2020-09-22, antradienis, 08:33.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:19, leidžiasi 19:27, dienos ilgumas 12:8.

Jaunimo politika Raseinių rajono savivaldybėje: sėkmės ir iššūkiai (3)

2020-03-09, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Jaunimo politika Raseinių rajono savivaldybėje: sėkmės ir iššūkiai

Raseinių rajono savivaldybėje aktyviai vykdoma Jaunimo politika ne tik pasiekė nemažą sėkmę, pavyzdžiui, reformuojant ir pritaikant Jaunimo užimtumo centrą nūdienos poreikiams, bet ir brėžiasi naujus ambicingus tikslus.

 

Tokios pozicijos prieita Savivaldybės vadovų Andriaus Bautronio, Edmundo Jonylos, Kęstučio Užemecko, Jaunimo reikalų koordinatorės Vaidos Tunaitienės susitikime su Jaunimo reikalų departamento direktoriumi Jonu Laniausku ir vyriausiąja specialiste Gintare Stankevičiene.

 

Savanorystė padeda atverti aukštųjų mokyklų vartus

  

Susitikimo metu aptartos įvairios jaunimo politikos temos, tačiau didžiausias dėmesys skirtas savanorystės plėtrai, kuri ne tik prisideda prie jauno asmens įgūdžių ugdymo, bet ir kaip rodo pasaulinio garso mokslininko Robert D. Putnam tyrimai prisideda ir netgi lemia demokratijos kokybę.

  

Lietuvoje jau antri metai aktyviai vykdoma politika, skatinanti jaunus žmones savanoriauti ir išsiugdyti darbo rinkoje bei asmeniniame gyvenime naudingus įgūdžius. Tai daroma pridedant 0.25 balo prie bendro stojamųjų egzaminų įvertinimo tiems asmenims, kurie yra pasirašę sutartis su Jaunimo reikalų departamentu. Esminė sutarties nuostata yra  vienoje iš akredituotų nevyriausybinių organizacijų išdirbti 240 valandų.

 

   Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje veikia 6-ios tokios organizacijos: Ariogalos gimnazija, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija, Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla, Raseinių rajono kultūros centras. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba bei VšĮ „Atrask Raseinius“. Ateityje prie jų prisijungti planuoja  Dubysos regioninio parko direkcija, Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazija. Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija bei Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centras. Platus akredituotų institucijų tinklas sukuria puikias sąlygas savanoriauti ir gauti papildomus balus, galinčius atverti aukštųjų mokyklų vartus.

 

Atviras jaunimo centras – mūsų sėkmės istorija

  

Jaunimo reikalų departamento atstovus sudomino ir Raseinių atviro jaunimo centro sėkmės istorija, leidusi gerokai kilstelėti teikiamų paslaugų kokybę ir šitaip prisidėti prie viešojo intereso užtikrinimo.

 

  „Vykdydami reformą siekėme, kad kuo didesnė lėšų dalis būtų skirta ne etatų išlaikymui, o paslaugų teikimui. Pasirinktas kelias ir kokybiškas Raseinių atviro jaunimo centro darbuotojų darbas leido užtikrinti puikius rezultatus“,- teigia Raseinių rajono meras Andrius Bautronis.

 

                                                                                                                 Raseinių raj. savivaldybės informacija

                                                                                                                        Andriaus Kulino nuotraukos

 
 
Contact form

 

to ko jus cia 2020-03-10 21:47:22 IP: 78.58.40.112

Kolchozo ne bet kokio - AUKSINĖS VARPOS!

 

to ? 2020-03-10 15:33:51 IP: 185.36.82.166

Regioniniai trintukai bijo neparuoštų klausimų, todėl įprastu būdu gindami viešą interesą, numuilino.

 

? 2020-03-10 08:30:31 IP: 78.58.40.112

Kodėl neįsileidot Janutienės?!

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144