2020-06-03, trečiadienis, 02:36.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:57, leidžiasi 22:00, dienos ilgumas 17:2.

Kreditai.INFO pataria: Būsto paskolos grąžinimas ir pradinio įnašo sukaupimas

2019-10-04, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kreditai.INFO pataria: Būsto paskolos grąžinimas ir pradinio įnašo sukaupimas

Daugelis žmonių svajoja apie savo nuosavą būstą ir su nekantrumu laukia, kol galų gale galės pamiršti apie jau seniai išvarginusią būsto nuomą ir persikels į savo pirmuosius naujus namus. Visas šis procesas tikrai nėra lengvas – ypač, kai naują būstą norima įsigyti būsto paskolos pagalba. Todėl kreditų naujienų portalas Kreditai.INFO paruošė keletą ssvarbių patarimų, kaip būtų galima lengviau sutaupyti pradiniam būsto paskolos įnašui.

 


Žinokite, kiek turite sutaupyti
Nemenka dalis 20-30 m. amžiaus žmonių taupo savo pradiniam įnašui, kurio pagalba galiausiai galėtų įsigyti nuosavą būstą. Tačiau jei jūs taip pat pradedate taupyti pradiniam įnašui, turėtumėte iš anksto apskaičiuoti, kiek turėsite sutaupyti. Vieni žmonės nustato 20% nekilnojamojo turto vertės ribą (plius įtraukia ir įvairius papildomus mokesčius, kurie neišvengiamai tenka tuomet, kai tvarkomi sutarties ir NT įsigijimo dokumentai).


Todėl būtų naudinga iš anksto pagalvoti apie tai, kokios vertės NT objektą jūs planuojate įsigyti. Natūralu, kad kuo didesnės vertės būsto paskolą jūs planuojate imti, tuo didesnio pradinio įnašo jums reikės. Pavyzdžiui, jei būsto vertė yra 100 000 EUR, tuomet planuokite sutaupyti apytiksliai 25 000 EUR sumą. Tokiu atveju jūs kreiptumėtės dėl 80 000 EUR paskolos, tuomet 20 000 EUR padengsite patys ir dar 5 000 EUR galėsite skirti įvairiems papildomiems mokesčiams, registravimams ir sutarčių tvarkymui.

 


Supraskite savo tikrąjį biudžetą
Biudžeto formavimas ir jo valdymas skamba pakankamai niūrai ir neįdomiai? Tačiau viskas neturėtų būti taip sudėtinga ir „pilka“. Šiandien galite be vargo pasitelkti įvairias mobiliąsias programėles ar kompiuterines programas, kurios yra skirtos efektyvesniam ir lengvesniam asmeninio biudžeto planavimui ir jo valdymui. Jei jūs pakankamai dėmesio skirsite šiam svarbiam klausimui, tuomet galėsite be didesnių sunkumų sutaupyti, savo asmeniniame biudžete atrandant patiriamų išlaidų, kurių būtų galima nesunkiai atsisakyti. Būtent tuomet jūs galėsite lengviau suprasti, per kokį laikotarpį jūs iš tikrųjų galėtumėte sutaupyti būsto įsigijimui reikalingą pradinio įnašo sumą.

 


Nenukrypkite nuo savo taupymo kurso
Iš pirmo žvilgsnio kai kuriems žmonėms gali pasirodyti, kad kiekvieną mėnesį sutaupyti tam tikrą pinigų sumą (pvz., 10 arba 20 proc.) nėra labai sudėtinga, tačiau praktika rodo, jog tai darydami žmonės neretai susiduria su papildomais sunkumais. Taigi, visų pirma jūs turėtumėte nuspręsti, kur kiekvieną mėnesį „padėsite“ savo sutaupytus pinigus. Tam labai puikiai tiktų savo banke atidaryti papildomą banko sąskaitą, kuri mokėtų palūkanas ir tokiu būdu didintų jūsų turimas lėšas.


Be to, visuomet yra naudinga tokiais atvejais taupymą paversti prioritetu, kuomet vos tik gavę savo mėnesinį atlyginimą, iš anksto taupymui skirtą pinigų sumą atidėtumėte į šalį (pvz., pervesdami į taupomąją banko sąskaitą). Tokiu atveju jums taptų daug sunkiau juos išleisti vėjais ir pasiduoti pagundai „vieną kartą padaryti išimtį“. Visas šis principas jums turėtų padėti kur kas lengviau ir greičiau sutaupyti.

 


Sumažinkite kitus turimus finansinius įsipareigojimus
Iki šiol vis dar turite tam tikrų finansinių įsipareigojimų? Galbūt esate gavę vartojamąją paskolą, o gal savo automobilį įsigijote lizingu? O gal turite keletą kreditinių kortelių, kuriomis kartas nuo karto jums tenka pasinaudoti? Jei taip, tuomet turėtumėte pagalvoti apie spartesnį tokių turimų finansinių įsipareigojimų padengimą, tokiu atveju suteikiant sau galimybę kiekvieną mėnesį sutaupyti daugiau lėšų.

