2020-05-31, sekmadienis, 12:38.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:00, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 16:56.

Kaip galėtumėte gauti lėšų savo verslo pradžiai?

2019-10-07, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kaip galėtumėte gauti lėšų savo verslo pradžiai?

Verslo vystymas niekuomet nebuvo lengva užduotis. Tiesą sakant, kalbant apie darbą (bendrąja prasme), verslo vystymas yra pats sudėtingiausias pasirinkimas. Todėl nei vienas pradedantysis verslininkas tikrai niekuomet neturėtų vadovautis klaidinga nuomone, galvojant, kad pradėjus nuosavą verslą nebereikės dirbti. Deja, bet darbo, kurį reikės atlikti, bus dar daugiau (gerokai daugiau nei bet kuriame samdomame darbe). Be to, niekuomet nereikia pamiršti ir bene paties svarbiausio – savo verslo finansavimo.

 


Pinigai kiekvienam verslui yra lyg vanduo. Tai yra pagrindinis gyvybės šaltinis, be kurio nei vienas verslas negalėtų išlikti rinkoje. Ir dažniausiai finansavimo klausimo sprendimas tampa labai didžiuliu iššūkiu. Todėl žemiau pateikiame jums daug praktiškų patarimų, kurių pagalba jūsų verslui turėtų būti lengviau gauti papildomų lėšų, būtinų jo efektyviai plėtrai.

 


Apsvarstykite faktoringo galimybę
Faktoringo pasirinkimo atveju jūs galėtumėte iš anksto gauti lėšas, kurių jums reikėtų įsigyti prekėms ar padengti kitas jūsų verslui tenkančias išlaidas. Svetainėje „Kreditus“ rašoma, jog faktoringas yra dažnai pasitelkiamas įmonių, kurios turi prastesnį kredito reitingą ar tų, kurios užsiima gamyba, kuomet turi ilgai laukti, kol gauna pinigus iš klientų, nors visą gamybos laiką turi patirti dideles išlaidas. Kita vertus, tai yra brangus „finansavimo“ būdas. Trumpiau tariant, tuomet, kai yra pasinaudojama faktoringo galimybe, verslas moka nemenko dydžio procentą nuo gautos pinigų sumos. Žinoma, jei šiuo atveju būtų kalbama apie tarptautinę rinką, tuomet atsiranda kur kas daugiau palankesnių (finansine prasme) galimybių verslui. Kadangi įprastai faktoringas yra brangus finansinis sprendimas, visuomet naudinga ieškoti palankesnėmis sąlygomis pasižyminčių variantų. Internete galima rasti platformų, kurios suteikia galimybę gauti pasiūlymus iš daugybės skirtingų tokių finansinių paslaugų teikėjų. Tokiais atvejais yra vykdomi aukcionai, kurių metu skirtingos kompanijos pateikia savo sumą, už kurią sutinka „apmokėti“ verslo sąskaitą. Tai leidžia sulaukti kur kas palankesnių pasiūlymų.

 


Kreipkitės dėl verslo paskolos į komercinį banką
Žinoma, skolinimo standartai šiandien tapo kur kas griežtesni ir sudėtingesni, o tai reiškia, kad verslui taip pat tapo gerokai sudėtingiau pasiskolinti. Kreditoriai (ne išimtis ir jau minėti komerciniai bankai) privalo laikytis labai griežtų įstatymų, kuriuose yra aiškiai nurodytas visas vartotojų mokumo vertinimo procesas. Todėl jei jūs galvojate apie kreipimąsi į komercinį banką ir jūsų verslas šiuo metu tik žengia savo pirmuosius žingsnius, turėtumėte susitaikyti su tuo, jog jūsų gali būti prašoma pateikti užstatą, turėti laiduotoją ar kitais būdais užtikrinti paskolos grąžinimą.

 


Naudokite kreditines korteles
Naudoti kreditines korteles bandant finansuoti savo verslą, gali būti pakankamai rizikingas finansinis sprendimas, perspėja Finance43.com paskolų ekspertai. Jei bus praleistas bent vienas mokėjimas, jūsų asmeninė kredito istorija gali tapti pakankamai prasta ir tai neabejotinai pablogintų jūsų asmeninį kredito reitingą, kartu sukeliant jums daugiau finansinių problemų. Tačiau vėlgi, jei nėra jokios kitos išeities gauti papildomų lėšų savo verslui ir jums beliks naudotis savo turimomis asmeninėmis kreditinėmis kortelėmis, darykite tai labai atsakingai ir apgalvotai, jokiu būdu neleisdami sau priimti skubotų sprendimų. Turėkite aiškų planą, kaip padengsite išeikvotas kreditinių kortelių lėšas ir niekuomet nepraleiskite nei vienos grąžinimo įmokos.

