2020-10-28, trečiadienis, 19:23.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:29, leidžiasi 17:00, dienos ilgumas 9:30.

Atmintis - laisvės pamatas

Atmintis - laisvės pamatas

Sausio 13-ąją Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyko šilta diskusija Laisvės gynėjų dienai paminėti. Diskusijoje dalyvavo Liberalų sąjūdžio ir TS-LKD nariai.

 

„Prie Seimo laužų patekau iš Šiauliuose vykusio Nepriklausomybės palaikymo renginio, nes tuo metu dar studijavau.  Išgirdęs, kad yra autobusas į Vilnių, net nesuabejojau. Ir dabar galiu pasakyti visiškai atvirai - stipresnių išgyvenimų patirti dar neteko“,- prisiminimais dalijosi Rosvaldas Kunickas.

 

Visos diskusijos metu buvo rodomos skaidrės su įvykių fotografijom, kurios tik dar labiau sustiprino prisiminimus. Diskusijos pradžioje visi dalyviai tylos minute pagerbė žuvusiuosius už Lietuvos laisvę. Taip pat uždegta žvakutę aukoms atminti, kuri skleidė šilumą viso renginio metu. Renginį pradėjo Raseinių liberalas Ramūnas Maciukevičius. Pasisakė Linas Dargevičius ir Nerijus Jarilinas, prie diskusijos mielai prisijungė ir kiti liberalų ir konservatorių aktyvistai. Kęstutis Kordušas, Saulius Matelis, Rosvaldas Kunickas, Sigitas Vaičius – visi aktyviai dalyvavę 1991 m. sausio įvykiuose emocingai dalinosi prisiminimais. Jaukioje atmosferoje susėdę ratu diskusijos dalyviai aptarė ir laisvės svarbą šiomis dienomis. Kalbėjo apie šiuolaikinio jaunimo pasiryžimą iškilus grėsmei ginti Tėvynę. Visi sutarė, kad Lietuva yra tokia – kokie esame mes patys. Diskusijos dalyviai išsakė įsitikinimą, kad jeigu šiandien Lietuvai iškiltų grėsmė, daugelis, kaip ir tada, jaunų ir vyresnių stotų ginti savo Tėvynę. O daugelis būtų pasiruošę atiduoti ir savo gyvybę už savo tautos laisvę.

 

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990