2020-10-22, ketvirtadienis, 09:01.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:17, leidžiasi 18:13, dienos ilgumas 9:56.

Kalėdų stebuklo sulaukus

Kalėdų stebuklo sulaukus

Per Kalėdas visa gausi šeima

Į vieną gražų būrį susibėga.

Ir nesvarbu, kad lyja, kad žvarbi diena,

Kad tyliai žemė po žvaigždynais miega...

 

 

 

Kalėdos tai laikas, kai visa šeima ir giminė susėda prie bendro stalo. Kaip atrodysime patys ir kaip atrodys mūsų kalėdinis stalas ir kokios bus Kalėdos priklauso nuo mūsų pačių šeimos tradicijų.

 

 

 

Nemakščių bendruomenės valdyba, tęsdama gražią tradiciją, sukvietė visus, dar nepavargusius nuo šventinio šurmulio, į Nemakščių bendruomenės namus, šventinei popietei ,,Kalėdų stebuklo sulaukus“, pasidžiaugti vienas kitu, palinkėti, kad džiaugsmo neužgožtų smulkmenos, o šventės įlietų į kiekvieno iš mūsų širdį daugiau šviesos, pakantumo artimui, kaimynui, stiprintų bendruomeniškumo jausmą, pagarbą, sutelktų visus gražių idėjų ir prasmingų darbų sumanymams. Nors už lango nei sniego, nei pūgos nebuvo, su vėjeliu įlėkė besmegenis, kuris visus pasveikino su Šv. Kalėdomis, tačiau... su ašaromis akyse pasiguodė dėl sniego ir šalčio trūkumo. Besmegenį paguosti atskubėjo moterų ansamblis, vadovaujamas Nemakščių seniūnijos seniūno Remigijaus Laugalio, kuris padainavo perkurtą dainą ,,Ne ne ne nereikia ašarų, lai ant medžių baltos snaigės kris“. Sveikinimo žodį tarė bendruomenės pirmininkė Lina, o jos pagalbininkai nykštukai jai talkino nešdami padėkas ir dovanas, sakant padėkos žodžius. Šventinę popietę paįvairino bendruomenės mažųjų draugų šokis ,,Besmegenis“, Nemakščių bendruomenės neformalios jaunimo grupės daina „Man palinkėki gerų Kalėdų“. Šokis ir dainos kompensavo Besmegeniui sniego trūkumą. O kai į sceną įžengė Kauno ansamblis ,,Ainiai“, tai ne tik Besmegeniui, bet ir visiems susirinkusiems kilnojosi kojos, delnai skaudėjo nuo plojimų. Neišdildomą įspūdį paliko solistų balsai, liaudiškų instrumentų: birbynės, kanklių, ragų, skudučių, daudynės skambesys. Šiais instrumentais buvo atliekamos ne tik lietuvių liaudies dainos, bet ir originalūs įvairių kompozitorių sukurti kūriniai. ,,Ainiai“ įrodė, kad lietuvių liaudies dainos gali skambėti itin linksmai, tuo pelnydami žiūrovų simpatijas ir aplodismentų gausą.

 

 

Smagiai palingavę, patrepsėję, pažaidę žaidimus, pasivaišinę suneštomis vaišėmis, Algirdo ir Reginos Žukauskų keptu kugeliu, atsigaivinę Reginos ir Antano Pratašių skania gira, išlydėjome grupės narius, palinkėdami jiems gero kelio ir iki kitų susitikimų. Netrukus sulaukėme šmaikštuolio Kalėdų senelio ir jo padėjėjo Nykštuko, kurie negailėjo geros nuotaikos, šokių, dovanų, padėkų ir sveikinimų. Esame be galo dėkingi už visų susirinkusiųjų šilumą, padėkos žodį, šypsenas ir gerą nuotaiką. Tegul visi palinkėjimai ateinančiais metais pradeda pildytis!

 

 

Kad ši šventė įvyktų ir dovanų būtų pilnas maišas, esame dėkingi Nemakščių seniūnijos seniūnui Remigijui Laugaliui, Daivai ir Vladislovui Šimaičiams, mūsų mezgėjų mezgėjoms Staselei Kėdavičienei ir Gražinai Kasputienei.

 

 

Zita Šaltė,

Nemakščių bendruomenės santalkos valdybos narė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990