2019-10-19, šeštadienis, 18:13.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:09, leidžiasi 18:22, dienos ilgumas 10:12.

Ilga kultūrinė kelionė

2019-09-18, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Ilga kultūrinė kelionė

Šiais metais Raseinių rajono kultūros centro projektas „Prabylančios miesto erdvės“ neapsiribojo vien tik miesto erdvių prakalbinimu, jo veikla persikėlė ir į kitas rajono vietas – istorinį Betygalos miestelį ir Ugionius.

 

Renginys prasidėjo menine akcija, kurios metu visi norintys galėjo išmėginti savo meninius sugebėjimus, akrilo dažais spalvindami įspūdingo dydžio panoraminį paveikslą. Žinoma, tokios apimties meno kūriniui reikėtų daugiau laiko, todėl spalvomis nušvito tik pirmoji fantastinės Betygalos istorijos dalis – senovinio mūšio scena.

 

Vėliau scenoje koncertavo svečiai iš Vilniaus – roko grupė „Iris Tempest“ ir elektroninės muzikos atlikėja Danielė Gavėnaitė (sceninis vardas Ūkku). Vakaro prieblandoje renginio scenografija atrodė tikrai kerinčiai – jaukiai po milžinišku ąžuolu įsikūrusi scena, už jos – piešinio panorama , šviečiantys bendruomenės namų langai ir  blėstančioje šviesoje boluojantis bažnyčios bokštas... Raseinių rajone apstu vietų, puikiai tinkančiu nedideliems renginiams, kurie galėtų sutraukti žiūrovus ne tik iš mūsų rajono, bet ir iš visos Lietuvos. Tokia kultūrinės veiklos kryptis tikrai turi perspektyvą, tai įrodė ir ne taip seniai praūžęs tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis.

 

Koncertui pasibaigus, daugiau kaip trisdešimt žygeivių grupė, vedama Raseinių turizmo ir verslo centro vadovo Arno Zmitros, patraukė Šv. Jokūbo keliu, besidriekiančiu Dubysos slėniu, iki kitos renginio vietos – Ugionių bažnyčios. Čia jų laukė autorinių dainų ir poezijos programa.

 

Penktadienio vakaro kultūrinė kelionė baigėsi jau gerokai po vidurnakčio. Visi ją įveikę nuo pradžios iki galo, galėjo patirti daugybę įvairiausiu nuotykių - nuo dailės pamokų iki naktinių poezijos skaitymų mažos bažnytėlės rimtyje. Tokie dalykai gyvenime gali daugiau ir nepasikartoti... Kitą kartą nepraleiskite progos...

 

Arūnas Kazlauskas, projekto vadovas
Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144