2020-10-21, trečiadienis, 04:14.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:15, leidžiasi 18:15, dienos ilgumas 10:i.

Judėk prasmingai, mąstyk pilietiškai!

2017-09-27, paskelbė Romena Antanavičienė
Judėk prasmingai, mąstyk pilietiškai!

Rugsėjo 22  – netradicinio ugdymo diena Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje. Tai  „Žygio“ diena, skirta Europos judėjimo savaitei, Baltų vienybės dienai  ir Piliakalnių metams paminėti. Ši diena prasiplėtė dar bent keliomis prasmingomis veiklomis.  Kiekvienam gimnazijos mokiniui, atsižvelgiant į jo amžių ir galimybes, buvo numatyta tam tikra veikla.

 

 

Patys mažiausieji – priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir 1-2 klasių mokiniai -  aplankė Viduklėje žinomą Bakaniuko kalnelį, 3-4 klasių mokiniai išklausė edukacinę pamoką Raseinių krašto istorijos muziejuje ir pasivaikščiojo po poeto Maironio gimtinę. 7-8 klasių mokiniai atsiliepė į Raseinių visuomenės sveikatos biuro kvietimą ir nužygiavo į rašytojo Simono Stanevičiaus tėviškę. Na, o 5-6 klasių mokiniai kiek apniukusį, bet šiltą penktadienio rytą pajudėjo Galkaičių piliakalnio link. Ir nors yra nemaža gimnazijos mokinių, kurie gyvena netoli šio piliakalnio, mažai kas apie jį buvo girdėję. Kelias tapo tikru išbandymu tokio amžiaus vaikams. Visi ėję į žygį gali didžiuotis įveiktais 8 kilometrais (praėjome pro Latakų, Blinstrubiškių, Lakštučių, Galkaičių ir Ardiškių kaimus). Kelis kartus sustoję pailsėti, po 2 valandų žygiavimo, tikslą pasiekėme! Piliakalnio prieigose, patogiai įsikūrę pievoje, mokiniai užkandžiavo, žaidė žaidimus, dainavo, o taip pat išklausė direktoriaus pavaduotojos pasakojimą apie piliakalnius, jų atsiradimą, paskirtį (nustebo, kiek daug Lietuvoje ir Raseinių rajone piliakalnių), sužinojo apie baltų gentis. 

 

 

Tą patį vakarą daugiau nei 100 gimnazistų ir mokytojų išėjo į vakarinį žygį. Žygio tikslas – jau penktokų ir šeštokų aplankytas Paliepių seniūnijoje esantis Galkaičių piliakalnis. Piliakalnį žygeiviai pasiekė saulei nusileidus, buvo užkurtas didžiulis laužas.  Laužo šviesoje  vieni  šoko, dainavo, kiti prisiminė, kaip pagarbinti senovės lietuvių dievus. Puikus oras, nuostabi rudenėjanti gamta ir  įveikta 15 kilometrų pėsčiomis. Tai buvo vienas iš gražiausių penktadienių šiais mokslo metais. „Pirmas toks, bet ne paskutinis“, -sakė gimnazistai. Dėkojame Paliepių seniūnijos seniūnei už bendradarbiavimą, o gimnazijos direktorei už palaikymą ir buvimą kartu su mumis.

 

 

Graži ir prasminga diena netruko prabėgti.  Niekas neabejoja, jog judėjimas – sveikata, savo krašto pažinimas ir pagarba jam – pilietiškumas, o kartu sudėjus – gerai praleistas laikas ir gražus tradicijų tęsimas!  Iki kitų žygių, vidukliškiai!

 

                                           Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos informacija 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990