2020-10-28, trečiadienis, 19:46.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:29, leidžiasi 17:00, dienos ilgumas 9:30.

Nenormalu, kad be partinio bilieto ir šlavėju nebegali dirbti (2)

Nenormalu, kad be partinio bilieto ir šlavėju nebegali dirbti

Didelę patirtį savivaldos valdyme turintis Alfonsas Maciukevičius neslepia - grįžti pas bendraminčius į Liberalų Sąjūdį paskatino noras grąžinti savivaldai pasitikėjimą ir gerą vardą. “Aš sau keliu du uždav-inius - depolitizuoti seniūnijas, leidžiant žmonėms patiems išsirinkti seniūnus, ir ypatingai depolitizuoti savivaldos įmones. Jos yra ne partijų nuosavybė, o rajono, taigi - visų žmonių. Todėl šių įmonių val-dybose privalo būti visuomenės atstovų”,- teigia  A. Marcinkevičius.

 

 

- Daugeliui buvo gana netikėta jus pamatyti Liberalų Sąjūdžio gretose.

- Tai labai dėsningas žingsnis. Esu vienas pirmųjų liberalų Raseiniuose, kartu su keliais bendraminčiais
kūrėme liberalų judėjimą savo krašte, rūpinomės tuo. Taip jau gavosi, kad einant laikui aš nuėjau su liberalcentristais. Tačiau baigiantis 2014 m. teko rinktis, ar likti ištikimam liberaliems siekiams, ar rink-tis keistą darinį, kuris, mano nuomone, nutolo nuo liberalizmo. Pasirinkau Liberalų Sąjūdį - grįžau pas senus bičiulius, su kuriais pažįstamas esu daug metų.

 

 

- Vienu pagrindinių tikslų įvardijate seniūnijų depolitizavimą. Kas tai? Ir kaip tai gali padaryti savivalda?

- Savivalda gali padaryti labai daug, jeigu dirba kūrybingai ir tikrai rūpinasi žmonėmis. Mano
įsitikinimu, seniūnus turi rinkti žmonės. Tai jie turi parodyti, kiek pasitiki vienu ar kitu žmogumi, galinčiu būti seniūnu, o ne partijos.

 

 

Kaip tai padaryti? Juk įstatymais numatyta, kad seniūnams būtinas konkursas ir juos skirti turi  savi-valdybės administracija?

Labai paprastai - visų pirma tai skaidrūs konkursai. Ir raginimai bendruomenei pateikti savo kandidatus. Nes dabartiniai konkursai jau tapę spektakliais. Ir manau, kad konkursų komisijose galėtų dalyvauti visuomenės atstovai. Bent jau kaip stebėtojai. Tada ir gautume tokius seniūnus, kurie rūpintųsi seniūnijomis, o ne savo partijos bosų užgaidomis.

 

 

- Pokalbio pradžioje užsiminėte ir apie savivaldybės įmones, apie jose įsigaliojusias tvarkas. Ką turėjote omenyje, sakydamas, kad be partinio bilieto ir šluotos nebegausi į rankas?

- Manau, kad daugelis mato, kuo tapo savivaldos įmonės - partijų “uabais”, kuriančiais darbo
vietas saviems. Ir priverstinai brukantiems partinę priklausomybę ten jau dirbantiems specialistams. Paradoksas, tačiau kai kuriose įmonėse jau negausi ir darbo jeigu neįstosi į partiją. Netgi šlavėjo ar kroviko. Tai baisu - man tai primena tarybinius laikus. Tačiau dabar tai daro ne komunistai, o labai demokratiškomis save vadinančios politinės jėgos.

 

Todėl pirmi būtini žingsniai po rinkimų yra visuomenės įtraukimas ir į savivaldybės įmonių valdybas. Ir tegu man neaiškina, kad to įstatymai nenumato - kai nenori dirbti skaidriai, tai rasi krūvą priežasčių slėpti “galus”. Savivaldybės įmonės yra mūsų visų įmonės, ne politikų. Tai ir valdyme turi dalyvauti visi.

 

 

- Jūsų darbas susijęs su žemės ūkiu. Kaip savivalda galėtų padėti šioje srityje?

