2020-02-18, antradienis, 14:05.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:47, leidžiasi 17:42, dienos ilgumas 9:54.

Aksesuarų pasirinkimo menas

2019-10-08, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Aksesuarų pasirinkimo menas

Jūs turbūt jau ne vieną kartą buvote girdėjusios išsireiškimą – „viskas slypi detalėse“ – ir tai yra lengviausiai pritaikoma kalbant apie šiuolaikinę madą. Kaip žinia, madų tendencijos keičiasi nuolatos, tačiau jau ne vienerius metus judama link minimalizmo, kuomet stengiamasi drabužiams skirti vis mažiau dėmesio. O tai reiškia, kad formuojant tokį stilių, tampa labai svarbu pasirūpinti tinkamais aksesuarais. Jų pasirinkimas ir optimalus suderinimas, gali padėti suformuoti mums tobulą asmeninį įvaizdį.

 


Nepaisant to, ar norima pasirinkti rankinę, ar batus, apyrankę ar grandinėlę – visą tai efektyviai suderinti tampa tikrų tikriausiu menu. Todėl jei jūs norite sukurti naują savo įvaizdį, turėtumėte didžiulį dėmesį skirti detalėms, t.y. aksesuarams, kurie trauktų aplinkinių dėmesį, padėtų jums išsiskirti iš minios ir paverstų jūsų stilių nepriekaištingu.


1. Aksesuarai taip pat gali būti puošiami aksesuarais. Vienas – tai labai vienišas skaičius. Jei jūs turite rankinę, su kurią įprastai nesate pratusios išsiskirti, galite ją papuošti įvairiais papildomais nedideliais elementais – tokie sprendimai jūsų mylimai rankinei suteiks dar daugiau žavesio ir išskirtinumo.


2. Šaliai nėra skirti tik kaklui. Jei mėgstate dėvėti šalius, nepamirškite, kad juos galite užsirišti ne tik ant savo kaklo. Juos taip pat galite panaudoti ir savo rankinės ar kuprinės „dekoravimui“, aprišant šaliu rankeną, arba šalį galite panaudoti ir surišant savo plaukus.


3. Rinkitės ne tik rankines. Turėtumėte nustumti į šalį visas „taisykles“, kurios nurodo, kada ir kur turėtumėte nešioti vienokio ar kitokio tipo rankinę. Nemanykite, kad delninukę jūs turite nešioti tik įvairiu pokylių ar kitų iškilmingų progų metu. Ją galite pasitelkti ir savo kasdienybėje, tokiu būdu savo kasdieniam įvaizdžiui suteikiant gerokai daugiau žavesio ir padedant sau lengviau išsiskirti iš minios.


4. Naudokite aksesuarus, kurie padėtų žengti koja kojon su šiuolaikine mada. Kiekvienas mados „sezonas“ yra vis kitoks – siūlantis mums stiliaus sprendimus, kurie yra nauji, švieži ir novatoriški. Tuo tarpu aksesuarai yra labai svarbios detalės, kurios pagyvina mūsų stilių ir padeda pabrėžti norimas mūsų įvaizdžio dalis. Todėl stenkitės reguliariai atnaujinti savo aksesuarų asortimentą, į jį įtraukiant vis naujesnius papuošalus, įvairių modelių rankines ir kt.


5. Nebijokite rinktis išskirtinių spalvų. Mėgstate juodą ir baltą? Dažnai jūsų drabužių, avalynės ir aksesuarų spalvos būna vienodos? Jei norite, kad jūsų įvaizdis taptų dar žavingesnis ir padedantis jums išsiskirti, neturėtumėte baimintis pasitelkti įvairių ryškesnių spalvų, kurios akimirksniu kristų į akis ir nebyliai šauktų, jog jūs esate tikros stiliaus dievaitės!


6. Maišykite skirtingus metalus. Jei jūs įprastai „neleidžiate“, kad jūsų rausvo aukso grandinėlė būtų derinama su geltonu auksu arba sidabru, jūs reikšmingai save apribojate ir užkertate sau kelią efektyviai pasitelkti juvelyrinius dirbinius, kurie priešingu galėtų suteikti ypatingą žavesį jūsų įvaizdžiui.


7. Investuokite į komfortišką striukę. Jūs visuomet savo drabužių spintoje turėtumėte turėti bent vieną ekscentrišką ar „lengvabūdiško“ stiliaus striukę, kurią dėvėdamos jūs jaustumėtės nepriekaištingai – pasitikinčios savimi ir spinduliuojančios puikią energiją.


8. Spindėkite su saulės akiniais. Saulės akiniai yra skirti ne tik apsaugai nuo saulės – jie taip pat gali būti ekstra aksesuaras, kuris jūsų stiliui suteikia originalumo. Todėl nesijauskite keistai, jei akinius nuo saulės dėvėsite vėsesnę ir labiau apsiniaukusią dieną.


