2020-05-28, ketvirtadienis, 10:30.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:03, leidžiasi 21:52, dienos ilgumas 16:49.

Fotomeno ir grafikos sintezė

2019-10-28, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Fotomeno ir grafikos sintezė

Spalio 26 d. Raseinių krašto istorijos muziejuje įvyko fotomeno projekto „Žemaitijos legenda. Homo“ kūrybinės dirbtuvės. Jose menininkė iš Šiaulių Vaiva Kovieraitė-Trumpė supažindino su originalia „transfer“ grafikos technologija.
   

 

   Tai jau antrasis šios technikos darbinis seminaras, pirmasis įvyko liepos mėnesį Šiluvos bienalės meno simpoziumo metu. Šį kartą į seminarą susirinko fotografai, atsiuntę savo darbus fotokonkursui „Žemaitijos legenda“. Konkurso organizatorius – asociacija „Idėjų upė“, šis projektas yra Raseinių savivaldybės Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio programos dalis, projektą taip pat dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
   

 

   Transfer (perkėlimo) technika yra viena iš naujausių grafikos meno technologinių atmainų. Fotokopijos perkėlimo technologija bei koliažo principu kuriami unikalūs darbai, atspaudai yra gaunami panaudojant skiediklius bei lazerinio spausdintuvo fotokopijas. Netradicinė Transfer technika leidžia eksperimentuoti ir sulaukti netikėtų rezultatų, šia technologija kuriami nenuspėjami netikslumai ir sukuria savitumo bei meniškumo visumą.
     

 

  Perkėlimo technologija nepaprastai išplečia fotografijos galimybes, tuo galėjo įsitikinti kūrybinių dirbtuvių dalyviai. Priklausomai nuo to, kokiu būdu perkeliama fotonuotrauka, ant kokio paviršiaus daromas atspaudas, gaunamas vis kitoks rezultatas, galima kurti  kompozicijas iš kelių darbų, uždedant juos vieną ant kito. Žinoma, skeptikai ir skaitmeninės fotografijos „asai“ galėtų tvirtinti, kad visa tai įmanoma padaryti kompiuterinėmis programomis, tačiau šiuo atveju skirtumas yra akivaizdus – ši technika „perkelia“ nuotraukas į grafikos meno sritį.
     

 

Kūrybinės dirbtuvės yra tik projekto programos dalis – jau įvyko nuotraukų konkursui atranka, šiuo metu jas vertina kompetentinga komisija, bus paskirtos nominacijos. Viso atrankoje dalyvavo 15 autorių iš Žemaitijos ir Lietuvos, pateikti 59 darbai. Numatoma surengti kelias darbų parodas, taip pat bus išleistas meninis kūrinių albumas.
     

 

Dėkojame Raseinių krašto istorijos muziejui už suteiktas jaukias patalpas, dailininkei Gintarei Norkienei už pagalbą kūrybinių dirbtuvių metu. 

     

                                                                                                                  Arūnas Kazlauskas, projekto koordinatorius

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144