2020-10-22, ketvirtadienis, 09:18.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:17, leidžiasi 18:13, dienos ilgumas 9:56.

Esame garbingi!

Esame garbingi!

Dr. Daiva Šeškauskaitė

 

Man yra didelė garbė rašyti Jums!


Mūsų proseneliai gyveno skurdžiai ir vargingai. Neturėjo vandens iš čiaupo, šildytuvų, šildomų grindų ir jiems nereikėjo rūpintis vandens, šildymo ir nuotekų kainomis. Aišku, reikėjo padirbėti: gaivaus vandens iš šulinio parsinešti, malkas paruošti ir į krosnį prikimšti. Vietoj grindų buvo asla ir vietoj televizoriaus ar kompiuterio švietė balana arba žvakė. Jie mokėjo linksmintis, grojo, dainavo, šoko ir vaidino. Sukurta daina, šokis, pasaka vieno žmogaus buvo perduodama kitam ir taip tapusi tautos daina, šokiu ar pasaka keliavo amžių amžius iki mūsų. Ir pasiekė mus. Šventes organizavo visi kartu – jie visi buvo atlikėjai. Prie laužo šviesos pasakojo nepaprastas istorijas, pasakas, sakmes. Susitikdavo su laumėmis, raganomis, vėjais, velniu ir Perkūnu.

 


Jie, mūsų protėviai, išsaugojo mums savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius.

 


Savaime suprantama, kad visi žmonės yra lygūs ir turi teisę į gyvenimą, laisvę ir laimės siekimą. Kaip tai pasakyta Lietuvos konstitucijoje:


Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės. Žmogaus laisvė neliečiama. Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai. Žmogaus asmuo neliečiamas.


Piliečiai turi teisę dalyvauti valdant savo šalį tiek tiesiogiai, tiek per demokratiškai išrinktus atstovus. Savivaldybės pagal Konstitucijos bei įstatymų apibrėžtą kompetenciją veikia laisvai ir savarankiškai. „Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika“ - tai Lietuvos Respublikos konstitucinė norma ir pamatinis valstybės principas.
Mes kiekvienas turime tikėjimą ir viltį, svajones ir stebuklus. Mes kiekvienas norime būti ramūs, saugūs, pavalgę, apsirengę. Mes kiekvienas norime pasakyti ką galvojame, norime įgyvendinti savo idėją, aukštinti savo vertybes, pradėti verslą, kuris gerai sektųsi, gauti darbą, kuris prie širdies. Mes nenorime, kad mokesčių mokėtojų pinigai būtų švaistomi ir mes tikime šviesesne diena.


Aš noriu gyventi be karo. Noriu ir siekiu taikos. Kviečiu visus taikos dieną - rugsėjo 21 dieną susikabinti rankomis aplink žemę kaip tai įvyko Baltijos kelio metu nuo Lietuvos iki Estijos. Dabar tai bus: Lietuva kvies ir kabinsis rankomis aplink pasaulį. Tai taikos kelias! Tai žmonių, norinčių laisvai ir garbingai gyventi žemėje kelias!

 


Teikime viltį gyvenimui ir gyvenimas suteiks vilties mums!

 


 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI  --------------------------

Kodėl būtina balsuoti už „Pilietinę iniciatyvą“ ? Mūsų sąrašo nr. 1!

„Pilietinė iniciatyva“ siekia pilietinės savivaldos. Visi kiti, trokšta „gražiai“ valdyti

„Pilietinė iniciatyva“ – Tavo šansas asmeniškai prisidėti vaduojant Lietuvą iš partokratijos gniaužtų!

„Pilietinė iniciatyva“ - žmonių savivaldos garantas Raseinių rajone

Kas parduos dramblį brangiau?

„Pilietinės iniciatyvos“ kandidatės į merus Daivos Šeškauskaitės programa

Rinkimų komiteto „Pilietinė iniciatyva“ Nr. 1: Balsuosite už save, už savo pilietines teises!

„Pilietinė iniciatyva“ už tikrą piliečių savivaldą!

 

Politinė reklama, apmokėta iš Visuomeninio rinkimų komiteto „Pilietine iniciatyva“ politinės kampanijos sąskaitos

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990