2020-08-03, pirmadienis, 23:44.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:46, leidžiasi 21:27, dienos ilgumas 15:41.

Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk Betygalos piliakalniuose

2019-10-06, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
 Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk  Betygalos piliakalniuose

Europos paveldo dienos Lietuvoje minimos pasitelkiant įvairias tradicines (paroda, pasivaikščiojimas, ekskursija, konferencija, žygis) ir atraktyvias formas.  Pastarosios pritraukia ne tik paveldo pažinimui, bet ir pramogavimui nusiteikusį jaunimą, šeimas su vaikais.

 

Šių metų Europos paveldo dienų kontekste Dubysos regioninio parko direkcija  visuomenei pristatė  sutvarkytus ir pritaikytus lankymui Betygalos I –ajį piliakalnį ir Aukos (Alkos kalną) ir prieigas, patenkančias į parko Betygalos kraštovaizdžio draustinį. Takų ir informacinė sistema patogi susipažinti su kultūrine ir gamtine aplinka, įrengti suoliukai ir aukuras, pirmojo piliakalnio papėdėje esančio šaltinio „Krivio akis“ aplinka pritaikyta ilgesniam poilsiui, įrengta laužavietė.

 

  Projekto vykdymo metu negalėjome  dėmesio skirti  Aukos (Alkos) kalno teritorijoje esančios dvarininkų Jankovskių koplyčios ( sumūryta XIX a. viduryje) remontui, nes statinys bešeimininkis. Diskusijose renginio metu kilo gerų pasiūlymų ir sprendimų, kurių įgyvendinimas priklausys nuo Raseinių savivaldybės, kaimų bendruomenės „Betygala“, VšĮ „Atrask Raseinius“, Dubysos regioninio parko direkcijos pastangų. Juolab, betygališkiams atstačius Gediminaičių stulpus koplyčios fasadinėje pusėje, atsiranda dar viena erdvė valstybinių švenčių paminėjimams. Koplyčioje galima įrengti mažosios metalo plastikos (kryžių, saulučių, kaltinių ir lietinių tvorelių fragmentų ekspoziciją), šiuolaikinės technologijos palankios, įrengiant sezonines fotografijų, dokumentų parodas ir pan. Tiesa, pirmiausia reikia gelbėti koplytėlės čerpių stogą, interjerui didelių investicijų neprireiktų. Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojui A.Nekrošiui, dalyvavusiam renginyje, šios idėjos labai priimtinos ne vien kaip politikui, bet ir kaip raseiniškiui, besidominčiam krašto istorija, gamta. Turime iššūkį, todėl ieškosime būdų ir lėšų, visiškam piliakalnio ir alkakalnio teritorijos sutvarkymui dar ir todėl, kad čia lankosi daug turistų, vedamos ekskursijos, edukacijos.

 

Jaunieji Raseinių rajono šauliai iš Ariogalos, Betygalos, Girkalnio, Raseinių, Viduklės, Šiluvos rungėsi komandiniame žaidime „Surask lobį“. Edukacinės užduotys ragino detaliau pažinti teritoriją, mokėti skaityti lobio žemėlapį, naudotis kompasu, sekti nuorodas. Pirmutiniai lobį surado Betygalos Jono Mačiulio Maironio gimnazijos šauliai, -  jie puikiausiai pažįsta šią vietovę, todėl sėkmė jiems buvo palanki. Kaimų bendruomenė „Betygala“ visus subūrė prie Baltų dienos, Rudens lygiadienio laužo, rezgėsi pokalbiai apie istoriją, gyvenimą šiandien ir rytojaus lūkesčius.

 

                                                                                      Dubysos regioninio parko vyr. specialistė Laimutė Pečkaitienė

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144