2020-10-22, ketvirtadienis, 09:45.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:17, leidžiasi 18:13, dienos ilgumas 9:56.

Kai namus šildo rankų darbo žvakių liepsna...

Kai namus šildo rankų darbo žvakių liepsna...

Kai namus šildo rankų darbo žvakių liepsna...

(Žvakių liejimo mokymai Nemakščių bendruomenės santalkos namuose)

 

Šiame dvidešimt pirmajame amžiuje, kai gausu išmaniųjų technologijų, vis dažniau pasigendame paprastumo, išlikusių senolių papročių ar tiesiog nuoširdaus bendravimo. Deja, kas mūsų tėvynainiams atrodydavo įprasti kasdieniški darbai, mums tai dabar yra tarsi tolimos praeities šešėliai, dažnai pasirodantys tik televizorių ekranuose, slypintys užmirštose knygose ar protėvių mintyse.

 

Kad mūsų tradicijos nebūtų užmirštos, Nemakščių bendruomenės santalkos nariai vykdydami Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektą „Nemakščių bendruomenės santalkos narių ir kaimo gyventojų bendruomeniškumo skatinimas“ kiekvieną rugpjūčio ketvirtadienio vakarą rengė žvakių liejimo mokymus. Į juos susirinkdavo įvairaus amžiaus moterys ir merginos, norinčios išmokti pačios pasigaminti visokių formų žvakių. Lietingi besibaigiančios vasaros vakarai bendruomenės santalkos namuose prisipildė tirpstančio bičių vaško kvapu, besidarbuojančių moterų nuoširdžiu bendravimu, o lentynas papildė įvairiausių formų ir dydžių rankų darbo žvakės.

 

Moterys džiaugiasi ir dėkoja projekto sumanytojai ir vadovei Linai Mejerienei, jog gali susirinkti į jaukius bendruomenės namus, pabendrauti, pasidarbuoti bei prisiminti ir puoselėti mūsų senolių tradicijas. Jos žino, kad atlikti darbeliai džiugins ne tik jas pačias, bet ir miestelio gyventojus bei bendruomenės narius, kuriems pagamintos žvakės bus išdalintos per šventinį laikotarpį.

 

„Tegul žvakės liepsna pripildo namus teigiamomis emocijomis, namiškiams atneša ramybę ir primena mums apie senolių praeitį“,- skambėjo šie žodžiai iš darbštuolių lūpų...

 

Nuoširdų ačiū norime tarti žvakių liejimo mokytojai Daliai Pušinskienei.

 

Projektą remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, prie projekto 10% kofinansavimu prisideda Raseinių r. savivaldybė, Nemakščių bendruomenės santalka.

Viktorija Mejerytė,

Nemakščių bendruomenės santalkos Neformalios jaunimo grupės narė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990