2020-10-28, trečiadienis, 18:36.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:29, leidžiasi 17:00, dienos ilgumas 9:30.

Kodėl turėtumėte balsuoti už Arną Zmitrą? (1)

Kodėl turėtumėte balsuoti už Arną Zmitrą?

Arnas Zmitra – buvęs Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos mokinys, dabar – Vilniaus universiteto Kultūros istorijos ir antropologijos bei gretutinių pedagogikos studijų studentas. A. Zmitra pasiryžęs ir rimtai nusiteikęs atstovauti rinkėjų interesams Raseinių r. savivavldybės taryboje. Kodėl A. Zmitra vertas Jūsų balso, sužinokite trumpame interviu bei trijų žmonių atsiliepimuose apie kandidatą.

 


Arnai, kodėl būdamas studentu nusprendei pasukti į politiką?
Dar mokydamasis mokykloje žinojau, kad noriu pasukti į politiką. Mano manymu, dabar yra puiki proga pradėti, įgyti patirties ir pasidėti tvirtus pamatus tolimesniems planams, susijusiems su politika. Taip pat  manau, kad Raseiniams trūksta jaunų žmonių politikoje, tenka rinktis iš senų ir tų pačių veidų. Noriu rajono žmonėms pateikti save kaip alternatyvą, ar jie tai supras ir įvertins – parodys rinkimai.

 


Kodėl pasirinkai Liberalų sąjūdžio sąrašą?
Pirmiausia todėl, kad LRLS skyrius Raseiniuose gyvuoja tik metus, ši partija nefigūruoja senuose skandaluose ar politinių partijų rietenose. Raseinių skyrius pradeda nuo nulio, todėl ir pasirinkau šį sąrašą. Manau, kad galėsiu ir sugebėsiu prisidėti prie šios partijos veiklos rajone ir puoselėsiu liberalias vertybes. Dar viena priežastis – tai studijos Vilniuje. Studijuojant tenka bendrauti su įvairiais žmonėmis ir, kai pradedi kalbėti apie politiką, dauguma studentų palaiko Liberalų Sąjūdį. Manau, kad ši partija turi puikias perspektyvas Lietuvoje.

 


Iki rinkimų liko kelios dienos, ko palinkėtum rinkėjams ir kandidatams?
Kandidatams palinkėčiau būti sąžiningiems ir nedumti rinkėjams akių. O rinkėjams patarčiau balsuojant atsižvelgti į du dalykus. Pirma, turėti savo nuomonę ir laikytis elementarių moralės principų. Neparduoti balso ir panašiai. Jei iš tavęs kažkas kėsinasi atimti tavo laisvę laisvai balsuoti, tai padorus žmogus turėtų jokiu būdu nebalsuoti už tą sąrašą.  Antra, manau, kad jau yra praėję pakankamai laiko nuo Sovietų okupacijos ir rinkėjai gali pradėti mąstyti politinėmis temomis. Rinkime valdžią pagal savo išpažįstamas vertybes. Yra liberalizmas, konservatizmas, socializmas. Pasidomėkite, kiek partijos atitinka šių politinių idėjų gaires, ką jos žada, ar tai nesikerta su Jūsų pažiūromis. Balsuokime sąžiningai ir atsakingai, neparduokime savo balso.


Kviečiu visus ateiti balsuoti, kad ir ką Jūs pasirinktumėte. Viskas prasideda nuo mūsų pačių. Būkime aktyvūs!