9. Minimalistiniai aksesuarai gali pabrėžti jūsų įvaizdį. Jei jūs visuomet laikėtės nuomonės, kad savo įvaizdžiui pabrėžti būtina naudoti tik labai didelius ir akivaizdžiai net iš tolo pastebimus aksesuarus, skubame jus patikinti ir pradžiuginti – net ir minimalistiniai iš pirmo žvilgsnio vos pastebimi aksesuarai gali reikšmingai pabrėžti jūsų įvaizdį.


10. Eksperimentuokite su neįprastais spalvų deriniais. Cognac ir sidabrinė? Kobalto ir burgundiška? Kreminė ir pastelinė? Formuodamos savo įvaizdį, niekuomet nesibaiminkite išbandyti skirtingų spalvų derinių. Niekada negalite žinoti, kokius nuostabius spalvų derinius jūs atrasite ir kaip pakeisite savo įvaizdį!


11. Kai renkatės didžiulius aksesuarus, apsistokite ties vienu. Kuomet renkamės aksesuarus, labai svarbu nepamiršti vienos svarbios taisyklės, kuri skelbia, kad „mažiau yra daugiau“ – ir tai yra ypač aktualu tuomet, kai norima pasirinkti labai didžiulius ir akivaizdžiai pastebimus aksesuarus. Be abejo, tai yra labai brandus sprendimas. Tačiau jei jūs rinksitės labai reikšmingą aksesuarą, leiskite jam spindėti vienam, užtikrinant, kad jokie kiti smulkesni aksesuarai neblaškys dėmesio ir nesusilpnins pagrindinio papuošalo galios.


12. Įvaldykite paprastų ir brangių stiliaus sprendimų derinimą. Žinomų dizainerių sukurtų batų pora gali puikiai derėti su įprastinėje drabužių parduotuvėje įsigytu kostiumėliu. Todėl niekuomet nemanykite, kad „brangios“ detalės privalo būti derinamos tik su „brangiomis“ detalėmis. Suteikite sau kur kas daugiau pasirinkimo laisvės.


13. Kailinius aksesuarus galima dėvėti kiekvieną sezoną. Kailiniai aksesuarai (skirtingai nei drabužiai), nėra skirti tik dėvėjimui šaltuoju metų laiku, kai už lango spaudžia didelis šaltukas. Tinkamai pasirinkta kailinis aksesuaras jūsų įvaizdžiui gali suteikti papildomos išskirtinės tekstūros ir kur kas daugiau glamūro.


14. Elegantiškas laikrodis yra nepavaldus laikui. Elegantiškai atrodantis laikrodis yra tai, ką turėtų turėti kiekviena iš mūsų – net jei jūs laiką visuomet tikrinate savo naujausiame „iPhone“ išmaniajame telefone.


15. Yra daugybė būdų dėvėti kelnių diržą. Kelnių diržas nėra skirtas tik „laikyti“ kelnėms, siekiant, kad jos nenusmuktų – tinkamai pasirinktas ir pasitelktas kelnių diržas gali reikšmingai pakoreguoti ne tik mūsų įvaizdį, tačiau ir visą mūsų siluetą, pvz., jei juo apjuosiame savo juosmenį, kuomet dėvime palaidus marškinius.


16. Dėvėkite kojines su aukštakulniais. Jei pasirinksit delikačiai atrodančias kojines, jas galite drąsiai dėvėti ir su avimais aukštakulniais (tai ypač puikus pasirinkimas, jei aukštakulniai ir platforminiai). Toks sprendimas ypač puikiai tinka šaltuoju metų laiku.


17. Apsukite savo kaklo papuošalą. Mėgstate dėvėti kaklo papuošalus? Jei taip, galite paįvairinti savo įvaizdį kaklo papuošalą apsunkdami į kitą pusę. Jei dėvite drabužį su didesne iškirpte nugaroje, tai gali būti ypatingai originalus jūsų stiliaus sprendimas.


18. Simetrija ir proporcingumas yra rankas, kai sluoksniuojami papuošalai. Galutinis rezultatas gali būti tobulas ir nepriekaištingas, tačiau tam reikia skirti šiek tiek daugiau papildomų pastangų ir pasitelkti tam tikrą strategiją.

Pavyzdžiui, jei jūs labai mėgstate žiedus, galite ant vienų pirštų užmauti daugiau žiedų, o ant kitų proporcingai paliekant mažiau. Taip pat galima ant kiekvieno rankos piršto užmauti po žiedą, tokiu būdu sukuriant proporcingumo jausmą. Tuo tarpu, jei jūs norite pasirinkti kaklo papuošalus, stenkitės „sluoksniuoti“ proporcingai ir simetriškai.


19. Įvairūs originalūs segtukai. Jei jums įprastai patinka įvairūs užrašai, įdomių formų paveikslėliai ir neįprastos formos, galite pasinaudoti originaliais segtukais, kurie taptų puikiais aksesuarais. Be to, jų pagalba daugeliui savo įvaizdžio detalių jūs galite suteikti kur kas daugiau savitumo. Tokiu atveju tai gali tapti labai akivaizdžiu stiliaus pareiškimu ir savo būsenos bei požiūrio išraiška.

