2019-01-17, ketvirtadienis, 17:49.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:45, leidžiasi 16:36, dienos ilgumas 7:51.

Advento popietė Ariogalos gimnazijoje

2017-12-26, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Advento popietė Ariogalos gimnazijoje

       Adventinio laikotarpio papročiai turi senas lietuviškas tradicijas, jas išsaugoti reikia stengtis ir šiandien. Raseinių r. Ariogalos gimnazijos etnokultūros užsiėmimus lankantys mokiniai domėjosi advento ir Kalėdų papročiais, mokėsi šio laikotarpio dainų, ratelių, žaidimų, burtų ir gruodžio 21 dieną 5-8 klasių mokinius pakvietė į popietę – akciją ,,Iš širdies“, kurioje jaukioje žvakių šviesos apsuptyje žiūrovams parodė paruoštą programą.

 

      Paauglius sunku sudominti vien tik praėjusių laikų dvasia, todėl popietės programa orientuota į šių dienų vaikus ir jų poreikius, iš gausių tradicinių advento ir Kalėdų laikotarpio švenčių apeigų išrinkta keletas sutartinių, liaudies dainų, kurioms pritarta muzikos intrumentais. Programos dalyviai padovanojo ir pačias naujausias dainas bei pačių sukurtus šokius. Renginio vedėjos Miglė ir Samanta skaitė poeziją, supažindino su tradicijos, paročiais, padedančiais suvokti tikrąją Kalėdų prasmę, vadovavo burtams, žaidimams. Dalyvius pasveikino popietėje dalyvavęs gimnazijos direktorius Arvydas Stankus.

 

         Advento popietė ištirpo kaip žvakė. Prieš išsiskirdami susirinkusieji palinkėjo vieni kitiems  Kalėdų stebuklų išsipildymo. Susibūrimas suteikė teigiamų emocijų, šios šiltos ir jaukios popietės dalyviai skirstėsi lydimi gražaus pasibuvimo džiaugsmo, apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis. Socialinės pedagogės Rima Draukšienė ir Kristina Drumstienė dalyviams taip pat įteikė dovanėles.

 

           Adventas – laikas, kada žiemos nykumas žada viltį – sugrįžtančią saulę, laikas, kada ramybėje krikščioniškas pasaulis laukia užgimstančio kūdikėlio Jėzaus. Šis laikas mums primena, kad žmogaus egzistencijai reikalingas ir dvasinis augimas. Šiuo laikotarpiu norisi dalintis gerumu, širdžių šiluma su savo artimaisiais ir šalia esančiais.

 

                                                                                                       Etnokultūros būrelio vadovė Vilma Šegždienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144