2019-10-17, ketvirtadienis, 06:00.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:05, leidžiasi 18:27, dienos ilgumas 10:21.

Geriausias ventiliatorius dideliems kambariams

2019-07-05, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Geriausias ventiliatorius dideliems kambariams

Įvairių rūšių buitiniai ventiliatoriai gaminami atsižvelgiant į tai, kokiame kambaryje jie bus naudojami. Bet ar tikrai dideliems kambariams tinkamiausi tik lubiniai ir bokštiniai ventiliatoriai?

 


Pasidalinsime su jumis patarimais, kokie ventiliatoriai tinkamiausi dideliam kambariui, kaip ventiliatorių išnaudoti efektyviai ir kaip dideliuose kambariuose gali pasitarnauti netgi stalinis ventiliatorius.

 


Kaip veikia ventiliatorius?
Pradėti reikėtų nuo šiek tiek teorijos. Šaltas oras yra sunkesnis nei šiltas, todėl palubėje oras visada yra šiltesnis nei palei grindis. Todėl karštą vasaros dieną vaikščiodami po namus jaučiate tvankumą, prakaituojate, nors kojoms vėsu. Ventiliatoriai skirti tam, kad sumaišytų nusistovėjusį orą, taip vėdinant visą kambarį.

 


Ventiliatoriaus veikimas paprastas – jis traukia už savęs esantį orą ir pučia jį į priekį. Todėl pats veiksmingiausias kambario vėdinimo būdas – pastatyti ventiliatorių šalia atidaryto lango, nukreipiant jį į kambario vidų. Taip gaivus oras iš lauko pučiamas tiesiai į kambarį.

 


Geriausi ventiliatoriai dideliems kambariams
Pats efektyviausias ventiliatorius dideliam kambariui – lubinis. Šio tipo ventiliatoriai yra galingi ir pučia orą tiesiai į grindis, taip sukeliant apačioje nusistovėjusį orą į viršų. Vis dėlto lubinių ventiliatorių įrengimas nėra pigus ir jie patinka ne kiekvienam.


Tokiu atveju galite naudoti bokštinį ventiliatorių. Pastatykite jį kuo vėsesniame kampe arba šalia lango.

 


Kuo naudingas stalinis ventiliatorius?
Net ir dideliame kambaryje stalinis ventiliatorius gali puikiai pasitarnauti. Tiesiog pastatykite jį ant žemės ir nukreipkite šiek tiek į viršų. Vėsus oras ant žemės bus keliamas aukštyn. Tai labai pigus, paprastas ir veiksmingas vėdinimo būdas.

Foto: Shutterstock.com

 


Ventiliatoriai nevėsina, o tik vėdina
Kambarį atvėsina kondicionierius, o ventiliatorius tik „išjudina“ orą, dėl ko žmogaus kūnas gali lengviau atvėsti. Žmogus prakaituodamas išskiria daug šilumos, todėl tą šiltą orą reikia pakeisti vėsiu, ką ir daro ventiliatoriai.
Tiesa, kai kuriuose namuose įrengiama labai paprasta, bet labai veiksminga vėdinimo sistema. Į atidarytą langą nukreipiamas didelis ventiliatorius ir jam sudaromas tunelis. Įjungus ventiliatorių atidaromas kitas langas ir taip namuose sukuriamas pastovus skersvėjis.


Siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje senukai.lt ir pažiūrėti, kuris ventiliatorius tinkamiausias jūsų kambariui.
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144