į Raseinių pedagoginę psichologinę tarnybą - bandysime iškilusiais problemas spręsti kartu.

 


Visą akcijos savaitę atsikratyti netinkamų žodžių, t.y. užrašyti į kortelę žodžius, kurių nebevartosite auklėdami vaikus, ir korteles įmesti į akcijos dėžę, galima Raseinių pedagoginėje psichologinė tarnyboje (ir kitose vietose, kur rasite pastatytas dėžes, paženklintas akcijos atributika), o dovanų kiekvienas gausite kortelę su vaiką pagiriančiais ir skatinančiais žodžiais.

 

 


Alma Radvilė
Raseinių pedagoginės psichologinės tarnybos
Socialinė pedagogė
Tel. 8 698 81617

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990