 


Patarimai, kaip greičiau sutaupyti pradiniam įnašui
Jei jūs savo galvoje esate nustatę tam tikrą terminą, kurį pasiekus jau turėtumėte būti sutaupę reikalingą pinigų sumą būsto paskolos pradiniam įnašui, turėtumėte savo kasdieniame gyvenime atlikti keletą tam tikrų pakeitimų, perspėja kreditus.lt specialistai. Tam, kad tai padaryti jums būtų lengviau ir tai galėtumėte pasiekti greičiau, pateikiame keletą praktiškų patarimų:
• Galite kurį laiką pagyventi pas savo tėvus (tuomet jums nereikės kiekvieną mėnesį mokėti nemenką dalį jūsų mėnesinio biudžeto „suvalgančių“ nuomos įmokų);
• Pasirinkite papildomą darbą, kurį dirbtumėte pabaigus savo pagrindinį darbą (tai padėtų jums padidinti savo gaunamas mėnesines pajamas);
• Sumažinkite kiekvieną mėnesį jums tenkančių pasilinksminimų skaičių;
• Pasistenkite kaip įmanoma ilgiau išsiversti su tuo ką turite ir kuo rečiau keliaukite apsipirkti (tai sutaupys jums kur kas daugiau papildomų lėšų);
• Jei norite atostogų, leiskitės į kelionę automobiliu (ar autostopu), vietoje to, kad skristumėte lėktuvu į tolimą užsienio šalį;
• Bet kokias papildomas pajamas akimirksniu perveskite į savo taupomąją banko sąskaitą.
Be abejo, jūs taip pat turėtumėte iš anksto pasidomėti ar jums galėtų būti taikomos tam tikros lengvatos, kurios palengvintų paskolos gavimą ar sumažintų pradinio įnašo sumą. Kai kuriais atvejais galima įsigyti būstą, iš anksto nesumokant pradinio įnašo. Tokių pasiūlymu atveju įnašas yra sumokamas vidutiniškai per dvejų metų laikotarpį ir tampa lyg mėnesinės nuomos įmokos.

 


Apibendrinimas
• Tam, kad galėtumėte efektyviau sutaupyti savo būsimo nuosavo būsto pradiniam įnašui, turėtumėte suprasti, kiek iš tikrųjų jūs turite sutaupyti.
• Būtina peržiūrėti savo biudžetą, kad suprastumėte, ko galėtumėte atsisakyti ir kaip galėtumėte sutaupyti daugiau lėšų.
• Vienas iš efektyvių būdų sutaupyti galėtų būti aukštomis palūkanomis pasižyminčios taupomosios banko sąskaitos atidarymas, į ją kiekvieną mėnesį pervedant savo nustatytą pinigų sumą.
• Pasistenkite kuo greičiau padengti visus turimus finansinius įsipareigojimus.
• Apgalvokite ir radikalesnių sprendimų ir pokyčių galimybę, tokią kaip sugrįžimas gyventi pas savo tėvus.

 


Kaip greičiau grąžinti būsto paskolą
Kuomet jūs būsite sutaupę pradiniam įnašui ir gausite būsto paskolą, tai taps pačiu didžiausiu jūsų gyvenime finansiniu įsipareigojimu. Be to, būsto paskolos grąžinimo laikotarpis taip pat bus ir ilgiausias. Todėl jei jūs norite kuo greičiau padengti savo gautą būsto paskolą, turėsite gerokai pasistengti. O tam, kas viskas eitųsi kur kas sklandžiau, galite pasinaudoti šiais patarimais.

 


Tinkamos paskolos pasirinkimas
Prieš pradedant galvoti apie greitesnį būsto paskolos grąžinimą, iš tikrųjų jums reikėtų labai atidžiai pagalvoti apie būsto paskolos sąlygas. Trumpiau tariant, jūs turite pasirinkti būtent tokią būsto paskolą, kuri pasižymėtų pačiomis palankiausiomis sąlygomis ir pačia palankiausia būsto paskolos grąžinimo tvarka. Atminkite, kad būsto paskolą jūs grąžinsite ne per vieną dešimtmetį, o tai reiškia, kad jūs turite būti tikti, jo būsto paskola yra kaip įmanoma pigesnė. Natūralu, kad kuo žemesnėmis palūkanomis pasižymės būsto paskola, tuo mažiau jums teks grąžinti savo pasirinktiems kreditoriams.

 


Įsivaizduokite, kad būsto paskolos palūkanos yra didesnės
Įsivaizduokime, kad jūsų būsto paskolos palūkanos yra 3%. Jei jūs kiekvieną mėnesį kreditoriams grąžinsite paskolos sutartyje nustatytą pinigų sumą (ir nė centu daugiau), tuomet greičiausiai būsto paskolą baigsite grąžinti po 20 arba 30 metų. Tačiau kodėl gi jums nepritaikius savo pačių sugalvotų palūkanų? Vietoje 3%, kurios yra taikomos jūsų dabartinei būsto paskolai, nustatykite 5 arba 6%. Toks sprendimas padėtų jums savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus padengti greičiau, teigiama paskolins.lt svetainėje. Trumpiau tariant, jūs patys galite nusistatyti pinigų sumą, kurią norėsite padengti kiekvieną mėnesį, ją atitinkamai padidindami.

