2020-10-25, sekmadienis, 07:52.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:23, leidžiasi 17:06, dienos ilgumas 9:43.

Naturalūs margučių dažymo būdai

2016-03-24, paskelbė www.mano Jurbarkas.lt
Naturalūs margučių dažymo būdai

Velykos – šventė, kuria džiaugiasi net ir tie, kas jų nešvenčia, bet mėgsta pasigrožėti įvairiaspalviais raštuotais margučiais. Dalinamės geriausiomis margučių dažymo idėjomis. Nustebinkite savo šeimą ir svečius!

 

Su svogūnų lukštais ir actu

Kiaušiniams dekoruoti puikiai tiks senos pėdkelnės ir pririnktų pirmųjų žiedelių, žolelių lapeliai. Kuo jie įvairesni, daugiau karpyti, tuo įspūdingesnius raštus pasiseks išgauti. Tinka petražolių, dobilų, gebenės lapai, bei paprastos žolelės surinktos artimiausioje pievoje.

 

Eiga:

▪   Nuplaukite kiaušinius muiluotu vandeniu, kad pašalintumėte riebalus nuo jų paviršiaus ir išdžiovinkite.

▪   Paruoštus lapelius ir pridėkite prie kiaušinio Sukarpykite nailoninę apie 10 cm ilgio gabaliukais ir užriškite vieną jos galą.

Atsargiai įdėkite paruoštą kiaušinį, jei reikia pataisykite lapelius, kad jie gražiai priglustų prie kiaušinio paviršiaus. Surišta kojinė turi tvirtai laikyti lapelius prie kiaušinio.

 

 

Dažams paruošti reikės:

▪   2 šaukštų acto

▪   svogūnų lukštų, mažiausia reikia 1 vidutiniško dydžio svogūno lukšto 1 kiaušiniui nudažyti. Tačiau kuo daugiau lukštų bus, tuo sodresnė ir gražesnė bus jūsų margučių spalva. Galite naudoti tiek rudų, tiek raudonųjų svogūnų lukštus arba juos maišyti.

 

Svogūnų lukštus ir actą užpilkite nedideliu kiekiu vandens ir virkite ant silpnos ugnies apie 30 min. Įdėkite paruoštus kiaušinius, jie turi būti pilnai apsemti skysčio, virkite apie 10-12 min. Kuo kiaušiniai ilgiau virs tuo tamsesnę spalvą jie įgaus.

 

Išvirusius kiaušinius išimkite ir atvėsinkite. Likusiuose dažuose jūs galite pakartotinai dažyti kiaušinius. Kai kiaušiniai atvės, išimkite juos iš nailoninės kojinės ir nuimkite visas dekoracijas. Jei norite suteikti jiems blizgesį, pilnai jiems nudžiuvus ištepkite nedideliu kiekiu aliejaus.

 

Galite išbandyti ir kitus naturalius dažiklius. Tik apsidairykite savo virtuvėje, ir tikrai nustebsite kiek aplink produktų, galinčių nudažyti margučius pačiais netikėčiausiais atspalviais! Kava, raudonieji kopūstai, burokėliai, ciberžolės milteliai – šie ingredientai nuspalvins kiaušinius tikrai ne prasčiau nei parduotuviniai chemikalai.

 

Visgi natūralūs dažai mažiau prognozuojami nei sintetiniai: nenustebkite, kad įmerkę kiaušinį į raudonus dažus, ištrauksite melsvos spalvos margutį. Geriausia pasikliauti savo intuicija arba šiuo trumpu gidu:

 

Ryški auksinė spalva: virkite kiaušinius ciberžolės tirpale 30 min.

Raudonos plytos spalva: virkite kiaušinius svogūnųlukštųtirpale 30 min.

Tamsiai ruda spalva: virkite kiaušinius kavos tirpale 30 min.

Pastelinė geltona spalva: mirkykite iš anksto išvirtus kiaušinius ciberžolės tirpale 30 min.

Oranžinė spalva: mirkykite iš anksto išvirtus kiaušinius svogūnųlukštųtirpale 30 min.

Pastelinė ruda spalva: mirkykite iš anksto išvirtus kiaušinius kavos tirpale 30 min.

Pastelinė rožinė spalva: mirkykite iš anksto išvirtus kiaušinius burokųtirpale 30 min.

Pastelinė melsva spalva: mirkykite iš anksto išvirtus kiaušinius raudonojo kopūsto tirpale 30 min.

Mėlyna spalva: mirkykite iš anksto išvirtus kiaušinius raudonojo kopūsto tirpale per naktį.

Levandų spalva: mirkykite iš anksto išvirtus kiaušinius burokų tirpale 30 min., tada dar 30 sekundžių pamerkite į raudonojo kopūsto tirpalą.

Pastelinė žalsva spalva: mirkykite iš anksto išvirtus kiaušinius ciberžolės tirpale 30 min., tada dar 5 sekundėms pamerkite įraudonojo kopūsto tirpalą.

Lašišos spalva: mirkykite iš anksto išvirtus kiaušinius ciberžolės tirpale 30 min., po to dar 30 minučių mirkykite svogūno lukštų tirpale.

 

Dažikliai:

Raudonojo kopūsto: 4 stiklinės susmulkintų kopūstų

Ciberžolės: 3 šaukštai ciberžolės miltelių

Burokų: 4 stiklinės supjaustytų burokų

Svogūno lukštų: 4 stiklinės rudųjų svogūnųlukštų (iš maždaug 12 svogūnų)

Kavos: 1 litras labai stiprios juodos kavos (vandens papildomai pilti nereikia)

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990