 


***


Arnas Zmitra – žingeidus, aktyvus, pareigingas jaunas žmogus. Ne pagal amžių subrendęs, dėmesingas ir jautrus kitiems. Turi organizatoriaus gabumų. Tai žodžio žmogus: jei ko imasi, tikrai padarys; negalės pats – pasitelks pagalbą. Ne vieną kartą savanoriavo mokykloje: vedė istorijos pamokas, klasių valandėles, organizavo kitas veiklas mokykloje.
Raseinių Šaltinio progimnazijos direktorė Vaiva Zubrickienė


***


Pamatęs viename iš partijų sąrašų savo buvusio mokinio pavardę gana ilgai mąsčiau, ar turi Arnas kokių nors akivaizdžių pranašumų, išskyrus savo amžių, (o dėl šios ypatybės, kaip galimo pranašumo, matyt, galima būtų diskutuoti) prieš kitus būsimos tarybos kandidatus. Manau, jis jų turi – ir ne vieną: puikiai mokėsi vidurinėje mokykloje (vien ką reiškia 100 balų  iš geografijos ir 99 balai iš istorijos valstybinių egzaminų), aktyviai dalyvavo užklasinėje akademinėje veikloje (varžėsi olimpiadose, dalyvaudavo konkursuose, rašė tiriamuosius darbus, keliaudavo daugiadieniuose dviračių žygiuose po Lietuvą ir už jos ribų), anksti įsijungė į miesto viešąjį gyvenimą.


Arnas turi daug jaunam žmogui „keistų“ savybių: jis moka daug ir kantriai dirbti (prisidėdamas ir prie namų ūkio tvarkymo), neturi kategoriškų išankstinių nusistatymų, nemoka meluoti ir laikosi duoto žodžio. Kalbu apie tas jo savybes, dėl kurių pačiam, akivaizdžiai bendraujant teko įsitikinti.


Šiuose svarstymuose nedavė ramybės mintis, kas gi yra šio jauno žmogaus asmenybinė šerdis, daranti jį ne visai eiliniu savo sąrašo nariu.  Ją įvardinčiau taip: dar būdamas mokykloje suprato vieną svarbią, bet jauniems žmonėms sunkokai įsisavinamą tiesą – svarbiausia pasaulio dalis yra ta, prie kurios kūrimo tu pats prisidedi. Taip mąstant pasaulio centras nesunkiai iš  Londono, Paryžiaus, Niujorko ar, galiausiai,  Vilniaus persikelia į Raseinius. Arnas savo veikla liudija: svarbiausia žemės vieta yra čia, kur aš gimiau ir išaugau. Manau, prasminga būtų į tokią poziciją turinčio žmogaus rankas įduoti papildomą įrankį idėjai realizuoti...


Istorijos mokytojas Jonas Janušas

 


***


Kiek teko pažinti Arną, jis yra jaunuolis, kuris labai myli savo kraštą ir apie jį daug žino. Arnas nebijo užsibrėžti ambicingų tikslų ir juos įgyvendinti. Jo sugalvoti projektai būna originalūs ir reikalaujantys nemažai kruopštumo, įvairiapusiškumo, vadovavimo grupei. Moka išgryninti savo idėjas ir jas įgyvendinti. Arnas man pasirodė kaip patikimas jaunas žmogus, kuris į situaciją žiūri realistiškai, bet ir nebijo ambicingų planų.


Jaunimo reikalų koordinatorė Gintarė Greičiūtė

 

 

 

 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI  --------------------------

Nenormalu, kad be partinio bilieto ir šlavėju nebegali dirbti

Pagrindinis stabdis kūrėjams – politikų mąstymas

Raseinių jaunimui ir liberalams pabodo korumpuota politika

Raseinių liberalai: Raseinių krašto žmonių darbštumas turi būti įvertintas!

Nori padėti Raseinių žmonėms - nebijok drąsių žingsnių!

Veiklios moterys spėja ir šeima rūpintis, ir darbo vietas kurti

Liberalų sąjūdžio komanda - atgaivinsime Raseinių kraštą!

R.Kunickas: Raseiniuose kiekvienas gali uždirbti tiek, kiek Kaune ar Vilniuje

Saulius Matelis: esu žemaitiškai užsispyręs siekti tikslo

 

Politinė reklama, apmokėta iš politinės partijos „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ politinės kampanijos sąskaitos

 
 
Contact form

 

Maknys 2015-02-24 11:28:21 IP: 77.90.99.170

Taip, už Arną, už jaunystę

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990