2020-10-26, pirmadienis, 18:24.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:25, leidžiasi 17:04, dienos ilgumas 9:39.

Kad kelionė dviračiu būtų saugi (video)

2017-08-09, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kad kelionė dviračiu būtų saugi (video)

Įsibėgėja paskutinis vasaros mėnuo, tačiau dviračių sezonas dar nesibaigia. Norime priminti, kad dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, todėl kelyje turi būti atsakingi, budrūs ir laikytis kelių eismo taisyklių.

 

Dviratininkai turi važiuoti dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra – kelkraščiu. Jei kelkraščio nėra, leidžiama važiuoti važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto.

 

Važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama važiuoti ne jaunesniems kaip 14 metų, išklausius specialų mokymo kursą – nuo 12 metų. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

 

Dviratis turi būti tvarkingas, su gerai veikiančiu stabdžiu ir garso signalu. Gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Dviratininkas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

 

Prireikus pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, reikia nulipti nuo dviračio ir kirsti važiuojamąją dalį vedantis dviratį.

 

Šiaulių AVPK inf.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990