 


Keli papildomi patarimai aksesuarų pasitelkimui
Taigi, kaip jau supratote, paslaptis slypi detalėse. Aksesuarai iš tikrųjų gali labai reikšmingai paveikti mūsų stilių. Net ir pačiais originaliausiais ir brangiausiais drabužiais paremtas stilius gali atrodyti labai pilkas ir niūrus, jei jame nebus nei vieno net ir paties mažiausio aksesuaro. Todėl pateikiame jums dar keletą papildomų naudingų patarimų, kurie turėtų palengvinti savo stiliaus formavimą.


1. Juvelyrika: žiedai, auskarai, kaklo papuošalai ir apyrankės
Jei jūs norite savo stiliaus formavimo metu pasitelkti visus minėtus juvelyrikos dirbinius (t.y. žiedus, auskarus, kaklo papuošalus ir apyrankes), galite tai drąsiai daryti. Tačiau tokiu atveju jums nevertėtų pasirinkti didelių auskarų ir kaklo papuošalų. Trumpiau tariant, jei norite pasirinkti didesnį papuošalą, tuomet visus likusius pasistenkite pasirinkti mažesnius, kurie neužgožtų pagrindinio. Kaip bebūtų, jau buvo minėta, kad jei jūs nuspręsti pasirinkti didžiulį aksesuarą, tuomet vertėtų pasilikti tik ties juo.


2. Diržai
Diržai gali turėti didžiulės įtakos mūsų stiliui – jie gali būti dėvimi tiek ant marškinių, glaustinukių ar suknelių. Kita vertus, diržas gali pabrėžti labai liekną liemenį, todėl visuomet labai gerai pagalvokite, kaip būtų optimaliausia pasitelkti diržą – ypač, jei norėtumėte nukreipti aplinkinių žvilgsnius nuo pilvo srities.


3. Šaliai
Šaliai gali būti pasitelkti kuriant labai skirtingą įvaizdį. Šalius galite pasitelkti siekiant savo įvaizdžiui suteikti daugiau spalvų, tekstūrų ir raštų. Todėl, kaip jau buvo minėta, neturėtumėte galvoti, jog šaliai yra skirti tik jūsų kaklui. Galimybės yra neribotos, todėl jums tereikia pasitelkti savo fantaziją!


4. Batai
Jei pasirenkate drabužius, kurie yra neutralių arba blankių spalvų, visuomet galite drąsiai pasitelkti batus, kurie yra labai ryškios spalvos. Tai taps neabejotinu jūsų stiliaus pagrindiniu aksesuaru, kuris įprasmins jūsų įvaizdį ir pavers jį labai originaliu.


5. Akiniai
Akivaizdu, kad šiandien akiniai nebėra tik priemonės, kurių pagalba mes galime geriau matyti – jie taip pat puikiai tinka formuojant ir mūsų unikalų stilių.


Žinoma, tai tikrai nėra vieninteliai aksesuarai, kurie yra svarbūs mūsų stiliui. Suprantama, kad taip pat visuomet reikėtų pagalvoti apie galvos apdangalus (kepures, skrybėles ar kt.), pinigines, skėčius ir kt. Aksesuarų pasirinkimo laisvė yra neribota.


Kaip naudoti aksesuarus
1. Niekuomet nepersistenkite!
Nors papuošalų sluoksniavimas yra priskiriamas šiuolaikinei madai, tai darydamos jūs turėtumėte elgtis labai atsargiai. Nusprendus sluoksniuoti papuošalus, galima labai nesunkiai persistengti. Tuo tarpu, jei jūs labai mėgstate juvelyrinius dirbinius, pasistenkite likti ties viena savo stiliaus dalimi, pvz., tik rankomis arba tik kaklo sritimi ar kt.


2. Niekas niekuomet nesužinos!
Jums tikrai nėra būtina visuomet naudoti tik labai brangius papuošalus. Nesidrovėkite naudoti ir pakankamai pigių aksesuarų – niekas niekuomet nesužinos, kad tai, ką dėvite, yra pagaminta iš įprastinių ir pigių medžiagų. Žinoma, visuomet verta savo asortimente turėti ir tikro aukso bei sidabro juvelyrinių dirbinių (nepamirštant ir platinos), kurie prireikus galėtų tapti nuostabiomis jūsų įvaizdžio detalėmis.


3. Pasirinkite vieną arba du aksesuarus
Vienu metu nedėvėkite visų savo turimų aksesuarų. Raktas į sėkmę slypi paprastume ir saike. Pavyzdžiui, apsivilkite savo nedidelę juodą suknelę ir tuomet bandykite vieną po kito rinktis aksesuarus. Diržas atrodo geriau nei kaklo papuošalas? O gal geriau atrodytų pasirinkus ryškias pėdkelnes? Galbūt turėtumėte dėvėti raudonus aukštakulnius? Yra labai daug skirtingų stiliaus sprendimų, kuriuos mes galime pasitelkti ir pritaikyti vos vieno ar kelių
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144