- Kiekvienais metais savivaldybės biudžete žemės ūkiui numatoma iki 200 000 eurų - tiek
savivaldybės numatytiems projektams, tiek vykdyti Europos Sąjungos projektus. Tad laisvės yra nedaug. Tačiau viskas turi būti daroma skaidriai iš aiškiai, o ne “švogeriškai”. Visų pirma, ką dary-sime, tai peržiūrėsime visus planus, kam ketinama skirti pinigų. Nes jų nėra tiek daug, kad mėtyti cha-otiškai. Na, o kiti darbai - tai tamprus bendravimas su žemdirbiais ir aiškus jų atstovavimas ir jų inter-esų gynimas. Turime kovoti už kiekvieną eurą, kad jis patektų į mūsų rajoną, o ne kitus.

 


Apie kandidatą:

Alfonsas Maciukevičius gimė 1956 metų lapkritį Raseinių rajone, Niurkiškių kaime.  1975 m. baigė tuometinę Raseinių 1-ąją vidurinę mokyklą,1976-78 teko atlikti tarnybą armijoje.

 

1987 metais baigė tuometinę Lietuvos Žemės ūkio akademiją ir įgijo inžinieriaus- elektriko kvalifikaciją.
1978 m. - 1990m. dirbo Girkalnio gyvulininkystės įmonėje operatoriumi bei inžinieriumi - automatiku.
1990 m. - 2003 m. - patirtis Raseinių rajono savivaldybėje.  Pirma - Girkalnio apylinkės viršaičiu, vėliau -mero pavaduotoju, administracijos direktoriumi.


2003 m. - 2015 m. iš politikos pasuko į verslą, šiuo metu dirba ŽŪK ,,Raseinių javai" direktoriaus pavaduotoju.

 

Atsikūrus Lietuvos nepriklausomybei su žmona Regina įkūrė ir sėkmingai plėtoja šeimos ūkį. 
Svarbiausiuose  darbuose talkina sūnus Arūnas, dirbantis AB LESTO Kauno skyriuje projektų vadovu ir marti Justė.

 

Pomėgiai: šachmatai, kelionės.
 

 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI  --------------------------

Pagrindinis stabdis kūrėjams – politikų mąstymas

Raseinių jaunimui ir liberalams pabodo korumpuota politika

Raseinių liberalai: Raseinių krašto žmonių darbštumas turi būti įvertintas!

Nori padėti Raseinių žmonėms - nebijok drąsių žingsnių!

Veiklios moterys spėja ir šeima rūpintis, ir darbo vietas kurti

Liberalų sąjūdžio komanda - atgaivinsime Raseinių kraštą!

R.Kunickas: Raseiniuose kiekvienas gali uždirbti tiek, kiek Kaune ar Vilniuje

Saulius Matelis: esu žemaitiškai užsispyręs siekti tikslo

 

Politinė reklama, apmokėta iš politinės partijos „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ politinės kampanijos sąskaitos

 
 
Contact form

 

Valstybės tarnautoja 2015-02-20 16:51:04 IP: 188.69.215.39

Pažinojau tą žmogų kai jis dirbo savivaldybėje ir galvojau, kad tai vienas iš protingesnių vadovų, tačiau, kai perskaičiau dabar jo išsakytas mintis susimasčiau. Susimasčiau ar čia tas pats žmogus jog gali tokias pievas rašyti. Manau, kad kandidatas turi žinoti, kokia teisinė sistema dabar yra Lietuvoje. Juk ir dabar seniūnų rinkimuose dalyvauja seniūnaičiai, t.y. visuomenės atstovai ir.t.t. Vien norėdamas įtikti rinkėjams, gerb. Alfonsai, nieko nepasieksi. Tokią sistemą Jūs palikote, tokia yra ir dabar, ir puikiai žinote, ką gali savivalda. Jei norite ką nors pakeisti, Jums reikia eiti į Seimo rinkimus ir ten jau keisti įstatymus ir įgyvendinti čia išsakytas mintis.

 

Perskaičiau 2015-02-19 12:35:15 IP: 78.62.117.224

P.Maciukevičius visiškai teisus,bet ar įmanoma to pasiekti? Vargu.

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990