 


Venkite prabangos detalių
Skirkite vieną kitą minutėlę ir pagalvokite apie prabangos dalykus, kuriems įprastai skiriate dalį savo mėnesinio biudžeto. Net ir iš pirmo žvilgsnio labai nedidelės išlaidos laikui bėgant susisumuoja ir gali tapti pakankamai didele finansine našta bei jūsų sudėtingesnės finansinės padėties priežastimi. Turėtumėte sudaryti savo patiriamų išlaidų sąrašą ir išbraukti iš jo tas išlaidas, kurios nėra būtinos. Jei atsisakysite įvairių prabangos detalių, labai greitai suprasite, kad turite kur kas daugiau papildomų lėšų, kuriomis galite lengviau ir greičiau padengti savo būsto paskolos grąžinimo įmokas.

 


Pabandykite investuoti
Kuomet būsite tinkamai sustygavę ir optimizavę savo asmeninį mėnesinį biudžetą ir kiekvieną mėnesį be vargo padengsite būsto paskolos grąžinimo įmokas, galite suprasti, kad turite nemažai papildomų lėšų. Tokių sutaupytų lėšų skyrimas būsto paskolos padengimui gali pagreitinti jūsų turimų finansinių įsipareigojimų padengimo procesą, tačiau taip pat jį dar labiau galėtų pagreitinti ir sutaupytų pinigų skyrimas investavimui. Ir nors tai yra pakankamai rizikingas sprendimas, jis gali pasiteisinti. Bet kuriuo atveju, visų pirma jūs turėtumėte pasitarti su investavimo srities profesionalais, kurie jums galėtų pagelbėti suprantant, kokia rizika galėtų pasižymėti tam tikros investicijos ir ar jums galėtų būti verta eiti šia linkme.

 


Netapkite pernelyg tingūs
Daugybė žmonių, kurie gauna būsto paskolą ir įsigyja savo pirmąjį nuosavą būstą, neilgai trukus patenka į komforto zoną ir tiesiog kiekvieną mėnesį kreditoriams grąžina būsto paskolos sutartyje nustatytą paskolos grąžinimo sumą, visiškai nestebint NT rinkoje besikeičiančios situacijos. Todėl neturėtumėte padaryti tokios klaidos. Visuomet privalote stebėti rinką ir stengtis pačiu laiku priimti atitinkamus sėkmingus sprendimus, kurie padėtų jums lengviau ir greičiau grąžinti savo būsto paskolą.

 


Pirmąją paskolos grąžinimo įmoką padenkite anksčiau
Net ir labai nedideli žingsniai gali palengvinti jūsų situaciją ir padėti išvengti papildomų sunkumų grąžinant savo būsto paskolą. Vietoje to, kad pirmąją būsto paskolos grąžinimo įmoką padengtumėte po mėnesio, tai padarykite iš karto. Tokiu atveju jūs visuomet būsite vienu mėnesiu „priekyje“ ir jausitės saugiau, jei jums vienu ar kitu metu tektų susidurti su tam tikrais neplanuotais finansiniais sunkumais.

 


Išskaidykite savo paskolos grąžinimo įmokas
Didžioji dalis žmonių būsto paskolą grąžina kiekvieną mėnesį kreditoriams padengdami vieną paskolos grąžinimo įmoką. Tai paverčia visą procesą labai paprastu ir nesudėtingu, tačiau jį taip pat sulėtina. Vietoje to, kad per mėnesį padengtumėte vieną paskolos grąžinimo įmoką, tokią įmoką galite padalinti pusiau ir jų mokėjimą išskaidyti kas keturiolika kalendorinių dienų. Jums gali kilti klausimas, kaip tai galėtų pagelbėti ir pakeisti situaciją. Tačiau nepamirškite vieno paprasto, tačiau labai svarbaus veiksnio. Jei jūs mokate vieną įmoką per mėnesį, per metus padengiate 12 įmokų. Tačiau jei jūs mokate kas dvi savaites, tai reiškia, kad per metus jūs atliekate 26 įmokas. Trumpiau tariant, kiekvienais metais padengiate viena pilna įmoka daugiau.

 


Nesukelkite sau papildomų problemų
Daugybė žmonių, kurie jau turite nuosavą būstą, tačiau jį norite pakeisti nauju, pirmiausia įsigyja naujus namus ir tik tuomet imasi senojo būsto pardavimo. Tačiau tai gali sukelti daug papildomų finansinių problemų. Todėl visuomet naudinga savo dabartinio būsto pardavimo klausimą išspręsti pirmiau nei jūs gausite naują būsto paskolą. Ką jau kalbėti apie tai, kad tokiu atveju jūs turėtumėte daugiau asmeninių lėšų ir jums nebereikėtų kreiptis dėl labai didelės
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144