 


Galite pasinaudoti savo sukaupta pensija
Jei jūs pakankamai ilgą laiką pensijai papildomai kaupėte privačiame fonde, savo sukauptas lėšas galite išimti ir panaudoti pradedamo naujo verslo finansavimui. Be abejo, tai taip pat yra rizikingas sprendimas, atsižvelgiant į tai, kad savo pensijai jūs kaupėte ne vienerius metus ir jei jums nepavyks įgyvendinti savo užsibrėžtų tikslų ir viskas nesiklostys taip, kaip jūs tikėjotės, galite prarasti savo senatvei skirtas lėšas. Kita vertus, kai pradedamas naujas verslas, įprastai apie jo griūti niekas nėra linkęs galvoti, todėl labai tikėtina, kad ir jūs esate nusiteikę pakankamai pozityviai ir įžvelgiate labai dideles savo verslo perspektyvas. Kaip bebūtų, visuomet elkitės labai atsakingai ir pasistenkite labai atidžiai įvertinti visus tokio sprendimo privalumus ir trūkumus.

 


Išbandykite minios finansavimą
Minios finansavimo platformos, tokios kaip Kickstarter.com, šiandien gali tapti labai efektyviu būdu pritraukti daugiau lėšų savo naujojo verslo plėtrai. Tokiu atveju jūs galite nustatyti konkrečią pinigų sumą, kurią norite surinkti minios finansavimo pagalba, kartu pateikiant tokių platformų auditorijai kuo daugiau informacijos apie savo verslą ir numatytus tikslus. Pavyzdžiui, jei jums reikia 10 000 EUR sumos, pasirinktoje minios finansavimo platformoje nustatote šią sumą ir nurodote per kiek laiko jūs norėtumėte ją surinkti (tarkime – 2 mėn.). Taip pat ties savo projektu jūs pateikiate informaciją, kuri galėtų aiškiai apibūdinti jūsų vykdomą projektą. Šis veiksnys yra labai svarbus, kadangi nuo to, kaip patraukliai ir apgalvotai jūs pateiksite tokią informaciją, gali tiesiogiai priklausyti ir jūsų sėkmė. Atminkite, kad tokiose platformose šiandien kasdien yra sukuriama tūkstančiai naujų projektų, o tai reiškia, kad jūs turėtumėte pasistengti išsiskirti ir sugalvoti būdą, kaip jūsų projektas galėtų pritraukti daugiau dėmesio.

 


Kreipkitės į verslo angelus
Šiandien pakankamai nemaža dalis pradedančiųjų verslų yra linkę kreiptis į verslo angelus, tačiau tai tikrai nereiškia, kad kiekvienam lengvai pavyksta pasiekti savo norimą tikslą ir sulaukti norimos sėkmės. Kaip bebūtų, visuomet galima pasikliauti keliais praktiškais patarimais, kurie turėtų padidinti jūsų galimybes sulaukti teigiamo verslo angelų atsakymo:
• Pasirūpinkite „patirtimi“: Nemanykite, kad pats geriausias sprendimas į pirmąjį pokalbį eiti vieniems (nebent jūsų komanda yra sudaryta iš vieno žmogaus, t.y. jūsų). Kiekvienas verslo angelas nori matyti, kas slepiasi už konkretaus startuolio. Todėl jei jūs turite ne vieno žmogaus komandą, turėtumėte su ja keliauti kartu. Kuo daugiau patirties turės kiekvienas jūsų komandos narys, tuo labiau jūs galite sudominti savo potencialius investuotojus.
• Turėkite tikslą: Pradėjote savo naują verslą todėl, kad iš tikrųjų esate pasišventę savo sričiai ir dievinate savo pasirinktą veiklą, ar tiesiog norite kaip įmanoma greičiau gauti daugiau pinigų? Verslo angelai puikiai atskiria verslus, kurie yra sukurti tik greitam lėšų pritraukimui, nuo tų, kurie yra kuriami iš tikros ir daug žadančios idėjos. Todėl natūralu, kad jūsų verslas turėtų būti paremtas jūsų unikalia idėja, kuria jūs iš tikrųjų tikite.
• Išmanykite savo sritį: Jei jūs kreipiatės į potencialius investuotojus, turėtumėte kaip įmanoma geriau išmanyti savo sritį ir kartu turėti absoliučiai visus duomenis, kurių reikėtų efektyviai verslo plėtrai. Tai reiškia, kad verslo angelai iš jūsų tikėsis ne tik verslo plano ir jūsų profesionalių įžvalgų, tačiau taip pat ir labai aiškių bei tikslių paskaičiavimų, rinkos analizės, solidaus rinkodaros plano ir jūsų naujojo verslo finansinių prognozių.
• Nepaleiskite iš savo akiračio: Nemanykite, kad kiekvienas verslo angelas iš karto sutiks investuoti į jūsų naują verslą. Taip tikrai nenutiks, ypač, jei jūs neturite jokios sėkmingos verslo vystymo patirties. Todėl nepamirškite, kad visas šis procesas gali užtrukti, o tai reiškia, kad verslo angelo, kuris galbūt buvo sudomintas jūsų jam pristatyta idėja, neturėtumėte paleisti iš savo akiračio ir reguliariai jį informuoti apie tam tikrus svarbius jūsų įmonės veiklos pokyčius ir pasiekimus.

