2019-08-19, pirmadienis, 17:10.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:14, leidžiasi 20:54, dienos ilgumas 14:40.

Jaunųjų šaulių stovykla ,,Mes - Lietuvos viltis“

2018-10-29, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Jaunųjų šaulių stovykla ,,Mes - Lietuvos viltis“

Spalio 26-28 dienomis Raseinių raj. Žaiginio P. Šivickio mokykloje daugiafunkciniame centre, vyko sukarinta jaunųjų šaulių stovykla "Mes - Lietuvos viltis".

 

Joje, kario duonos paragavo jaunieji šauliai iš Ariogalos, Betygalos, Raseinių, Žaiginio, Šiluvos, Nemakščių, Viduklės, Girkalnio šaulių būrelių. Iš viso stovykloje dalyvavo 73 jaunieji šauliai. Dvi dienas stovykloje vyko intensyvūs jaunųjų šaulių apmokymai. Pirmąją dieną, stovyklos atidaryme mus šiltai pasveikino Ariogalos gimnazijos istorijos mokytojas ir Ariogalos 13 kuopos šaulių vadas Andrius Bautronis, mokyklos direktorė Rita Šilvienė, taip pat ir viso Raseinių rajono jaunųjų šaulių būrių vadai.

 

Penktadienio vakarą jaunieji šauliai buvo suskirstyti į du būrius, kuriems vadovavo būrio vadai. Stovykloje jaunieji šauliai mokėsi kaip tinkamai reikia suteikti medicininę pagalbą, radijo ryšio priemones, kaip tinkamai orientuotis  miškuose. Vėliau visi ragavo gardžios kareiviškos košės. Šeštadienio popietę vyko orientacinis žygis. Jauniesiems šauliams reikėjo surasti pažymėtus punktus, kuriuose laukė daug užduočių. . Orientacinio žygio tikslas – padėti orientuotis aplinkoje ir išmokti naudotis žemėlapiu, maskavimasis, medicininės pagalbos suteikimas. 

 

Stovykloje patyrėme daug gerų įspūdžių: mokėmės, žaidėme, ugdėme ištvermę ir stiprybę žygiuose, susiradome naujų draugų. Smagu, kai vyrauja gera nuotaika, supratimas ir drausmė. Jaunieji šauliai liko patenkinti praleistu laiku stovykloje ir, kaip patys teigia, išmoko pagrindinį dalyką – būnant būryje žiūrėti ne vien save, bet išmokti prisitaikyti ir prie kitų. „Siekiame, kad vaikai neleistų dienų gatvėse, o atvyktų į mūsų stovyklą, kurioje būtų auklėjami patriotiškai“, – sakė vadas.

 

                                                                                                                                                 Gediminas Armoška
                                                                                                                                                 Žaiginio būrelio šaulys

 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144