2020-05-25, pirmadienis, 05:37.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:07, leidžiasi 21:48, dienos ilgumas 16:41.

Chirurgų prašymo Taryba neišgirdo (2)

2019-11-07, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Chirurgų prašymo Taryba neišgirdo

Raseinių rajono savivaldybės devintojo šaukimo tarybos dešimtąjame posėdyje buvo svarstomas klausimas ,,Dėl VšĮ Raseinių ligoninė struktūros pertvarkymo“.

 

Klausimą pristatė ligoninės direktorius V. Merkliopas. Jis Tarybos narius informavo, kad keičiamas Priėmimo - skubios pagalbos skyriaus pavadinimas į Skubiosios pagalbos skyriaus pavadinimą ir tikslinamas lovų skaičius - mažinamas aktyvaus gydymo lovų skaičius septyniomis lovomis (sprendimo projekte buvo numatoma penkiomis). Iš viso po pakeitimo liktų 144 lovos, o faktinių lovų skaičius yra didesnis - 182. ,,Lovų ligoninėje tikrai netrūksta“ - reziumavo savo pristatymą vadovas.

 

Į gausius opozicijos narių prieštaravimus dėl šio sprendimo V. Merkliopas atsakė argumentuodamas, kad tokį sprendimą sąlygoja jau dešimtmetį mažėjantis gyventojų skaičius rajone ir Seime bei Sveikatos reikalų ministerijoje priimti teisės aktai. Šiuo klausimu pasisakiusi Tarybos narė Aldona Radčenko sakė, kad ji esanti už, kad klausimą jie visą valandą  svarstė Sveikatos reikalų komitete ir išėjo nelabai supratę. Ji perskaičiusi viską kas liečia ir už Sveikatos ministro įsakymo ji nematanti žmogaus. ,,Mes ne ministrai - parašė, nuleido... Aš jam linkiu pabūt Raseinių gyventoju ir pabūt Raseinių ligoninėse“ - baigė savo pasisakymą Sveikatos reikalų komiteto narė ir palinkėjo sėkmės.

 

Sveikatos reikalų komitetas šiuo klausimu savo posėdyje nebalsavo, nes posėdžio metu nebuvo kvorumo. Lovų mažinimui komiteto posėdyje nepritaręs ir sprendimo priėmimą atidėti siūlęs M. Tamaliūnas Tarybos posėdyje nedalyvavo. Apie tokiam sprendimui nepritarusių Raseinių ligoninės chirurgų kreipimąsi jo metu net nebuvo užsiminta. 14 -ai Tarybos narių balsavus ,,Už“, 4 - iems susilaikius ir vienam balsavus ,,Prieš“, projektui buvo pritarta.

 

Dar vieno su medikais susijusio klausimo - ,,Dėl Raseinių rajono savivaldybės viešosiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių gydytojų ir medicinos psichologų  kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ - svarstymo metu Tarybos nariams klausimų beveik nekilo. Į Dariaus Ulicko klausimą kiek tai kainuos savivaldybės biudžetui pranešėja V. Mielinienė atsakė, kad 2020 - ais metais preliminariai 73 -74 tūks. eurų. 19 - ai Tarybos narių pasisakius ,,Už“ ir vienam (A. Griciui) susilaikius, klausimui buvo pritarta.

 

Gydytojams ir medicinos psichologams nuo šiol bus taikomas kelionės išlaidų kompensavimo dydis - 0,08 eur. už vieną nuvažiuotą kilometrą vykimui į darbą ir grįžimui iš jo. Bet ši kompensacija bus mokama tik tiems gydytojams ir psichologams, kurie gyvena toliau nei 30 km., bet arčiau nei 100 km. iki darbovietės.

 

 

 
 
Contact form

 

nuomonė 2019-11-07 20:47:16 IP: 78.58.40.112

Stebėjau posėdžius. A. Gricius direktoriaus klausė ką jis padarė, kad lovų mažinti nereiktų, klausė kodėl ligoninėje negalima užsimokėti už lovą (kurių, anot direktoriaus, šiuo padidinto sergamumo sezonu tuščių yra net 60). Direktorius abu kartus, atrodo, net nesuprato ko jo klausia.Jo kolega Bardauskas džiaugiasi, kad direktorius šiuolaikiškas. Koks čia šiuolaikiškumas, kai tik dejuojama, kad gyventojų mažėja, kaltinami įstatymai, o apie veiksmus kaip padidinti lovos užimtumo rodiklį jokio atsakymo...Skaičiai juk kraupūs - tiek tuščių lovų! Tos patalpos, kur jos stovi gal nešildomos, gal į jas neinvestuotos lėšos? Ir aplamai situacija labai keista - ne vieną raseiniškį teko girdėti skundžiantis, kad į mūsų ligoninę sunku patekti dėl didelio palatų užimtumo...

 

O TAI 2019-11-07 16:03:44 IP: 82.140.130.125

kas cia ko neisgirdo ir kas cia kam ka sumazino?

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144