 


Pasitelkite savo asmenines lėšas
Pastebima, kad nemenka dalis pradedančiųjų verslo savininkų turi pakankamai daug asmeninių santaupų, tačiau jų nėra linkę investuoti į savo verslą. Deja, bet tai yra labai neteisingas sprendimas. Jei verslo savininkas nenori investuoti savo turimų lėšų, tai labai akivaizdžiai parodo, kad jis netiki savo idėja ir galbūt mano, jog netolimoje ateityje jam vis dėlto teks susidurti su savo naujojo verslo vystymo sunkumais. Tačiau taip pat reikia suprasti, kad jei jūs turite pakankamai asmeninių santaupų ir jas panaudosite savo naujam verslui, net ir susidūrę su nesėkme, jūs nebūsite įklimpę į skolas ir reikšmingai nepabloginsite savo finansinės situacijos. Todėl visuomet naudinga apgalvoti tokį sprendimą – juolab, kad tokiu atveju jums nebereikėtų kreiptis į kreditorius, ieškoti investuotojų ar bandyti atrasti kitus papildomus savo naujojo verslo finansavimo būdus.

 


Gaukite finansavimą iš savo šeimos ir draugų
Kreiptis į savo šeimos narius ir draugus bandant gauti papildomų lėšų, skirtų savo naujojo verslo vystymui, yra pakankamai dažnas pradedančiųjų verslininkų sprendimas. Tačiau tokiu atveju taip pat yra būtina suprasti, kad nuo tos akimirkos, kai savo šeimos narius ar draugus paverčiate „kreditoriais“, jūs rizikuojate jų finansine ateitimi ir savo asmeniniais santykiais, kuriuos puoselėjote daugybę metų. Klasikinė klaida yra kreiptis į savo artimuosius dar pieš sudarant verslo planą. Norint to išvengti, iš anksto turėtumėte sudaryti savo naujojo verslo finansinę projekciją, labai tikslius finansinius apskaičiavimus ir kt. Trumpiau tariant, jūs turite būti labai atidžiai apgalvoję absoliučiai kiekvieną detalę, nuo kurios gali labai tiesiogiai priklausyti ir jūsų verslo plėtra bei jo sėkmė. Be to, jei jūs į savo artimuosius kreipsitės turėdami tokią tikslią ir išsamią informaciją, parodysite jiems, kad jūs esate labai rimtai nusiteikę ir puikiai suprantate visas įmanomas rizikas. Be abejo, būtina būti pagalvojus ir apie tai, kaip visa ši finansinė pagalba bus dokumentuota. Kaip bebūtų, dažnai artimieji nenorite sudaryti jokių sutarčių, nes kliaujasi pasitikėjimu ir savitarpio supratimu, todėl šis klausimas priklauso tik nuo jūsų bendro sutarimo.

 


Greitieji kreditai (trumpalaikės paskolos)
Lietuvoje su greitaisiais kreditais (arba trumpalaikėmis paskolomis) yra susipažinę daugelis žmonių. Ir tai neabejotinai yra pakankamai rizikingas sprendimas, atsižvelgiant į tai, kad greitieji kreditai įprastai pasižymi labai didelėmis palūkanomis. Be abejo, yra greitųjų kreditų pasiūlymų, kuriems nėra taikomos jokios palūkanos, tačiau įprastai jų vertė taip pat būna pakankamai nedidelė. Kaip bebūtų, jei jūs neturite galimybės kreiptis dėl verslo paskolos ir jums lėšų reikia čia ir dabar, galite pasirinkti kreditorius, kurie teikia greituosius kreditus fiziniams asmenims. Tokio savo finansinio sprendimo atveju jūs į kreditorius kreiptumėtės kaip fizinis asmuo (ne kaip įmonė). Be abejo, kaip jau buvo minėta, būtina suprasti, kad tokio sprendimo atveju jūs prisiimtumėte nemenką riziką, o tai reiškia, jog jūs turite būti visiškai tikri, kad gauti pinigai padės jūsų verslui pasiekti konkrečius norimus tikslus. Be to, jūs turite žinoti, kaip padengsite savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Todėl prieš kreipdamiesi dėl greitojo kredito į pasirinktus kreditorius, turėtumėte apgalvoti savo būsimų veiksmų planą, jame numatydami konkrečius žingsnius, kurių imsitės, kad galėtumėte laiku padengti savo naujus finansinius įsipareigojimus, nepablogindami asmeninės kredito istorijos ir savo
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144